Pożyczka 900 zł – kto proponuje?

Pożyczka 900 zł – kto proponuje?

author
Patryk Byczek
16 stycznia 2023

Chwilówki online to jedne z najczęstszych zobowiązań, po które sięgają Klienci. Produkty pozabankowe są o wiele prostsze do uzyskania, niż pożyczka lub kredyt w banku. Pamiętaj jednak, że nawet firma pożyczkowa może sprawdzać Twoją zdolność kredytową oraz Twoją sytuację pożyczkową w biurach informacji gospodarczej. Jeżeli interesuje Cię szybka pożyczka 900 zł to sprawdź nasz ranking pożyczek i wybierz tę, która jest najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu oraz z minimum formalności – wystarczy posiadać telefon komórkowy, tablet lub laptop. Maksymalny okres spłaty to czasami nawet kilka miesięcy, a kwota pożyczki sięga kilkudziesięciu tysięcy. Sprawdź nasz ranking chwilówek oraz szczegóły ofert dostępnych na rynku pozabankowym.

Pożyczka 900 zł - ranking

Pożyczka online na 900 zł krok po kroku

Zarówno w teorii, jak i w praktyce, wzięcie pierwszej pożyczki online jest naprawdę bardzo proste. Udzielenie pożyczki przez firmy pożyczkowe polega, od strony Klienta, na wypełnieniu danych we wniosku pożyczkowym, przejście wstępnej weryfikacji i otrzymaniu (lub nie) pieniędzy na konto. Pożyczkodawcy udzielają pożyczek internetowych na bardzo prostych zasadach, dlatego najcześciej, aby pożyczka online została przyznana, wystarczy jedynie konto bankowe oraz ważny dowód osobisty. Warto dodać, że wszystkich formalności dopełnimy bez wychodzenia z z domu. Jak zatem wziąć pożyczkę? Wystarczy:

 1. Wyszukać firmy pożyczkowe, których oferta nas zadowala i wybrać jedną z nich.
 2. Wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty w kalkulatorze dostępnym na głównej stronie WWW instytucji pożyczkowych.
 3. Wpisać we wniosku pożyczkowym nasze dane personalne (trzeba posiadać dowód osobisty oraz konto bankowe) oraz informacje o naszych finansach.
 4. Wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez firmę pożyczkową.
 5. Czekać na decyzję kredytową.
 6. Cieszyć się uzyskanymi pieniędzmi.

Czym jest przelew weryfikacyjny? Ten warunek również spełnimy bez wychodzenia z domu. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie stosowane przez firmy pożyczkowe, które polega na tym, że pożyczkobiorca wykonuje przelew ze swojego konta bankowego na numer rachunku wskazany przez pożyczkodawcę. Dzięki temu firmy pożyczkowe mogą zweryfikować poprawność danych podanych we wniosku pożyczkowym, z danymi przypisanymi do rachunku bankowego. To właśnie dlatego konto bankowe jest niezbędne podczas wnioskowania o pożyczkę online.

Musimy spełniać również inne warunki, bez których udzielenie pożyczki nie będzie możliwe. Chodzi o zdolność kredytową, którą firma pożyczkowa może sprawdzić w każdej chwili w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli nie chcesz, żeby pożyczkodawca sprawdzał Cię w bazach dłużników, sprawdź ranking pożyczek bez baz. Bez zdolności kredytowej nie mamy co liczyć na udzielenie pożyczki, nawet w przypadku chwilówek. Pożyczki ratalne to po prostu pożyczki udzielane przez Internet. Oferty firm pożyczkowych są dostępne na ich stronach internetowych, dlatego od razu możemy się dowiedzieć, jaka będzie całkowita kwota pożyczki czy roczna stopa oprocentowania pożyczki. Szybka gotówka, a przede wszystkim darmowa gotówka jest na wyciągnięcie ręki przy uwzględnieniu pierwszej pożyczki.

Klient, który ubiega się o finansowanie proponowane przez firmy pożyczkowe musi:

 • być pełnoletni,
 • posiadać dowód osobisty,
 • posiadać własne konto bankowe,
 • posiadać własny numer telefonu komórkowego,
 • posiadać zdolność kredytową.

Jaka będzie stopa oprocentowania pożyczki na 900 zł?

Jeżeli nasza pożyczka będzie darmowa, to stopa oprocentowania wyniesie okrągłe 0%. Wówczas całkowita kwota pożyczki będzie równa kwocie, którą pożyczyliśmy. Jeżeli zatem pożyczymy 900 zł, spłata pożyczki będzie opiewała na kwotę również 900 zł.

Jeżeli jednak firma nie posiada w swojej ofercie darmowej pożyczki, RRSO pożyczki na 900 zł będzie wynosiło w firmie:

 • Vivus – 319,14%,
 • Wandoo – 303,80%,
 • Alfa Kredyt – 319,34%.

