PKO BP zdobył 3 nagrody w międzynarodowym konkursie

PKO BP zdobył 3 nagrody w międzynarodowym konkursie

author
Patryk Byczek
17 września 2018
Największy bank w Polsce, PKO BP, został zdobywcą trzech nagród w konkursie międzynarodowym CEE Capital Markets & Fintech Awards. Jury doceniło:
  • Dom Maklerski PKO BP,

  • technologię ZenCard – w kategorii Fintech Innovation of the Year,

  • program akceleracyjny „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” – w kategorii Institutional Innovator.

Instytucja stawiając na rozwój innowacji technologicznych, czy transformacji cyfrowej, kluczowo wypełnia założoną strategię. PKO bardzo chętnie podejmuje współpracę z różnymi spółkami technologicznymi, inwestując tym samym w przyszłość branży finansowej.

Nagrody

Nagrody w konkursie trafiają do zwycięzców już po raz czwarty. Jednakże pierwszy raz nagradzano rozwiązania fintechowe. Wszelkie nagrody, które trafiły za innowacje do PKO BP podczas CEE Capital Markets & Fintech Awards, odebrać mieli przyjemność Jan Rekowski, Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego oraz dyrektor Grzegorz, dyrektor Biura Innowacji w PKO.


 

Wyróżnienia PKO

Dom Maklerski zajmuje aktualnie bardzo wysoką lokatę na rynku. W zeszłym roku dom maklerski uczestniczył w najważniejszych transakcjach IPO odbywających się w Europie Wschodniej i Centralnej. W roku bieżącym, wartość realizowanych transakcji Domu Maklerskiego PKO BP wyniosła ponad 7 000 000 000 złotych.

Technologia ZenCard była pierwszym w Polsce skutkiem współpracy nawiązanej przez polski bank ze start-upem fintechowym. ZenCard oferuje lokalizowanie Klientów łącząc ich z terminalem płatniczym oraz jakąkolwiek kartą płątniczą. Aktualnie spółka z grupy kapitałowej PKO BP pracuje nad zbudowaniem i wprowadzeniem skali własnego rozwiązania.

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” Skierowany jest do start-upów, które mogą testować swoje rozwiązania, usługi i produkty w sześciu dostępnych oddziałach laboratoryjnych PKO BP.

Udostępniając miejsce, PKO BP ma nadzieję na znalezienie start-upu, który tradycyjne rozwiązania zamieni w całkowicie nowe, innowacyjne i nieszablonowe metody udoskonalenia rynku finansowego. Bank współpracuje z młodymi spółkami według czterech elementów:

implementacji
pilotażu rozwiązania
wsparcia rozwoju
inwestycji kapitałowych.

PKO BP

PKO BP jest największym bankiem w Polsce, który pod koniec ubiegłego roku był najdroższą spółką spośród wszystkich notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W pierwszym półroczu bieżącego roku instytucja wypracowała skonsolidowany zysk na poziomie ponad 1 690 000 000 złotych, przy czym wartość aktywów wyniosła ponad 298 700 000 000 złotych. IKO, czyli aplikacja mobilna banku, jest najpopularniejszą tego typu aplikacją mobilną w Polsce i na świecie. W naszym kraju z IKO korzysta już ponad 2 100 000 Klientów którzy, za jej pomocą, każdego dnia wykonują kilkadziesiąt różnorodnych operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Kamienna Góra
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
25 lipca 2021

Santander Consumer Bank Kamienna Góra

PKO BP w Mysłakowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 października 2019

PKO BP w Mysłakowicach

Kredyt hipoteczny Piekary Śląskie
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
16 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Piekary Śląskie

Kupujemy coraz mniej pieczywa
Blog
author
Aneta Jankowska
18 sierpnia 2017

Kupujemy coraz mniej pieczywa

Bank Pekao z drugą odsłoną Kredytu Energooszczędnego
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 marca 2021

Bank Pekao z drugą odsłoną Kredytu Energooszczędnego

Porównaj