zadluzenia.com
zamknij

Nowa bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe już jakiś czas temu udostępniło dla swoich klientów nowy system bankowości internetowej. Został on napisany przy wykorzystaniu rozwiązań RWD.  Korzystający mogą używać między innymi mobilnej autoryzacji. 

 


 
Cały system został napisany od nowa w technice RWD (Responsive Web Design). Dzięki takiemu rozwiązaniu automatycznie dopasowuje się do ekranu naszego urządzenia. Z nowej bankowości internetowej TMUB można bez problemu korzystać na smartfonach. 

 

Łatwy dostęp do informacji

 

Nowy serwis jest przede wszystkim czytelny. Klienci znajdą najważniejsze informacje zawsze na głównym pulpicie. Ekran główny dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Prezentuje tyle informacji, z ilu aktualnie korzysta użytkownik. W prawym dolnym rogu guzik skrótów, który jest już dobrze znany z produktów Google, ma ułatwić klientom dostęp do najczęściej używanych operacji.

 

 

 

Nowy sposób autoryzacji
 
W odnowionym systemie oraz aplikacji pojawił się również nowy sposób autoryzacji transakcji. To alternatywa dla jednorazowych kodów wysyłanych SMS. Po aktywacji nowej autoryzacji, w trakcie zlecania przelewu, zamiast kodu SMS, otrzymamy powiadomienia push z aplikacji mobilnej w naszym smartfonie. Aby potwierdzić przelew, trzeba wpisać kod PIN do aplikacji. Takie rozwiązanie znają już klienci mBanku. W momencie zlecania przelewu w aplikacji mobilnej pojawia się komunikat z prośbą o potwierdzenie transakcji. O ile ten sposób nam się nie spodoba, to zawsze można wrócić do korzystania z kodów SMS. Wprowadzone rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo logowania do systemu, bo w praktyce minimalizuje możliwość zalogowania się do konta przez osoby niepowołane. 

 

 

Co jeszcze nowego ?

 

Nowy system oferuje też koszyk przelewów. To funkcja, która pozwala klientowi przygotować kilka przelewów i potwierdzić je np. jednym kodem SMS. To bardzo ułatwia np. opłacanie miesięcznych rachunków. Co więcej, w nowej bankowości internetowej pojawiła się specjalna wyszukiwarka, która pozwala na wyszukanie transakcji, odbiorców, szablonów, wiadomości, ale i funkcji systemu. Kolejną nowością jest mechanizm powiadomień o zdarzeniach na rachunku. Dzięki temu można definiować nie tylko typy transakcji, ale i rodzaje powiadomień jak push, e-mail czy SMS. W przypadku, gdy klient dostanie np. wynagrodzenie na konto, aplikacja automatycznie go o tym poinformuje. Z poziomu nowego systemu bankowości internetowej można także czasowo zablokować kartę płatniczą, w sytuacji, kiedy zgubimy cenny plastik z portfela. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY