Na Pomorzu Zachodnim ma powstać ponad 1,1 tysiąca nowych mieszkań. 24 listopada 2017 roku w stolicy województwa aż 21 zachodniopomorskich gmin podpisało listy intencyjne dotyczące budowy bloków w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 27.11.2017
Udostępnij:

Listy intencyjne podpisali: wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala, a także przedstawiciele gmin, pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN). Podczas zebrania wskazano także działki, na których miałyby powstać nowe bloki. 

Według wstępnych ustaleń nowe mieszkania mają powstać 21 gminach:
Barwice – 20 mieszkań,
Białogard – 45 mieszkań,
Biały Bór –  12 mieszkań,
Chojna – 36 mieszkań,
Choszczno – 50 mieszkań,
Darłowo – 80 mieszkań,
Drawsko Pomorskie – 72 mieszkań,
Goleniów – 50 mieszkań,
Gościno – 40 mieszkań,
Kalisz Pomorski – 36 mieszkań,
Mirosławiec – 72 mieszkań,
Myślibórz – 50 mieszkań,
Pełczyce – 96 mieszkań,
Polanów – 76 mieszkań,
Połczyn Zdrój – 96 mieszkań,
Sławno – 30 mieszkań,
Stepnica – 46 mieszkań,
Suchań – 20 mieszkań,
Świnoujście – 130 mieszkań,
Tychowo – 36 mieszkań,
Węgorzyno – 18 mieszkań.

"Istotą tego programu jest to, że budujemy mieszkania dla osób, których dziś nie stać na kredyt, lub też takich, które nie mają zdolności kredytowej, a z punktu widzenia banku nie są wiarygodne, bo mają zbyt mało zer na kwitku z wypłaty, natomiast ten dochód jest odpowiedni lub dla tych, którzy nie chcą zaciągać kredytu" – mówił o inwestycji Żuchowski. 

Niektóre budowy już niedługo ruszą 

BGK Nieruchomości rozmawia z przedstawicielami wielu gmin zachodniopomorskich w celu ustalenia zakresu współpracy w zakresie budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Do tej pory umowy inwestycyjne zostały zawarte z dwiema gminami z województwa zachodniopomorskiego: z Sianowem (na 96 mieszkań) i ze Złocieńcem (na 60 mieszkań). Obecnie podpisane listy intencyjne w zachodniopomorskich miastach przewidują wybudowanie niemal 2500 mieszkań. 

Komentarze