zadluzenia.com
zamknij

Likwidacja pieczątek w 2019 roku ?

Dokumenty i podania bez pieczątek? To pomysł rządu, który planuje zmienić około 170 ustaw do lipca przyszłego roku.

 

 

Ułatwienie dla obywateli

 

Brak pieczątki lub podpisu na wniosku czy innym ważnym dokumencie, może spowodować przedłużenie rozpatrywania konkretnej sprawy. Zmiany, które proponuje rząd, mają zniwelować możliwe przeszkody, które powodują pieczątki.

 

Z blisko 170 rozporządzeń znikną zapisy dotyczące konieczności stemplowania. dokumentów i podań. 


(...) nie zawsze pieczątka jest potrzeba i wymaganie jej użycia stanowi zbędny formalizm. Jest też barierą w elektronizacji procedur, zapewniających szybką i sprawną komunikację z urzędami- czytamy na stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

 

W komunikacie dotyczącym zmian, wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj, tłumaczy, że takie działania dadzą obywatelom wybór.

 

 

- W zależności o tego co będzie dla nich wygodniejsze, będą mogli użyć pieczątki albo w inny sposób zamieścić dane ich identyfikujące. Elektronizacja procedur administracyjnych to jeden z elementów działań na rzecz sprawnego państwa. Chcemy zapewnić przyjazne sposoby kontaktu z urzędami, również drogą elektroniczną. Obowiązek używania pieczątek natomiast uniemożliwia elektronizację procedur administracyjnych – wyjaśnia wiceminister.


To kolejny program rządu, który ma ułatwić życie obywatelom i unowocześnić gospodarkę.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY