Jeden z największych banków w Polsce dołączył do programu „Karta Dużej Rodziny”. Na każdą osobę, która posiada Kartę Dużej Rodziny, czekają bardzo korzystne warunki podczas korzystania z produktów oraz usług oferowanych przez bank Pekao SA.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 01.05.2018
Udostępnij:

Instytucja jest kolejnym partnerem programu, którego celem jest wspieranie rodzin, w których jest przynajmniej trójka dzieci. KDR ma pozwolić na rozwój oraz normalne życie rodzinom wielodzietnym.  


 

Oferta Banku Pekao

Przed przystąpieniem do programu, instytucja stworzyła ofertę dopasowaną do posiadaczy KRD. W propozycjach banku znalazło się na przykład:
 

  • obniżenie opłat mieszkaniowych,

  • obniżenie kosztów kredytowania,

  • kredyty hipoteczne z marżą obniżoną o dwie dziesiąte punktu procentowego,

  • kredyty hipoteczne z prowizją wynoszącą 1%.

Ponadto Klienci posiadający Kartę Dużej Rodziny, którzy zdecydują się na otworzenie bezpłatnego rachunku lub konta oszczędnościowego „Mój Skarb” dla przynajmniej dwójki dzieci, opłacając przez okres dwóch lat rachunki domowe z konta oraz Konta Przekorzystnego, mogą liczyć na zwrot w wysokości 600 złotych. Do tego dochodzi również Pożyczka Przekorzystna z oprocentowaniem 7,77% i prowizją wynoszącą 3%.

Kolejnym udogodnieniem dla rodzin wielodzietnych z KDR, które korzystają z karty kredytowej, jest podzielenie spłaty dokonanych transakcji na 10 rat z zerowym oprocentowaniem.


 

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny
 

O kartę starać się mogą wszystkie rodziny, które posiadają minimum trójkę dzieci. Przychód nie jest brany pod uwagę. Bardzo ważny jest jednak wiek dzieci. Karta wydawana jest rodzinie, w której dzieci nie ukończyły 18 lat, nie ukończyły 25 lat pod warunkiem kontynuowania nauki w szkole lub na uczelni wyższej. Wiek dzieci nie jest brany pod uwagę, jeżeli stwierdzony jest umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności.

Kartę można uzyskać na kilka sposobów. Jednym z nim jest złożenie wniosku w Urzędzie Gminy w miejscu zamieszkania. Kolejnym sposobem, który możliwy jest od stycznia bieżącego roku, jest założenie KDR w aplikacji mobilnej. Karta dostępna jest również w formie plastikowej.

Program Karta Dużej RodzinyPrzez cały okres trwania programu wydano łącznie ponad 1 800 000 Kart Dużej rodziny700 000 kart dla rodziców oraz ponad 1 110 000 kart dla dzieci. Ponad 400 000 rodzin wielodzietnych, w skład których wchodzi przynajmniej trójka dzieci, posiada KDR. Jest to 65% spośród wszystkich 630 000 rodzin wielodzietnych.
 

Komentarze