Nowa strategia Idea Banku

Nowa strategia Idea Banku

author
13 października 2017
Zarząd Idea Banku ma do końca roku przedstawić nową strategię na kolejne lata. Bank chce dążyć do umocnienia pozycji lidera w segmencie obsługi małych firm.

Tomasz Bury pełniący obowiązki prezesa, zapowiedział, że razem z zarządem do końca roku ma przedstawić nową strategię na kolejne lata. 

Pokaże ona (strategia), które elementy chcemy wzmocnić i jaką działalność rozszerzyć. Sytuacja finansowa i kapitałowa banku jest dobra i stabilna, będziemy się dalej rozwijać – dodał.

Wspomniał również, że bank utrzymuje dotychczasowy kurs na małe firmy. 

Będziemy chcieli umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie bankowości. Obszar rynku, na którym działamy, nie zmieni się, kierunek strategii też. Nie przewidujemy np. wyjścia do klientów detalicznych z ofertą kredytową – dodał.

Na tapecie mikro i małe firmy

Celem Idea Banku jest oferowanie mikro i małym firmom więcej produktów, których na wcześniejszym etapie rozwoju nie potrzebowały, aby zwiększyć relacyjność, transakcyjność, oraz rentowność dla banku. Bank nie planuje strategicznego przesunięcia w stronę dużych firm.

Tomasz Bury podkreślił również, że po osiągnięciu pewnej wielkości – Idea Bank ma już 23 mld zł aktywów – procentowe tempo wzrostu nie może być tak wysokie jak wcześniej.

Niemniej zakładamy nadal dynamiczny rozwój, choć w tym drugim etapie będzie on bardziej stabilny. Priorytetem nie jest dla mnie osiągnięcie określonego poziomu aktywów. Ważniejszy jest stabilny i bezpieczny wzrost. Skokowa zamiana aktywów wymagałaby istotnego rozszerzenia działalności banku, a tego nie planujemy. Mamy już sporą liczbę klientów, ponad 300 tys. firm, i teraz chcemy pogłębić z nimi relacje, oczywiście obok dalszego pozyskiwania kolejnych – zapowiedział.

Tomasz Bury zadeklarował, że bank jest dobrze dokapitalizowany, przy obecnej rentowności i planowanym tempie rozwoju nie potrzebuje wzmocnienia kapitałów w formie emisji akcji. 

Celem nie jest, aby suma bilansowa rosła po 30% rocznie przez kolejne lata. Pod względem kapitałowym powinniśmy być do tego gotowi, choć ostatecznie przekonamy się o tym w grudniu po przedstawieniu przez Komisję Nadzoru Finansowego polityki dywidendowej wobec banków – oznajmił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

KredytOK w Gnieźnie
Oddziały
author
27 stycznia 2017

KredytOK w Gnieźnie

Ile zarabia humanista?
Bez kategorii
author
29 września 2019

Ile zarabia humanista?

Kradzież będzie przestępstwem od 500 zł
Aktualności
author
15 września 2018

Kradzież będzie przestępstwem od 500 zł

Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
30 lipca 2022

Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące

Ile można dorobić do emerytury w 2020 roku?
Bez kategorii
author
09 lutego 2020

Ile można dorobić do emerytury w 2020 roku?