PKO BP zwycięzcą rankingu przygotowanego przez DGP. Instytucja zwyciężyła w zestawieniu „Gwiazdy Bankowości” Dziennika Gazety Prawnej, w kategorii „innowacyjność”. Bank został doceniony za strukturę biznesu oraz tempo rozwoju.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 10.07.2018
Udostępnij:

W oficjalnym komunikacie podano także, że po raz kolejny doceniony został także PKO Bank Hipoteczny, do którego powędrowała nagroda w kategorii „bank specjalistyczny”. Jak podaje instytucja, w PKO od dawna realizowana jest transformacja cyfrowa.


 

BH PKO
 

PKO Bank Hipoteczny jest rynkowym liderem pośród wszystkich banków hipotecznych w Polsce. Wynika to przede wszystkim z wielkości portfela kredytów hipotecznych oraz sumy aktywów. BH PKO specjalizuje się w kredytach hipotecznych w złotówkach. Na dzień 31 maja bieżącego roku wartość wyemitowanych listów zastawnych wynosi ponad 12 000 000 000 złotych.


 

PKO BP bankiem innowacyjnym

Największy bank w Polsce jako pierwszy w naszym kraju testował technologię blockchain, którą aktualnie wdraża w życie codzienne, w celu potwierdzania prawdziwości dokumentów, które udostępnia Klientom. „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, to własny program akceleracyjny banku PKO, do którego wciąż trwa nabór. Instytucja poszukuje chętnych i ambitnych fintechów i start-upów.

Gwiazdy Bankowości

„Gwiazdy Bankowości” to zestawienie organizowane przez firmę PwC oraz Dziennik Gazetę Prawną. Ranking powstaje w odniesieniu do oceny dotyczącej funkcjonowania, innowacyjności firmy oraz danych finansowych przedsiębiorstwa. PKO BP jest systematycznie uwzględniany w rankingu, od czasu pierwszej jego edycji.
 

Komentarze