zadluzenia.com
zamknij

Najpopularniejsze polskie kurorty

Polacy na wakacje w kraju najchętniej wybierają odpoczynek nad morzem i w górach. Najnowsze badanie ARC Rynek i Opinia pokazuje, że do najpopularniejszych kurortów należy Sopot, Hel i Zakopane.  

 

 

Plaża, góry, a może własna działka ?

 

Plaża nad polskim morzem to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez urlopowiczów. Okazuje się, że ten kierunek wskazywało w badaniu osiem na dziesięć osób. Polacy odpoczywają także w Tatrach - 73% badanych, na Mazurach - 70% i w Bieszczadach - 65%. Ciekawe, że prawie połowa, bo 47% ankietowanych wśród najlepszych miejsce na urlop wskazywało własną działkę rekreacyjną. W dużych miastach chciałoby odpoczywać 38% z nas.

 

TOP 10

 

1. Sopot - 83%
2. Hel - 79%
3. Zakopane - 78%
4. Kołobrzeg - 74%
5. Łeba - 73%
6. Międzyzdroje - 68%
7. Władysławowo - 68%
8. Mikołajki - 63%
9. Świnoujście - 61%
10. Jastarnia - 58%

 

Źródło: ARC Rynek i Opinia

Z czym kojarzy się nam urlop nad Bałtykiem ?

 

Badani zostali również poproszeni o odpowiedź na pytanie z czym kojarzy się im wyjazd nad polskie morze? 68% ankietowanych stwierdziło, że pobyt w tamtejszych kurortach kojarzy im się przede wszystkim z przepełnionymi plażami. Więcej niż połowa, bo 57% wskazało wysokie ceny, około jedna druga tłum i hałas. To zaskakujące, bo w rzeczywistości i tak chętnie wybieramy nadmorskie kurorty.  Natomiast skojarzenia z kurortami górskimi są już nieco inne. 81% kojarzy góry z aktywnym wypoczynkiem, 50% z dobrą ofertą noclegów, a dla 42% badanych to pewny relaks. Jedynie cztery na dziesięć osób wspomina o przepełnionych szlakach.

 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY