zadluzenia.com
zamknij

Kredyt obrotowy Idea Banku

Idea Bank za wszelką cenę stara się budować przyjazny wizerunek w oczach przedsiębiorców. Najlepszym dowodem wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom firm z segmentu MSP jest oferta kredytu obrotowego, która gwarantuje o 20% większy limit kredytowy w porównaniu do ofert konkurencyjnych banków.

 

Ponadto z kredytu obrotowego w Idea banku mogą skorzystać firmy z krótkim stażem rynkowym (już od 3 miesiąca prowadzenia działalności), nie posiadające stosownego zabezpieczenia.

 

Kredyt obrotowy Idea Bank w pigułce:

 

  • Kredyt do 1 500 000 zł
  • Spłata maksymalnie do 10 lat
  • Kredyt na bieżącą działalność przedsiębiorstwa
  • Minimalny okres prowadzenia - jedynie 3 miesiące
  • Możliwość negocjacji warunków kredytu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Złóż wniosek

 

Podstawowe informacje o produkcie

 

Kredyt obrotowy w Idea Banku może zostać zaciągnięty w formie ratalnej lub w formie limitu w rachunku bieżącym. Kwota kredytu może wynieść od 1000 zł do aż 1 500 000 złotych i zależy od stażu działalności przedsiębiorstwa, wysokości i regularności dochodów oraz rodzaju i przedmiotu zabezpieczenia.

 

Okres kredytowania wynosi 12 miesięcy dla kredytu obrotowego w formie limitu w rachunku bieżącym (z możliwością przedłużenia) oraz 10 lat dla kredytu ratalnego (spłacanego w ratach). Generalnie produkt Idea Banku pod względem maksymalnej wysokości kredyty uzależnionej od rodzaju zabezpieczenia można podzielić na:

 

1) Kredyt obrotowy do 250 000 złotych bez zabezpieczenia

 

2) Kredyt obrotowy na kwotę do 750 000 złotych – przedmiotem zabezpieczenia może być cesja wierzytelności z kontraktu oraz maszyny i/lub urządzenia. Ponadto Idea Bank może przyznać przedsiębiorcy kredyt obrotowy do wspomnianego limitu na podstawie aktualnego wyciągu z banku.

 

3) Kredyt obrotowy na kwotę do 1 500 000 złotych– w przypadku kredytu na tak wysoką kwotę bank wymaga zabezpieczenia w formie hipoteki na nieruchomość.

 

Ponadto bank zapewnia, że klient wnioskujący o kredyt obrotowy może uzyskać o 20% wyższą kwotę kredytu w porównaniu do konkurencyjnych ofert kredytowych. Innymi słowy – przy niezmienionym stażu rynkowym i historii dochodowej firmy, przedsiębiorca może liczyć na wyższą maksymalną kwotę kredytu.

 

Pieniądze pozyskane z kredytu obrotowego w Idea banku muszą zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

 

Wysokość oprocentowania, opłat i prowizji

 

Wysokość oprocentowania i kosztów pozaodsetkowych jest negocjowana w trakcie spotkania z doradcą klienta Idea Banku. Najistotniejszy wpływ na koszty kredytowe ma staż działalności przedsiębiorstwa (im dłuższy, tym lepsze warunki kredytowe), wysokość oraz regularność uzyskiwanych dochodów oraz posiadane zabezpieczenie.

 

Na wysokość oprocentowania kredytu obrotowego składa się z kolei marża banku oraz stawka Wibor 12M. W trakcie negocjacji z doradcą bankowym warto zatem zabiegać o obniżenie marży bankowej do jak najniższego poziomu (marża kredytu obrotowego zazwyczaj zaczyna się w okolicach 7%). Ponadto wysokość prowizji w Idea Banku może wynieść od 2,95 do nawet 6,95% (w przypadku kredytu bez zabezpieczenia). Wartość kosztów kredytowych w istotny sposób zależy również od tego, czy skorzystamy z dodatkowych produktów banku (tzn.cross-selling) lub przystąpimy do specjalnych programów inwestycyjnych, oszczędnościowych itp.).

 

Warto pamiętać również o tym, że samo wydanie pozytywnej decyzji kredytowej w Idea banku wiąże się jednorazową, obowiązkową opłatą w wysokości 200 zł. Ponadto w przypadku kredytu obrotowego ratalnego wcześniejsza spłata wiąże się z dodatkową prowizją w wysokości 2,5% kwoty kredytu w dniu spłaty.

 

Dla kogo kredyt obrotowy w Idea Banku ?

 

Z kredytu obrotowego przeznaczonego na finansowanie bieżącej działalności mogą skorzystać zarówno mikro, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające odpowiednią zdolność kredytową i staż rynkowy. Minimalny okres prowadzenia działalności w przypadku kredytu obrotowego ratalnego i w formie limitu w rachunku bieżącym wynosi 3 miesiące.

 

Jak uzyskać kredyt obrotowy ?

 

Ze względu na fakt, że warunki umowy kredytowej są w pełni negocjowalne, to udanie się bezpośrednio do banku na spotkanie z doradcą jest konieczne w trakcie wnioskowania o kredyt. W celu przyśpieszenia procesów weryfikacyjnych i kalkulacji zdolności kredytowej można wcześniej wypełnić specjalny formularz online na stronie internetowej Idea Banku oraz przesłać aktualny wyciąg z banku (minimum z 3, a najlepiej z 6 ostatnich miesięcy prowadzenia działalności). Pozwoli to na usprawnienie całego procesu, który zazwyczaj trwa kilkadziesiąt godzin od momentu przesłania pierwszego wniosku.

 

NASZA OCENA: 9/10

 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~brozek

IDEA ostro ostatnio działa marketingowo. Ale trzeba też im przyznać, że niektóre pmysły są świetne. O mobilnym wpłatomacie który przyjeżdża pod firmę jeszcze nie słyszałem a pomysł jest bardzo praktyczny i bezpieczny - bo firma nie musi się martwić o to, czy bezpiecznie dowiezie utarg o banku   Odpowiedź

~ergosprinter

wielki plus dla banku idea za przestrzeń coworkingową Idea Hub na Marszałkowskiej!   Odpowiedź

~okaryna

dostał ktoś u nich kredyt na 400 tys i więcej?   Odpowiedź

~tom.odell

"Z kredytu obrotowego w Idea banku mogą skorzystać firmy z krótkim stażem rynkowym (już od 3 miesiąca prowadzenia działalności), nie posiadające stosownego zabezpieczenia." - no wydaje mi się, że to czysty populizm. Jak można udzielić kredytu firmie "nie posiadającej stosownego zabezpieczenia" ? Chyba coś tu nie gra...   Odpowiedź

~anchois

ciagle slysze o ofercie banku idea dla firm. oni dzialaja tez dla lientow indywidualnych ?   Odpowiedź

~qr2

a 9/10 to tak za te fikcyjne 1,5 miliona czy oferta faktycznie jest dobra? bo konkretów to tutaj nie ma. "oferta jest w pełni negocjowalna" czyli nic sobie człowiek nie może w sieci sprawdzić. jakieś orientacyjne może oprocentowanie byście podali, orientacyjne wymagania na np kredyt na 100 tys itp Pozdr   Odpowiedź