Bank Pekao wprowadza usługę SelfieSign

Bank Pekao wprowadza usługę SelfieSign

author
22 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że jako pierwszy bank w Polsce wdrożył do swojej oferty (i wprowadził na rynek) całkowicie nowy tryb zdalnego nawiązywania relacji z Klientami firmowymi. Nowoczesną usługę nazwano SelfieSign, ponieważ skupia ona w sobie zdalną weryfikację tożsamości na selfie z elektronicznym podpisem kwalifikowanym eSignature. Sprawdzamy szczegóły.

Od teraz podmioty reprezentujący segment małych i średnich przedsiębiorstw i korporacji mogą otwierać rachunki w Banku Pekao całkowicie zdalnie, bez jakichkolwiek ograniczeń produktowych oraz limitów transakcyjnych.

Cyfrowa transformacja w Pekao

Cyfrowa transformacja w Banku Pekao rozpoczęła się jeszcze przed pandemią koronawirusa. Wówczas jako pierwszy bank w Polsce instytucja wprowadziła proces otwierania konta na selfie dla Klientów indywidualnych. Na początku bieżącego roku Bank Pekao rozszerzył usługę o możliwość potwierdzania tożsamości, wykorzystując do tego elektronicznej warstwy e-dowodu osobistego, za pośrednictwem funkcji NFC w smartfonie.

Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy pionierami transformacji cyfrowej w polskim sektorze bankowym. Dzięki połączeniu w spójną całość dwóch znanych, lecz dotąd stosowanych oddzielnie technologii biometrycznej i kryptograficznej, umożliwiliśmy nowym klientom firmowym dostęp do wszystkich naszych produktów i usług bez wychodzenia z biura. SelfieSign to w pełni zdalny tryb nawiązania relacji z bankiem, zgodny z wszelkimi przepisami i całkowicie bezpieczny. Głównym walorem dla klienta biznesowego jest możliwość złożenia podpisu pod całym zestawem dokumentów jednym kliknięciem, z dowolnego miejsca na świecie, w dogodnym czasie. W przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań, SelfieSign nie pociąga za sobą żadnych ograniczeń produktowych i limitów transakcyjnych od początku trwania relacji. Jesteśmy przekonani, że kolejna innowacja Banku Pekao przyczyni się do wzrostu zainteresowania naszą ofertą wśród klientów firmowych.

– mówił cytowany w komunikacie Andrzej Fűrstenberg, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów w Banku Pekao SA.


Obecnie Bank Pekao poszedł krok dalej i wprowadził unikatowe rozwiązanie dla rynku bankowości przedsiębiorstw. Rozwiązanie to umożliwia Klientom firmowym, którzy posiadają elektroniczny podpis kwalifikowany, skorzystania ze wszystkich usług zdalnie, bez jakichkolwiek ograniczeń, limitów i konieczności osobistego spotkania lub wizyty w oddziale.
Klienci, którzy planują “związać się” z Bankiem Pekao, wykorzystując do tego tryb SelfieSign, w pierwszej kolejności przechodzą weryfikację na selfie, a następnie podpisują umowę elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Wówczas Klienci mogą korzystać bez jakichkolwiek ograniczeń z produktu, który w swojej ofercie posiada Bank Pekao. Mowa o, między innymi:
– kartach płatniczych,
– kredytach,
– PekaoConncect,
– transakcjach skarbowych.
Relacja nawiązana w tej sposób jest traktowana tak samo, jak podpisanie dokumentów przez Klienta w trakcie wizyty w oddziale. Bank Pekao udostępnia tryb SelfieSign jest dla wszystkich typów podmiotów krajowych.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/695449/bank-pekao-wprowadza-selfiesign-nowy-tryb-zdalnego-nawiazywania-relacji-dla-srednich-i-wiekszych-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Głosowa asystentka na infolinii Alior Banku
Bez kategorii
author
02 lutego 2021

Głosowa asystentka na infolinii Alior Banku

Kredyt konsolidacyjny Nowa Sól
Kredyty miasta
author
16 lipca 2022

Kredyt konsolidacyjny Nowa Sól

mBank placówki w Piotrkowie Trybunalskim
Bez kategorii
author
04 lutego 2019

mBank placówki w Piotrkowie Trybunalskim

Emeryci domagają się 500+
Wpisy
author
26 września 2018

Emeryci domagają się 500+

Nagroda za wzięcie kredytu gotówkowego w Getin Banku
Bez kategorii
author
29 czerwca 2021

Nagroda za wzięcie kredytu gotówkowego w Getin Banku

Pożyczki bez BIK Łomża
Pożyczki miasta
author
19 maja 2022

Pożyczki bez BIK Łomża