zadluzenia.com
zamknij

Najgorzej spłacamy kredyty powyżej 50 tysięcy

Kredyt jest dziś bardzo powszechny. Znamy go z własnego doświadczenia, bo osobiście posiadamy finansowe zobowiązania wobec banku lub ktoś z naszych znajomych miał już styczność z pożyczaniem pieniędzy od różnych instytucji. W jakich typach kredytów mamy największy problemy ze spłatą?

 

 

Decydowanie się na zadłużenie to jedno, a regularne spłacanie zobowiązania to drugie. Jak Polacy radzą sobie z terminowością? Czy to zależy od rodzaju kredytu?

 

Biuro Informacji Kredytowej przeanalizowało dane kredytowe Polaków. Okazuje się, że ryzyko wystąpienia opóźnienia rośnie wraz ze wzrostem kwoty pierwotnie udzielonego kredytu. 

 

Z przygotowanego raportu wynika, że jedynie prawie 5% spośród kredytów gotówkowych, udzielonych w latach 2015–2017, miało opóźnienie w spłacie powyżej 90 dni, w okresie 24 miesięcy od momentu ich udzielenia. Warto przytoczyć dla porównania dane dla kredytów niskokwotowych, czyli do 4 tys. zł. W tym przypadku, ryzyko wystąpienia opóźnienia po 2 latach sięga poziomu 4%. Na kredytach gotówkowych, których kwota przekracza 50 tys. zł to już 6,6%.

 


Źródło: BIK

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY