Łódzka siedziba mBanku zlokalizowana w Nowym Centrum to technologiczny kolos, zaprojektowany specjalnie dla pracujących w instytucji ekspertów. Pięciopiętrowy budynek jest miejscem pracy dla dwóch tysięcy osób, którzy wcześniej rozlokowani byli w sześciu osobnych placówkach na terenie Łodzi.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 27.02.2018
Udostępnij:

Biurowiec można obsługiwać za pomocą smartfona. Telefon służy pracownikom, przede wszystkim, jako klucz wejściowy, a także pomaga w zarezerwowaniu sali konferencyjnej, czy odnalezieniu miejsca, w którym mamy umówione spotkanie.


źródło fotografii: http://media.mbank.pl/pr/381217/mbank-otwiera-nowa-siedzibe-w-lodzi-nowoczesna-i-stworzona-do-wspolnej
 

PRZYSTANEK MBANK

Nowa siedziba mBanku znajduje się w Łodzi przy ulicy Kilińskiego 74. Powierzchnia biurowca to ponad 24 000 metrów kwadratowych, a wielkość pojedynczego poziomu to ponad 4000 metrów kwadratowych. Tarasy znajdujące się na dachu budynku mają powierzchnie 1000 metrów kwadratowych. Ciekawostką jest, że z jednego z nich pracownicy mogą podziwiać panoramę Nowego Centrum Łodzi.

Motywy kondygnacji

Żadne piętro w Przystanku mBank nie jest identyczne. Każda kondygnacja ma swój unikalny, przewodni motyw, którymi są:
 

  • natura,

  • film,

  • miasto,

  • kolory świata,

  • nowoczesne technologie.

Największe różnice można dostrzec w nazwach pięter oraz w samym wyglądzie.


źródło fotografii: mBank

Wyposażenie pięter

Na całe przeznaczone dla pracowników miejsce skłądają się 263 sale do pracy, wyposażone w bardzo ciekawe rozwiązania technologiczne, jak np. indykcyjne ładowarki. W siedzibie znajdują się także pokoje do gier, czy strefy relaksu wyposażone w huśtawki. Budynek jest zaprojektowany w taki sposób, że pracownik, który musi zabrać ze sobą do pracy dziecko, będzie w stanie zapewnić mu czas w ciekawym i bezpiecznym miejscu, specjalnie przystosowanym dla dzieci. Fani żywych roślin także znajdą miejsce dla siebie, ponieważ ponad 80 metrów kwadratowych ścian pokrytych jest żywym mchem i porostami. Piętra wyposażone są także w szatnie oraz prysznice. Na terenie placówki znajduje się także największy w Łodzi parking rowerowy z wydzielonymi 140 miejscami.
 

Pracownicy mają do dyspozycji nowoczesne biurka, w którym mogą regulować wysokość blatu. Ma to bardzo dobry i zdrowy wpływ na kręgosłup. Dodatkowo, jeżeli ktokolwiek ma problem ze skupieniem się w otwartej przestrzeni biurowej, może przenieść się do tak zwanego „pokoju cichej pracy”, w które biuro również jest wyposażone.
 

W każdym zakątku Przystanku mBanku znaleźć można wiele kanap, puf, czy innych miejsc siedzących, gdzie pracownicy mogą wykonywać swoją pracę.

Technologiczne rozwiązania
 

Siedziba łódzkich pracowników jest miejscem bardzo mobilnym. Smartfon pozwala przejść przez bramki wejściowe, pozwala zarezerwować interesującą danego pracownika salę. Za pomocą kodów QR nieznający biura jest w stanie poruszać się po nim bez najmniejszego problemu. 
 

Cały biurowiec połączony jest z bezprzewodową siecią Wi-Fi, dzięki czemu pracownicy mogą wykonywać swoje zadania z dosłownie każdego miejsca w siedzibie.

Wnętrze

Wnętrze biura zostało zaprojektowane biorąc pod uwagę upodobania pracowników. Osiemdziesięcioosobowy zespół ambasadorów dobierał na bieżąco rzeczy, które będą składały się a wyposażenie całego biura, dzięki czemu każdy znajdzie swoje ulubione miejsce do pracy.


źródło fotografii: mBank

Komentarze