Takie RRSO będzie nas dotyczyło w przypadku, gdy firma nie udziela darmowych pożyczek internetowych lub gdy w danej firmie bierzemy kolejną pożyczkę. Wówczas całkowita kwota do spłaty (całkowita kwota pożyczki) będzie oczywiście wyższa, niż ta, którą pożyczyliśmy. Do kwoty pożyczonej trzeba doliczyć prowizję czy koszt oprocentowania.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wpływa na koszt

Całkowita kwota kredytu oczywiście zmienia się pod wpływem RRSO. Im wyższe RRSO, tym wyższa całkowita kwota pożyczki, to przecież jasne. To właśnie dlatego warto celować w oferty, w których rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 0%.

W przypadku, gdy oprocentowanie nie wynosi 0%, koszt pożyczki w wysokości 900 zł w firmie:

 • Vivus z RRSO 319,14% wyniesie 112 zł,
 • Wandoo z RRSO 303,80% wyniesie 113 zł,
 • Alfa Kredyt z RRSO 319,34% wyniesie 112 zł.

Koszt jest stały z zastrzeżeniem terminowej spłaty

Warto także wiedzieć, że musimy spełnić pewne warunki, aby deklarowany przez firmę pożyczkową koszt pożyczki nie uległ zmianie. Mowa tutaj o np. dotrzymaniu terminu spłaty pożyczki. Jest on bardzo ważny zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Jeżeli chcemy uniknąć jakichkolwiek problemów wynikających z niewniesienia opłaty pożyczkowej w terminie, musimy bardzo dobrze przyjrzeć się umowie pożyczki i dotrzymać terminu spłaty pożyczki, który jest zawarty w podpisanym przez nas dokumencie. Pożyczki pozabankowe mają to do siebie, że w przypadku nieprzestrzegania umowy, firmy zaczynają działać bardzo szybko, aby odzyskać należne im pieniądze. Pożyczka udzielana na okres 30 dni, musi być spłacona w tym czasie – po prostu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której dojdziemy z firmą do porozumienia i przedłuży nam ona termin spłaty. Podpisując umowę pożyczki podpisujemy również zapis, że firma udziela nam finansowania z zastrzeżeniem terminowej spłaty.

Jeżeli posiadasz kłopoty finansowe, sprawdź najlepsze:

Pożyczki dla zadłużonych – wypłata w 15 minut

Pożyczki z komornikiem – prosto na konto

Pożyczki bez zdolności kredytowej – całkowicie online

Pierwsza pożyczka za darmo na 900 zł

Wiele firm już w swojej standardowej ofercie posiada zapis, że pierwsza pożyczka za darmo nie generuje dla Klienta żadnych dodatkowych kosztów. Pierwsza pożyczka online w danej firmie to najczęściej pierwsza pożyczka za darmo – jednak wyłącznie dla nowych Klientów, bez wychodzenia z domu. Dlaczego tak się dzieje?

Firmy pożyczkowe chcą przyciągnąć do siebie jak najwięcej nowych Klientów. Jeżeli Klient zauważy, że całkowita kwota kredytu (mówimy o dodatkowych kosztach) wynosi okrągłe 0 zł, to jest to oczywiście bodziec zachęcający do skorzystania z takiej oferty firm pożyczkowych. To właśnie dlatego firmy wprowadzają usługę “pierwsza pożyczka za darmo”. Szybka gotówka jest dostępna od zaraz.

Biorąc darmową pożyczkę, nie różni się ona niczym od innych. Nadal potrzebujemy własny dowód osobisty oraz konto bankowe. Musimy wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty, a następnie złożyć wniosek i czekać decyzję pożyczkową. W przypadku pozytywnej decyzji, szybka gotówka trafi na numer naszego konta bankowego w kilkanaście minut.

Darmowa pożyczka online na 900 zł jest dostępna naprawdę w wielu firmach, lecz wyłącznie dla nowych Klientów. Jeżeli wybierzemy swojego pożyczkodawcę, sprawdźmy jednak jego ofertę, żeby się niemiło nie zaskoczyć. Okres obowiązywania umowy wynosi najczęściej 30 dni dla tak niskich kwot. Pierwsza pożyczka za darmo nie wygeneruje dla Klienta żadnych dodatkowych kosztów, o tym należy pamiętać. Oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy – przelewem na konto bankowe wskazane w umowie. Pożyczka będzie darmowa pod warunkiem terminowej spłaty pożyczki – jest oczywiście jasne. Warunków muszą dotrzymać obie strony umowy. Jeżeli jednak nie dotrzymamy warunków umowy, całkowita kwota pożyczki znacznie się zwiększy.

