Strona główna Blog Podwyżki w Biedronce. Kasjer z pensją nawet 3550 zł

Podwyżki w Biedronce. Kasjer z pensją nawet 3550 zł

author
Aneta Jankowska
09 grudnia 2017
Od 1 stycznia 2018 roku pracownicy Biedronki dostaną kolejne podwyżki. Jak poinformowało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A, wyniosą one od 200 zł do 550 zł brutto. To oznacza, że kasjerzy mogą zarabiać nawet 3550 zł.

Mimo ogólnych podwyżek, na takie kwoty mają szansę jedynie osoby zatrudnione w stolicy. Co więcej, te, które pracują od trzech lat i otrzymują bonus frekwencyjny. Podstawą ich wynagrodzenia jest 3000 zł, a kolejne 550 zł to nagroda za 100% obecności w pracy w konkretnym miesiącu. Identyczną premię mają pracownicy z krótszym stażem pracy. Chociaż podstawa wynagrodzenia w tym przypadku jest mniejsza i wynosi 2 700 zł brutto dla nowo zatrudnionych oraz dla pracujących ponad rok – 2 800 zł.

Jeronimo Martins Polska, jako największy prywatny pracodawca w Polsce, jest zdeterminowany, aby być pracodawcą pierwszego wyboru w sektorze handlowym. Dlatego regularnie dokonujemy przeglądu wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych dla pracowników. Najbliższe zmiany wejdą w życie już od stycznia 2018 roku, a nie jak w poprzednich latach od kwietnia. Ich głównym punktem są podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych. Wysokość podwyżek jest uzależniona od szeregu czynników, takich jak staż pracy, lokalizacja sklepu oraz stanowisko i waha się w granicach od 200 do 550 zł brutto – podaje Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Firma wyjaśnia, że aktualnie trwa proces komunikacji wewnętrznej szczegółów podwyżek do osób najbardziej zainteresowanych, co w firmie zatrudniającej ponad 60 tys. osób jest procesem złożonym i wieloetapowym. 

Kolejne podwyżki

Pracownicy Biedronki otrzymali w trakcie ostatnich dwóch lat już trzy podwyżki – w kwietniu i październiku 2016 r. oraz w kwietniu 2017 r. 

Najmniejsze wynagrodzenia otrzymują pracownicy Biedronki w regionie A, który obejmuje większość miast Polski, a także sklepy na wsi. Nieco więcej można zarobić w regionie B – to duże miasta, a najwięcej na terenie C, czyli aglomeracji warszawskiej.

Zmiany wynagrodzeń dotyczą wszystkich pracowników w całym kraju, jednak jak już wspomnieliśmy, będą one zależne od regionu. W mniejszych miastach po podwyżce podstawa pensji wyniesie maksymalnie 2500 zł brutto,w  przypadku, gdy ma się ponad trzyletni staż pracy. Natomiast premiera za frekwencję – 450 zł lub 500 zł – zależnie od lokalizacji sklepu. Co więcej, wzrośnie również premia za realizację celu sprzedażowego sklepu – 600 zł brutto raz na kwartał zamiast 330 zł brutto miesięcznie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Alior Bank w Piekarach Śląskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 lipca 2019

Alior Bank w Piekarach Śląskich

OnkoPlan w ofercie ubezpieczeniowej PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 lutego 2019

OnkoPlan w ofercie ubezpieczeniowej PKO BP

Kredyt gotówkowy Sosnowiec
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Sosnowiec

Podatek liniowy 2019
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 stycznia 2019

Podatek liniowy 2019

Nowi klienci Idea Banku otrzymają wizytówki w prezencie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
19 kwietnia 2019

Nowi klienci Idea Banku otrzymają wizytówki w prezencie