Największy bank w Polsce, PKO BP, został zdobywcą trzech nagród w konkursie międzynarodowym CEE Capital Markets & Fintech Awards. Jury doceniło:

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 17.09.2018
Udostępnij:
  • Dom Maklerski PKO BP,

  • technologię ZenCard – w kategorii Fintech Innovation of the Year,

  • program akceleracyjny „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” – w kategorii Institutional Innovator.

Instytucja stawiając na rozwój innowacji technologicznych, czy transformacji cyfrowej, kluczowo wypełnia założoną strategię. PKO bardzo chętnie podejmuje współpracę z różnymi spółkami technologicznymi, inwestując tym samym w przyszłość branży finansowej.

Nagrody

Nagrody w konkursie trafiają do zwycięzców już po raz czwarty. Jednakże pierwszy raz nagradzano rozwiązania fintechowe. Wszelkie nagrody, które trafiły za innowacje do PKO BP podczas CEE Capital Markets & Fintech Awards, odebrać mieli przyjemność Jan Rekowski, Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego oraz dyrektor Grzegorz, dyrektor Biura Innowacji w PKO.


 

Wyróżnienia PKO

Dom Maklerski zajmuje aktualnie bardzo wysoką lokatę na rynku. W zeszłym roku dom maklerski uczestniczył w najważniejszych transakcjach IPO odbywających się w Europie Wschodniej i Centralnej. W roku bieżącym, wartość realizowanych transakcji Domu Maklerskiego PKO BP wyniosła ponad 7 000 000 000 złotych.

Technologia ZenCard była pierwszym w Polsce skutkiem współpracy nawiązanej przez polski bank ze start-upem fintechowym. ZenCard oferuje lokalizowanie Klientów łącząc ich z terminalem płatniczym oraz jakąkolwiek kartą płątniczą. Aktualnie spółka z grupy kapitałowej PKO BP pracuje nad zbudowaniem i wprowadzeniem skali własnego rozwiązania.

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” Skierowany jest do start-upów, które mogą testować swoje rozwiązania, usługi i produkty w sześciu dostępnych oddziałach laboratoryjnych PKO BP.

Udostępniając miejsce, PKO BP ma nadzieję na znalezienie start-upu, który tradycyjne rozwiązania zamieni w całkowicie nowe, innowacyjne i nieszablonowe metody udoskonalenia rynku finansowego. Bank współpracuje z młodymi spółkami według czterech elementów:

implementacji
pilotażu rozwiązania
wsparcia rozwoju
inwestycji kapitałowych.

PKO BP

PKO BP jest największym bankiem w Polsce, który pod koniec ubiegłego roku był najdroższą spółką spośród wszystkich notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W pierwszym półroczu bieżącego roku instytucja wypracowała skonsolidowany zysk na poziomie ponad 1 690 000 000 złotych, przy czym wartość aktywów wyniosła ponad 298 700 000 000 złotych. IKO, czyli aplikacja mobilna banku, jest najpopularniejszą tego typu aplikacją mobilną w Polsce i na świecie. W naszym kraju z IKO korzysta już ponad 2 100 000 Klientów którzy, za jej pomocą, każdego dnia wykonują kilkadziesiąt różnorodnych operacji.

Komentarze