Najlepsze banki – Złoty Bankier 2017

Najlepsze banki – Złoty Bankier 2017

author
Aneta Jankowska
02 maja 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Złoty Bankier to największy ranking oceniający usługi i produkty bankowe w Polsce. Tytuł Złotego Banku oraz 8 innych statuetek wręczyły redakcje serwisu Bankier.pl i Pulsu Biznesu.

Chcąc wyłonić laureatów tegorocznej edycji, redakcje razem z Obserwatorium.biz i Kantar TNS zebrali 30 tys. głosów internautów, 1710 kontaktów zdalnych z bankami oraz odwiedzili 1050 placówek, a także ocenili 200 zgłoszonych do plebiscytu produktów. 

Jak wybierano najlepsze banki ?

Kilkuetapowe badanie, po którym można było uzyskać wyróżnienie, składało się z:

– analizy szczegółów produktów bankowych dokonanej przez redakcję Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”

– testów systemów bankowości elektronicznej i mobilnej połączonych z weryfikacją wielokanałowej jakości obsługi przeprowadzonej pod okiem partnerów rankingu: Kantar TNS i Obserwatorium.biz
– głosowania internetowego czytelników

W tym roku redakcje oceniały około 200 produktów i usług, które zgłosiły banki. W ten sposób wyłoniono instytucje, które oferują najlepsze konto osobiste, kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, kartę kredytową i innowację finansową.

Głosowanie czytelników trwało 3 tygodnie. Internauci wskazywali banki, które zasługują na miano najlepszych w kategoriach: spot reklamowy, bank wrażliwy społecznie i bank w social media.

Źródło: bankier.pl

Najlepsi z najlepszych 

 

Tytuł najlepszych w poszczególnych kategoriach uzyskali:

Złoty Bank – najlepsza jakość obsługi: mBank

II miejsce: Euro Bank

III miejsce: Bank Millennium, Getin Noble Bank

Konto osobiste: Bank Millennium

Kredyt hipoteczny: PKO Bank Polski

Kredyt gotówkowy: Nest Bank

Karta kredytowa: Citi Handlowy

Innowacja finansowa: Alior Bank (Dronn)

Spot reklamowy: ING Bank Śląski („Moje zmienia wszystko”)

Bank wrażliwy społecznie: ING Bank Śląski (Inicjatywy wolontariackie ING)

Bank w social media: ING Bank Śląski

Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki: Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy, mBank.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Większość Polaków zadowolona ze swojej pensji

Niemal 2/3 Polek i Polaków pozytywnie ocenia krajowy rynek pracy. Tyle samo z nas zadowolonych jest ze swej obecnej sytuacji zawodowej, a wśród szczęśliwców prym wiodą pracownicy sektora usług dla biznesu.

author
Halszka Gronek
13 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn

700 zł - tyle może wynosić różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn. Raport Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) “Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce w 2016 r.” opisuje zarobki zależne od płci pracownika.

author
Aneta Jankowska
20 września 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Raty coraz popularniejsze w zakupach przez Internet

W ostatnim czasie znany w Polsce pośrednik płatności internetowych, PayU, postanowił podzielić się swoimi najnowszymi danymi. Jak wynika z przeprowadzonej analizy, rodacy coraz częściej przy zakupach online decydują się na raty. Aż 78 proc. osób, które kiedyś ją wybrały, są skłonne dokonać tego ponownie.

author
Alicja Hirsekorn
19 kwietnia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Rząd przyjął projekt ustawy antylichwiarskiej

Rząd ogłasza przełom w walce z lichwą. Nowa ustawa antylichwiarska ma ukrócić wszelkie procedery udzielania pożyczek ze zbyt wysokim oprocentowaniem i kosztami pozaodsetkowymi. Sprawdzamy, co dokładnie zmienia nowa ustawa i kiedy ma wejść w życie.

author
Dominika Byczek
18 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocja: „Premia na zapas” w BNP Paribas

W BNP Paribas trwa promocja, w której za założenie konta i spełnienie prostych warunków Klienci zgarną nawet 300 złotych w gotówce. Promocja trwa do 29 listopada 2020 roku, a pula wniosków promocyjnych wynosi 3000 sztuk.

author
Patryk Byczek
18 listopada 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Rybnik

Potrzebujesz informacji o placówkach Kasy Stefczyka w Rybniku? W niniejszym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne dane, takie jak adresy, numery telefonów oraz godziny otwarcia, a także przydatne mapy ułatwiające dotarcie do odpowiedniej placówki w Rybniku. Niezależnie od tego, czy planujesz otworzyć konto czy skorzystać z innych usług finansowych, mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby ułatwić Ci proces.

author
Dorota Grycko
22 marca 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj