Już 9 września bieżącego roku odbędzie się trzydziesta szósta edycja Wrocławskiego PKO Maratonu. Uczestnicy pobiegną według nowej trasy, a na mecie czekają na nich oryginalne medale. Bank PKO BP jest tytularnym sponsorem wydarzenia.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.08.2018
Udostępnij:

PKO od wielu lat promuje bieganie jako sport, który przeznaczony jest dla każdej osoby. Instytucja zdołała wypracować renomę inicjatyw, które pozwalają na wspólne spędzanie czasu, ale co najważniejsze, wydarzenia te pozwalają pomóc najbardziej potrzebującym.


 

Popularność maratonu

PKO Wrocław Maraton jest znany w całej Polsce. Największa liczba zawodników (ponad 1000 osób) pochodzi z Wrocławia, lecz do wydarzenia dołączają również, między innymi, mieszkańcy Szczecina, Poznania, Warszawy i Krakowa. Do tej pory swój udział w maratonie zgłosiło ponad 4800 zawodników. Statystyki nie zadziwiają, ponieważ PKO Wrocław Maraton należy do tak zwanej Korony Maratonów Polski, których w ciągu roku odbywa się blisko 800.

Warto zaznaczyć także, że w maratonie udział biorą nie tylko Polacy. Do akcji przystępują osoby pochodzenia niemieckiego, włoskiego, irlandzkiego, ukraińskiego, czy brytyjskiego. To pokazuje, że popularny w Polsce bieg staje się wydarzeniem międzynarodowym. 

Nagrody
 

Na tych, którzy ukończą bieg, czekają oryginalne, specjalnie przygotowane na tę okazję medale. Ciekawostką jest, że osoby, które dobiegną do mety PKO Wrocław Maratonu oraz półmaratonu PKO Nocnego Wrocławia, dostaną dwa medale łączące się w jedną całość. 

Nagrodą za półmaraton był skrzat w tanecznej pozie, natomiast za przebiegnięcie maratonu zawodnicy dostaną medal odnoszący się do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


 

Cel charytatywny

Trzydziesta szósta edycja PKO Wrocław Maratonu połączona jest z akcją charytatywną, zorganizowaną przez Fundację PKO BP. Tegoroczni zawodnicy „pobiegną dla Krzysia i Wiktorii”. Krzyś potrzebuje komórek macierzystych, ponieważ urodził się jako wcześniak w zamartwicy. Wiktoria natomiast choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje rehabilitacji oraz wózka elektrycznego.

Specjalnie przygotowane identyfikatory „biegnę dla Krzysia i Wiktorii” będą możliwe do odebrania w biurze zawodów PKO BP w Hali Wielofunkcyjnej AWF na Stadionie Olimpijskim, mieszczącym się przy Alei Paderewskiego 35. Przedmioty będą dostępne 8 września od godziny 9:00.


 

Komentarze