Mobilny serwis do zgłoszenia szkody w PZU

Mobilny serwis do zgłoszenia szkody w PZU

author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2018
Zgłaszanie szkód w PZU stało się jeszcze prostsze. Od 27 marca bieżącego roku poza infolinią, Klienci mogą zgłosić szkodę także za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu, pod adresem zgloszenie.pzu.pl. 

Cała procedura powinna zająć maksymalnie kilka minut, ponieważ PZU zminimalizowało wszelkie formalności. We wniosku należy jedynie odpowiedzieć na kilka pytań opisujących szkodę, cała reszta, tzn. kontakt ze zgłaszającym oraz uzupełnienie ewentualnych braków danych, leży po stronie konsultanta PZU.


źródło grafiki: https://zgloszenie.pzu.pl

Serwis zgłoszeniowy

PZU wyszło na przeciw swoim Klientom, efektem czego jest serwis zgłaszania szkód, w pełni stworzony na wzór Konsumentów. Według respondentów, zgłaszanie szkody powinno przebiegać bezstresowo, wniosek nie powinien zawierać trudnych pytań, a sama procedura zgłaszania powinna być maksymalnie uproszczona. To wszystko skupia w sobie serwis zgloszenie.pzu.pl. Rejestracja szkody przebiega w prosty i przyjazny sposób.

Dodatkowym aspektem jest możliwość indywidualnej wyceny szkody przez samego zgłaszającego. W odpowiedzi firma odeśle mu propozycje odszkodowania i jeżeli Klient zaakceptuje wycenę, pieniądze zostaną wypłacone na jego konto. 


źródło grafiki: http://media.pzu.pl/pr/387921/zgloszenie-szkody-w-pzu-5-minut-i-gotowe

PZU GO

Warto wspomnieć także o aplikacji PZU GO, która w połączeniu z niewielkim urządzeniem typu beacon, będzie monitorowała przebieg jazdy, a w razie potrzeby poinformuje odpowiednie służby o  zaistaniałym na drodze niebezpieczeństwie. Jeżeli kontakt będzie utrudniony, służby ratunkowe zostaną automatycznie wezwane na miejsce kolicji, czy wypadku. PZU będzie pierwsza firmą ubezpieczeniową w Europie, która wdroży to rozwiązanie.

Przykładowe zgłoszenie

Wybierając na dedykowanej stronie formę szkody, w pierwszej kolejności zostaniemy zapytani o to, czy wina leży po naszej stronie, czy po stronie innej osoby. Następnie zostaniemy poproszeni o wskazanie daty zdarzenia oraz podanie danych sprawcy (jeżeli wina nie leży po naszej stronie). Jeżeli dane sprawcy nie są nam znane, możemy również zaznaczyć taką opcję. Kolejnym krokiem jest wybranie okoliczności zdarzenia. Pozostałe elementy, które należy podać, to nasze dane osobowe. 


źródło grafiki: https://zgloszenie.pzu.pl/szkody/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Chojnice
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
19 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Chojnice

Kredyt hipoteczny Chorzów
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
30 maja 2017

Kredyt hipoteczny Chorzów

KasaWraca w Link4
Aktualności
author
Halszka Gronek
02 czerwca 2018

KasaWraca w Link4

Expander w Szczecinie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
30 stycznia 2015

Expander w Szczecinie

Kredyt na 100 tysięcy złotych – gdzie dostaniemy?
Kredyty
author
Aleksandra Gościnna
07 października 2022

Kredyt na 100 tysięcy złotych – gdzie dostaniemy?

Porównaj