Ile kosztuje bilet do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?

Ile kosztuje bilet do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?

author
Dominika Byczek
08 kwietnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest jedną z największych wystaw na świecie. Na jego zwiedzenie trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Ile trzeba zapłacić za wstęp do muzeum? Sprawdzamy aktualny cennik.

Bilety do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku kosztują zawsze tyle samo – bez względu na porę roku. Za wstęp zapłacimy we wszystkie dni tygodnia poza wtorkiem.

Wtorek jest w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dniem wolnego wstępu dla każdego chętnego.

Poniżej przedstawiamy cennik obowiązujący we wszystkie pozostałe dni.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – wystawa dla dzieci

Muzeum oferuje również wystawę dla najmłodszych odwiedzających. Bilety na wystawę “Podróż w czasie” kosztują odpowiednio:

 • 8 zł dla każdego dziecka,
 • 13 zł dla każdego opiekuna.

Na niższe stawki mogą liczyć jedynie grupy zorganizowane. Przy maksymalnie 25 dzieciach i 2 opiekunach cena za wstęp na wystawę dla dzieci spada do 5 zł od osoby.

Muzeum II Wojny Światowej Gdańsk – kino. Cennik

Muzeum oferuje również dwa typy kina.

Kino Muzeum

Bilet do zwykłego kina Muzeum kosztuje 15 zł (normalny) lub 10 zł (ulgowy).

Kino VR – Strefa Nowych Technologii

W Strefie Nowych Technologii odbywają się półgodzinne seanse w technologii VR. Bilet wstępu na seans kosztuje 7 zł od osoby.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – Karta Dużej Rodziny

Muzeum przygotowało również specjalną ofertę cenową dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Osobom dorosłym po okazaniu Karty Dużej Rodziny przysługuje wstęp w cenie biletu ulgowego. Dzieciom i młodzieży legitymującym się Kartą Dużej Rodziny przysługuje natomiast otrzymanie darmowego biletu wstępu.

Dla kogo bilet ulgowy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na swojej stronie internetowej wskazuje, że bilet ulgowy mogą zakupić:

 1. “uczniowie, studenci do 26 roku życia, doktoranci ― na podstawie legitymacji szkolnej, studenckiej bądź doktoranckiej;
 2. nauczyciele szkół, placówek oświaty ― na podstawie dokumentu uprawniającego do ulgi;
 3. wychowawcy zakładów poprawczych, domów dziecka, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, schronisk dla nieletnich ― na podstawie dokumentu uprawniającego do ulgi;
 4. seniorzy powyżej 65. roku życia ― na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek;
 5. emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami ― na podstawie legitymacji;
 6. osoby fizyczne odznaczone odznaką „Za opiekę nad zabytkami”, odznaką honorową „Zasłużony działacz kultury”, Zasłużony dla Kultury Polskiej”, lub tytułem honorowym „Zasłużony dla Kultury Narodowej” ― za okazaniem odznaki/dokumentu uprawniającego do ulgi;
 7. posiadaczom Karty Turysty – za okazaniem Karty Turysty;
 8. posiadaczom Karty do kultury – za okazaniem Karty do kultury;
 9. posiadaczom legitymacji Honorowego Dawcy Krwi – za okazaniem legitymacji Honorowego Dawcy Krwi”.

Dla kogo bilet bezpłatny w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wyszczególnia na swojej stronie internetowej bardzo wiele grup osób, które mogą skorzystać z bezpłatnego biletu. Są to:

 1. “osoby fizyczne odznaczone Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Orderem Odrodzenia Polski ― na podstawie odznaki/dokumentu uprawniającego do ulgi;
 2. osoby fizyczne odznaczone Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” ― na podstawie odznaki/dokumentu uprawniającego do ulgi;
 3. pracownicy muzeów wpisani do Państwowego Rejestru Muzeów ― na podstawie legitymacji;
 4. kombatanci – na podstawie legitymacji/zaświadczenia;
 5. osoby represjonowane z powodów politycznych, działacze opozycji antykomunistycznej ― na podstawie legitymacji / dokumenty uprawniającego do ulgi;
 6. członkowie Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM), Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS) ― za okazaniem Membership Card ICOM, Membership Card ICOMOS;
 7. posiadaczom Karty Polaka ― za okazaniem Karty Polaka;
 8. dzieci do lat 7 ― na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek;
 9. kombatanci II wojny światowej ― na podstawie legitymacji kombatanckiej bądź zaświadczenia;
 10. dzieci z domów dziecka, zakładów poprawczych, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, schroniska dla nieletnich ― na podstawie dokumentu uprawniającego do darmowego biletu;
 11. inwalidzi wojenni ― na podstawie legitymacji/zaświadczenia;
 12. Honorowi Obywatele Gdańska ― na podstawie dokumenty poświadczającego posiadanie tytułu;
 13. dziennikarze ― na podstawie legitymacji służbowej (konieczna wcześniejsza rezerwacja mailowa: [email protected]);
 14. opiekunowie grup zorganizowanych przy zakupie biletu grupowego (1 opiekun na 10 osób);
 15. Darczyńcy Muzeum II Wojny Światowej wraz z członkami rodziny;
 16. certyfikowani przez Muzeum II Wojny Światowej przewodnicy ― na podstawie identyfikatora wydanego przez Muzeum II Wojny Światowej.”.

Audioprzewodnik – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zalecane jest zwiedzanie wystaw stałych z audioprzewodnikiem. Jego wypożyczenie kosztuje 5 zł dla jednego zwiedzającego. Opłatę można uiścić w kasie Muzeum.

Audioprzewodnik oferowany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dostępny jest w 5 językach:

 1. polskim,
 2. angielskim,
 3. niemieckim,
 4. rosyjskim,
 5. francuskim.

Źródło informacji i cytowanych treści:

https://muzeum1939.pl/bilety/44.html

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP z oddziałem w Czechach

PKO Bank Polski rozpoczął swoją działalność w Czechach. Oddział w Pradze zajmie się obsługą klientów korporacyjnych - zarówno przedsiębiorcy z Polski na terenie Czech, jak i czeskie firmy, które prowadzą działalność w Polsce, będą mogły skorzystać z usług banku. To drugi zagraniczny oddział korporacyjny PKO BP.

author
Aneta Jankowska
07 kwietnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Masz kłopot z pożyczką frankową ? Pomoc RPO

Rzecznik Praw Obywatelskich razem z Rzecznikiem Finansowym organizują akcję informacyjną w dziewięciu miastach w Polsce. Porady będzie można zasięgnąć w Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Słupsku, Szczecinie i we Wrocławiu, gdzie już 13 stycznia rusza pierwszy dyżur. 

author
Aneta Jankowska
04 stycznia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Promocja: „Konto Mega Oszczędnościowe – XIX edycja” w Alior Banku

W Alior Banku trwa kolejna edycja promocji, w której Klienci mogą zyskać 1,7% na Koncie Mega Oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 złotych. Promocja trwa do 17 stycznia 2022 roku. Sprawdź warunki.

author
Patryk Byczek
16 grudnia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Koszty komornicze

Czynności komornicze nie są darmowe – za wszystko, co robi komornik, by ściągnąć należność z dłużnika, musi oczywiście zapłacić sam dłużnik. Pieniądze jednak nie trafiają do kieszeni komornika. Otrzymuje je Skarb Państwa. Za jakie czynności komornika trzeba zapłacić?

author
Kornel Siwiec
10 stycznia 2023
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Jak złożyć reklamację na rower Mevo?

System roweru metropolitalnego w Trójmieście funkcjonuje od 26 marca 2019 roku. Start nie był zbyt fortunny i operator borykał się z wieloma problemami. Wszystkim niezadowolonym z usługi Klientom Mevo przysługuje jednak reklamacja.

author
Dominika Byczek
29 kwietnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PayPo – opinie

PayPo to usługa, która pozwala na realizowanie płatności odroczonych za zakupy online. W Polsce działa już od 2017 roku. Korzystanie z usługi jest w pełni darmowe i bezpieczne. Staramy się przybliżyć ofertę PayPo. Sprawdź opinie innych Klientów.

author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj