zadluzenia.com
zamknij

PKO BP z oddziałem w Czechach

PKO Bank Polski rozpoczął swoją działalność w Czechach. Oddział w Pradze zajmie się obsługą klientów korporacyjnych - zarówno przedsiębiorcy z Polski na terenie Czech, jak i czeskie firmy, które prowadzą działalność w Polsce, będą mogły skorzystać z usług banku. To drugi zagraniczny oddział korporacyjny PKO BP.

 

 

Na początku kwietnia oddział korporacyjny PKO BP rozpoczął swoją działalność w Pradze. PKO Bank Polski, Czech Branch, bo tak nazywa się czeski oddział, chce być bankiem pierwszego wyboru dla polskich spółek, które działają na rynku czeskim, ale i bramą dla czeskich spółek, które zamierzają wejść na nasz rodzimy rynek. 

 

Rozwój międzynarodowy PKO BP

 

Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO Banku Polskiego, zaznacza, że otwarcie oddziału w Pradze to ważny krok w rozwoju Banku. 

 

- Będąc niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, konsekwentnie wdrażamy strategię polegającą na wspieraniu rodzimych przedsiębiorstw działających na światowych rynkach oraz takich, które aspirują do rozwoju międzynarodowego. Czechy są jednym z najważniejszych rynków zagranicznych dla polskich firm i dlatego także tam PKO Bank Polski chce być dla nich partnerem finansowym pierwszego wyboru.

 

Jacek Kasprzewski, dyrektor oddziału w Czechach, dodaje, że “Czechy są jednym z ważniejszych rynków dla klientów korporacyjnych banku. Współpraca polskich firm działających na tamtejszym rynku, z rodzimym bankiem, stwarza korzystne warunki dla prowadzenia ekspansji”.

 

Oferta oddziału skierowana jest do korporacji i analogiczna do działalności oddziału PKO BP we Frankfurcie nad Menem, gdzie placówka pojawiła się w grudniu dwa lata temu.

 

Z czasem coraz więcej usług 

 

Na początku kwietnia, na czeskim rynku w ofercie banku znalazły się usługi obejmujące prowadzenie rachunków rozliczeniowych, bankowość elektroniczna, obsługa rozliczeń bezgotówkowych, depozyty, finansowanie krótko, średnio i długoterminowe czy świadczenie usług z zakresu zarządzania płynnością i obsługą produktów trade finance. Usług banku ma być coraz więcej. Robert Zmiejko, dyrektor Departamentu Strategii i Analiz Międzynarodowych w PKO Banku Polskim, zaznacza:

 

- Wejście na rynek czeski jest ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej aktywności PKO Banku Polskiego. Bank na bieżąco analizuje kolejne potencjalne destynacje swojej ekspansji zagranicznej. Wybór lokalizacji dokonany zostanie zgodnie z kierunkiem aktywności polskich przedsiębiorców. To przede wszystkim wsparciu ich strategii i realizacji celów biznesowych mają służyć zagraniczne placówki naszego banku

 

Kolejny krok

 

Bank działa również na innych zagranicznych rynkach. Na Ukrainie funkcjonuje oddział należący do grupy PKO BP Kredobank. Oprócz podstawowych usług bankowych, uruchomiono tam centrum obsługi biznesu polsko-ukraińskiego. Natomiast od czterech lat w Szwecji działa spółka leasingowa PKO Leasing Sverige.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY