Krajowa Rada Komornicza w ostatnim czasie ostrzegała i informowała o tym, że kilka licytacji komorniczych dotyczących nieruchomości, które pojawiły się na portalach komercyjnych, okazały się być fałszywe. Osoby, które się tego dopuściły, podszywały się pod komorników pracujących na terenie naszego kraju.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.07.2018
Udostępnij:

KRK apeluje o wzmożoną czujność. Wszelkie aukcje, w których ktokolwiek planuje brać udział, należy potwierdzić w danej kancelarii komorniczej. Wówczas zainteresowani będą mieli absolutną pewność o wiarygodności ogłoszenia.


 

Co zrobić, by być bezpiecznym

Krajowa Rada Komorników nalega na bardzo ostrożne branie udziału w aukcjach. Przed każdą licytacją należy:
 

  • porównać numer rachunku bankowego, który został podany w informacjach o licytacji z tym, którym dysponuje komornik, czy sąd rejonowy,

  • sprawdzić, czy ogłoszenie widnieje również na oficjalnej stronie www.licytacje.komornik.pl,

  • przede wszystkim potwierdzić licytację w danej kancelarii komorniczej,

  • zawsze korzystać z portalu www.licytacje.komornik.pl.

Wykaz kancelarii znaleźć można pod adresem www.komornik.pl, w zakładce Znajdź komornika.

Krajowa Rada Komornicza

Krajowa Rada Komornicza jest instytucją, która zajmuje się sprawowaniem nadzoru nad funkcjonariuszami publicznymi, jakimi są komornicy. Zakres obowiązków KRK nie jest zależny od nadzoru, który sprawują prezes sądów oraz Minister Sprawiedliwości. Rada dokonuje wyborów i wyznacza wizytatorów, których obowiązkiem jest wizytowanie w kancelariach odpowiedzialnych za dany okręg.


 

Komentarze