Pożyczka 900 zł - pytanie i odpowiedzi

Pożyczka 900 zł najbardziej opłaca się tam, gdzie jest ona darmowa. Pierwsza darmowa pożyczka jest np. w firmie Vivus.

Należy wybrać firmę, w której chcemy wziąć pożyczkę i następnie złożyć wniosek o konkretny produkt.

Tak. Istnieją firmy, które pożyczają osobom zadłużonym, np. Kasa Stefczyka, Provident, Ratka, Vivus.

Tak. Jeżeli zdecydujemy się pożyczyć w sprawdzonej firmie z dobrymi opiniami to taka pożyczka jest jak najbardziej bezpieczna.

Pożyczki pozabankowe są widoczne w BIK pod warunkiem, że udzieliliśmy danej firmie zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych.

Przykłady reprezentatywne - wybrane oferty pożyczek w 15 minut

1) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki online udzielanej poprzez stronę internetową www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

2) Cashtero

Cashtero pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 61 do 90 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 90 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Cashtero nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.05.2021 r.

3) Wandoo

Reprezentatywny przykład dla pożyczki standardowej udzielanej za pośrednictwem Serwisu: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1925,44 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 7,2 % (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1800 zł, Całkowity koszt pożyczki: 504,89 zł, w tym: (i) Prowizja: 494,28 zł, (ii) Odsetki: 10,65 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 2304,93 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 01.07.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki refinansującej udzielanej za pośrednictwem Serwisu:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1091,40 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania zobowiązania: 7,2% (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1100 zł, Całkowity koszt pożyczki: 248,50 zł, w tym: (i) Prowizja: 242,00 zł, (ii) Odsetki: 6,50 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1348,50 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 16.08.2021 r.

4) SolCredit

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

5) AlfaKredyt

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: kwota pożyczki: 2000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 309.80 zł, koszt pożyczki: 309,81 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2309,81 zł (spłata jednorazowa), RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania): 479,48%. Stan na 01.07.2020 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: kwota pożyczki: 2000 zł, oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 309.80 zł, koszt pożyczki: 309.80 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2309.80 zł (spłata jednorazowa), RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania): 479,48% Stan na 01.07.2020 r.

6) Wonga

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 75,08%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5115,53 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 2115,53 zł (w tym: prowizja 1749,90 zł, odsetki 365,63 zł), 23 miesięczne raty równe 213,09 zł i ostatnia rata 214,46 zł. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.

7) Feniko

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, udzielanej za pośrednictwem Feniko.pl oraz telefonicznego kanału sprzedaży: RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to 0% przy założeniach: kwota pożyczki 2.000 zł; całkowita kwota do zapłaty 2.000 zł; koszt pożyczki (całkowity) 0 zł; okres obowiązywania umowy: od dnia 03.03.2021 roku do dnia 02.04.2021 roku. Kalkulacji dokonano na dzień 03.03.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki udzielonej za pośrednictwem Feniko.pl:
RRSO wynosi: 248,29 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 7,2 %, koszt pożyczki: 421,48 złotych (w tym prowizja: 400,26 zł, odsetki: 21,22 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 421,48 złotych, płatna w 6 miesięcznych ratach (pierwsze pięć rat w kwocie 236,89 zł, ostatnia rata w kwocie 237,03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

8) Kuki

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; kwota pożyczki (całkowita): 3000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; koszt pożyczki (całkowity): 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3000,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Maria
Maria
2023-01-17 17:38:29

Większość z firm pożyczkowych jest naprawdę uczciwa, a ich oferty są zdecydowanie dobre. W sumie to wybór pożyczki nie jest trudny, bo do wyboru mamy kilkanaście świetnych firm. Osobiście zdecydowałem sie na ofertę Szybka Gotówka - gdyż oferta jest zdecydowanie jedną z najtańszych! Do tego przyznawalność jest duża, a formalności jest niewiele. Zdecydowanie super oferta! Polecam.

Podobne artykuły

Jak zalogować się do Citi Handlowego? Nowe zasady logowania
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2019

Jak zalogować się do Citi Handlowego? Nowe zasady logowania

Pekao z nową kampanią – “Bierz życie za rogi”
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
22 lutego 2019

Pekao z nową kampanią – “Bierz życie za rogi”

Kaskadowy pomiar prędkości – w całej Polsce
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 stycznia 2019

Kaskadowy pomiar prędkości – w całej Polsce

Pożyczki bez BIK Biskupiec
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
01 sierpnia 2022

Pożyczki bez BIK Biskupiec

Darmowy kredyt na fotelik w Nest Banku
Kredyty
autor wpisu
m_szydlowski
17 czerwca 2017

Darmowy kredyt na fotelik w Nest Banku

Porównaj