ING Bank Śląski otrzymał certyfikat prostej polszczyzny
ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że otrzymał certyfikat prostej polszczyzny, co oznacza wyróżnienie instytucji przez ekspertów z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego. Sprawdzamy szczegóły.
ING otrzymał wyróżnienie za język obsługi w kanałach zdalnych.
Zdalny kontakt klientów z bankiem jest coraz powszechniejszy, zwłaszcza w obecnej rzeczywistości. Klienci chcą załatwić swoje sprawy szybko i prosto, z miejsca w jakim jest im wygodnie. Nie chcą tracić czasu, aby wgryzać się w bankowe zawiłości. Chcą robić swoje. Dlatego już od 2014 roku upraszczamy naszą komunikację bankową. W tym roku sprawdziliśmy, czy nasi specjaliści mówią prostym językiem. Przebadaliśmy język mówiony na infolinii, na czacie, w wiadomościach i reklamacjach, a także język w social mediach. Według raportu z badania aż 8/10 naszych interakcji z klientami spełnia standard prostego języka.
– mówiła cytowana w komunikacie Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Certyfikat prostej polszczyzny
ING Bank Śląski już od 2014 roku wprowadza uproszczenia do swojej komunikacji, jednocześnie stawiając na badania oraz narzędzia językowe. Jakość języka jest sprawdzana w ING co kwartał. Od 2020 roku wspominaną jakość mierzy się w nowy, bardziej obiektywy oraz restrykcyjny sposób – przy pomocy wskaźnika prostoty języka oraz aplikacji Prostomat. Bank po raz trzeci otrzymał certyfikat prostej polszczyzny za język zdalnej obsługi. Pierwszą taką nagrodę ING otrzymał w 2017 roku za system bankowości internetowej Moje ING, natomiast drugą w 2019 roku za język strony ing.pl. Uniwersytet Wrocławski wręcza certyfikat firmom oraz urzędom za teksty spełniające wymagania standardu prostego języka. Eksperci sprawdzają, czy teksty posiadają:
– dobrą relacyjność,
– klarowną kompozycję,
– przystępny styl, który nie posiada branżowego żargonu czy urzędowych zwrotów.
Ciągle się doskonalimy i sprawdzamy. Chcemy, aby nasi klienci, kiedy kontaktują się z nami, mieli jak najlepsze doświadczenia. I proste! Nasi specjaliści potrafią nawet najbardziej skomplikowane sprawy wytłumaczyć klientom prostym językiem. I to zawsze było naszą siłą – widzimy to również w badaniach NPS i w głosie klienta. Teraz otrzymaliśmy za to certyfikat prostej polszczyzny. To wyróżnienie dla wszystkich naszych pracowników, którzy na co dzień kontaktują się z klientami
– mówił cytowany w komunikacie Robert Włodarczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialny za Kanały Dystrybucji.
ING Bank Śląski
Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.
źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/659137/ing-z-trzecim-certyfikatem-prostej-polszczyzny
Dodaj komentarz