Zaszły zmiany w zarządzie Alior Banku. Stanowisko wiceprezesa banku objął Krzysztof Bachta, który przez nominacją na członka zarządu zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego do spraw strategii i rozwoju w grupie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 23.10.2018
Udostępnij:

Menedżer z wieloletnim bagażem pełnym doświadczenia odpowiedzialny w przeszłości był za nadzór finansowy w odniesieniu do segmentu bankowego w PZU. Ponadto,  Bachta odpowiadał także za transakcje dotyczące przejęć i fuzji.


 

Kariera wiceprezesa

Krzysztof Bachta jest absolwentem SGH w Warszawie i Wydziału Prawa na UW. Ukończył także Advanced Management Program na IESE Business School University of Navarra, a dodatkowo zdobył dyplom CEMS Master in International Management na Universita Luigi Bocconi w Mediolanie.

Kariera wiceprezesa rozpoczęła się w 2003 roku, jako konsultant w Ernst&Young Polska. Od 2007 do 2010 roku był doradcą w The Boston Consulting Group, gdzie pomagał największym polskim bankom od strony planowania, wdrażania strategii, czy tworzenia. Ponadto, był odpowiedzialny za realizację projektów dotyczących, między innymi:

– budowy modeli ryzyka kredytowego
– redukcji kosztów
– analiz związanych z potencjalnymi przejęciami.

Obecnie, jako wiceprezes banku pełni obowiązki prezesa Alior Banku. Sytuacja ma potrwać do momentu, w którym Komisja Nadzoru Finansowego nie wyrazi zgody na przejęcie przez Bachtę stanowiska prezesa banku.

Krzysztof Bachta koordynował prace nad operacjonalizacją i przygotowaniem strategii „Nowe PZU”, której był współtwórcą. Wówczas doglądał on finansowe wyniki oraz zajmowane przez banki pozycje na rynku. Odpowiedzialny był również za operacyjne przygotowanie, które miało służyć przejęciu Banku Pekao. Zajmował się także:

– nadzorem sporządzanego planu szczegółowego, dotyczącego realizacji synergii podczas współpracy z Bankiem Pekao
– kierowaniem projektu wdrożenia Bankiem Pekao, a następnie kierował projektem wdrożenia synergii
– procesem redukcji kosztów.

Rezygnacja Katarzyny Sułkowskiej
 

Przewodniczący Rady Nadzorczej Alior Banku, Tomasz Kulik, w komunikacie dziękował także byłej Prezes Alior Banku, Katarzynie Sułkowskiej, za wszelki wkład w budowę i rozwój instytucji. 

Tym samym, powołanie nowego wiceprezesa, który od lat związany jest z branżą finansową, nie było niespodzianką. Krzysztof Bachta, na chwilę obecną kieruje bankiem jako wiceprezes. Tomasz Kulik dodał także, że powołanie nowego członka zarządu należy traktować jako wzmocnienie odpowiedzialności i kompetencji.

Alior BankBank został otwarty w 2008 roku, a jego oferta skierowana do Klientów biznesowych oraz indywidualnych. Bank zamknął ubiegły rok z wypracowanym zyskiem netto na poziomie 143 100 000 złotych. Pierwszy kwartał roku bieżącego przyniósł instytucji zysk wynoszący 171 100 000 złotych.
 

Komentarze