Formalne, lecz bardzo ważne zmiany zaszły w zarządzie Alior Banku. We wtorek, Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie podjęła decyzję o powołaniu Katarzyny Sułkowskiej na stanowisko prezesa instytucji. Nowa prezes na podjęcie decyzji czekała zaledwie dwa miesiące.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 17.05.2018
Udostępnij:

Od 12 marca bieżącego roku, Katarzyna Sułkowska, na wniosek Rady Nadzorczej Alior Banku pełniła obowiązki prezesa instytucji, zastępując tym samym byłego prezesa Michała Chyczewskiego, który postanowił zrezygnować ze stanowiska. 

Bardzo doceniam szybkość procesu a jednomyślność członków to dla mnie wyraz zaufania  do mnie jako osoby, jak i dotychczasowego kierunku rozwoju Alior Banku. Zamierzam kontynuować wdrażanie strategii „Cyfrowego buntownika” i realizować szereg inicjatyw strategicznych, które przyczynią się do wzmocnienia pozycji rynkowej banku i dalszego budowania jego wartości.” – relacjonowała prezes Alior Banku Katarzyna Sułkowska.
 

Przeszłość nowej prezes
 

Nowa prezes Aliora jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kończąc naukę z dyplomem z finansów i bankowości. W latach do 1998 do 2001 roku Sułkowska pracowała w Citibank Polska, piastując stanowisko naczelnika w Departamencie Windykacji. Od 2002 do 2007 roku była pracownikiem Banku BPH, w którym zajmowała stanowisko dyrektora zarządzającego Departamentem Windykacji Detalicznej.
 

Z Alior Bankiem związana jest od początku jego istnienia, czyli od roku 2008. W zarządzie odpowiedzialna za Obszar Ryzyka. Współautorka strategii „Cyfrowy Buntownik” oraz osoba, która była odpowiedzialna za wdrożenie wielu innowacji, za które Alior Bank był wielokrotnie nagradzany.

Alior Bank

Założony w 2008 roku Alior Bank kieruje swoją ofertę wraz z produktami i usługiami do Klientów indywidualnych i biznesowych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku, instytucja odnotowała 143 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto. Pierwszy kwartał roku bieżącego zamknęła z wynikiem poziomie 171 100 000 złotych. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Pod koniec roku 2017 Klienci zdecydowali się zamknąć łącznie ponad 200 000 kont. Według statystyk, w grudniu 2017 roku w Aliorze zatrudnionych było 8110 osób w 905 placówkach instytucji.


 

Komentarze