Kredyt obrotowy Idea Banku

Kredyt obrotowy Idea Banku

autor wpisu
Robert_Banaszak
11 czerwca 2015
Idea Bank za wszelką cenę stara się budować przyjazny wizerunek w oczach przedsiębiorców. Najlepszym dowodem wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom firm z segmentu MSP jest oferta kredytu obrotowego, która gwarantuje o 20% większy limit kredytowy w porównaniu do ofert konkurencyjnych banków.

Ponadto z kredytu obrotowego w Idea banku mogą skorzystać firmy z krótkim stażem rynkowym (już od 3 miesiąca prowadzenia działalności), nie posiadające stosownego zabezpieczenia.

Kredyt obrotowy Idea Bank w pigułce:

  • Kredyt do 1 500 000 zł
  • Spłata maksymalnie do 10 lat
  • Kredyt na bieżącą działalność przedsiębiorstwa
  • Minimalny okres prowadzenia – jedynie 3 miesiące
  • Możliwość negocjacji warunków kredytu

Złóż wniosek

Podstawowe informacje o produkcie

Kredyt obrotowy w Idea Banku może zostać zaciągnięty w formie ratalnej lub w formie limitu w rachunku bieżącym. Kwota kredytu może wynieść od 1000 zł do aż 1 500 000 złotych i zależy od stażu działalności przedsiębiorstwa, wysokości i regularności dochodów oraz rodzaju i przedmiotu zabezpieczenia.

Okres kredytowania wynosi 12 miesięcy dla kredytu obrotowego w formie limitu w rachunku bieżącym (z możliwością przedłużenia) oraz 10 lat dla kredytu ratalnego (spłacanego w ratach). Generalnie produkt Idea Banku pod względem maksymalnej wysokości kredyty uzależnionej od rodzaju zabezpieczenia można podzielić na:

1) Kredyt obrotowy do 250 000 złotych bez zabezpieczenia

2) Kredyt obrotowy na kwotę do 750 000 złotych – przedmiotem zabezpieczenia może być cesja wierzytelności z kontraktu oraz maszyny i/lub urządzenia. Ponadto Idea Bank może przyznać przedsiębiorcy kredyt obrotowy do wspomnianego limitu na podstawie aktualnego wyciągu z banku.

3) Kredyt obrotowy na kwotę do 1 500 000 złotych – w przypadku kredytu na tak wysoką kwotę bank wymaga zabezpieczenia w formie hipoteki na nieruchomość.

Ponadto bank zapewnia, że klient wnioskujący o kredyt obrotowy może uzyskać o 20% wyższą kwotę kredytu w porównaniu do konkurencyjnych ofert kredytowych. Innymi słowy – przy niezmienionym stażu rynkowym i historii dochodowej firmy, przedsiębiorca może liczyć na wyższą maksymalną kwotę kredytu.

Pieniądze pozyskane z kredytu obrotowego w Idea banku muszą zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

Wysokość oprocentowania, opłat i prowizji

Wysokość oprocentowania i kosztów pozaodsetkowych jest negocjowana w trakcie spotkania z doradcą klienta Idea Banku. Najistotniejszy wpływ na koszty kredytowe ma staż działalności przedsiębiorstwa (im dłuższy, tym lepsze warunki kredytowe), wysokość oraz regularność uzyskiwanych dochodów oraz posiadane zabezpieczenie.

Na wysokość oprocentowania kredytu obrotowego składa się z kolei marża banku oraz stawka Wibor 12M. W trakcie negocjacji z doradcą bankowym warto zatem zabiegać o obniżenie marży bankowej do jak najniższego poziomu (marża kredytu obrotowego zazwyczaj zaczyna się w okolicach 7%). Ponadto wysokość prowizji w Idea Banku może wynieść od 2,95 do nawet 6,95% (w przypadku kredytu bez zabezpieczenia). Wartość kosztów kredytowych w istotny sposób zależy również od tego, czy skorzystamy z dodatkowych produktów banku (tzn.cross-selling) lub przystąpimy do specjalnych programów inwestycyjnych, oszczędnościowych itp.).

Warto pamiętać również o tym, że samo wydanie pozytywnej decyzji kredytowej w Idea banku wiąże się jednorazową, obowiązkową opłatą w wysokości 200 zł. Ponadto w przypadku kredytu obrotowego ratalnego wcześniejsza spłata wiąże się z dodatkową prowizją w wysokości 2,5% kwoty kredytu w dniu spłaty.

Dla kogo kredyt obrotowy w Idea Banku ?

Z kredytu obrotowego przeznaczonego na finansowanie bieżącej działalności mogą skorzystać zarówno mikro, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające odpowiednią zdolność kredytową i staż rynkowy. Minimalny okres prowadzenia działalności w przypadku kredytu obrotowego ratalnego i w formie limitu w rachunku bieżącym wynosi 3 miesiące.

Jak uzyskać kredyt obrotowy ?

Ze względu na fakt, że warunki umowy kredytowej są w pełni negocjowalne, to udanie się bezpośrednio do banku na spotkanie z doradcą jest konieczne w trakcie wnioskowania o kredyt. W celu przyśpieszenia procesów weryfikacyjnych i kalkulacji zdolności kredytowej można wcześniej wypełnić specjalny formularz online na stronie internetowej Idea Banku oraz przesłać aktualny wyciąg z banku (minimum z 3, a najlepiej z 6 ostatnich miesięcy prowadzenia działalności). Pozwoli to na usprawnienie całego procesu, który zazwyczaj trwa kilkadziesiąt godzin od momentu przesłania pierwszego wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Katarzyna
Katarzyna
2019-03-26 15:02:31

Strona zadłużenia.com - to chyba jakaś ironia?! Z perspektywy czasu nigdy nie poleciłabym kredytu obrotowego w Idea Bank. To przez nich jestem nękana. Wystarczył mały poślizg przy spłacaniu rat (544 rata plus 200 zł comiesięcznego monitu, bo nie jestem w stanie zapewnić wymaganego obrotu na koncie - a obrót ma być tylko i wyłącznie z dochodów sklepu), już nasłali na mnie windykację, musiałam dziadom dopłacić 1600 zł. Jeżeli chcecie zbankrutować, droga wolna - bierzcie. Gdybym miała pieniądze to pozwałabym Obrotomierz (tam pan J.R. roztaczał idylliczną wizję ), Open Finanse - naczelny naganiacz Idea Bank - rzekomo nikt inny w tym czasie nie udzieliłby mi kredytu na poziomie 17 tys. zł...człowiek młody to i głupi uwierzył. Idea Bank zostawiłabym sobie na koniec: kłamstwa, bałagan, zdzierstwo, dezorganizacja, dezinformacja. Szukam innych poszkodowanych i , najczęściej, byłych przedsiębiorców.

brozek
brozek
2015-07-24 11:36:20

IDEA ostro ostatnio działa marketingowo. Ale trzeba też im przyznać, że niektóre pmysły są świetne. O mobilnym wpłatomacie który przyjeżdża pod firmę jeszcze nie słyszałem a pomysł jest bardzo praktyczny i bezpieczny - bo firma nie musi się martwić o to, czy bezpiecznie dowiezie utarg o banku

Podobne artykuły

Dzikie Zwierzaki w Lidlu. Ile zapłacimy za figurki?
Blog
author
Dominika Sobieraj
14 marca 2019

Dzikie Zwierzaki w Lidlu. Ile zapłacimy za figurki?

PKO BP w Chorzowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 sierpnia 2019

PKO BP w Chorzowie

Po raz pierwszy kobieta została głównym ekonomistą w MFW
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
13 października 2018

Po raz pierwszy kobieta została głównym ekonomistą w MFW

Volkswagen Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
Dominika Sobieraj
19 listopada 2018

Volkswagen Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Kredyt samochodowy Biała Podlaska
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
18 listopada 2017

Kredyt samochodowy Biała Podlaska

Porównaj