Kredyt 30 tysięcy – najlepsze oferty

Kredyt 30 tysięcy – najlepsze oferty

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu gotówkowego w wysokości 30 tysięcy złotych? W naszym artykule sprawdzisz, gdzie otrzymasz tego typu finansowanie, o jakim oprocentowaniu oraz wysokości miesięcznej raty. Wskazujemy, ile należy zarabiać, aby uzyskać kredyt w kwocie 30 000 złotych oraz maksymalny czas na jego spłatę.

author
Patryk Byczek
28 marca 2023

Kredyt 30 tys. zł – ranking

Spis treści:

  1. Kredyt 30 tys. zł – ranking
  2. Jak otrzymać kredyt 30 tys.?
  3. Kredyt na 30 tys. – kto może otrzymać?
  4. Wymagane dokumenty przy kredycie
  5. Kredyt na 30 000 zł – także bez zaświadczeń?
  6. Kredyt na 30 000 – ile trzeba zarabiać?
  7. Kredyt na 30 tys. – jakie są warunki?
  8. Kredyt na 30 tys. – jaka rata?
  9. Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?
Zwiń spis treści

Jak otrzymać kredyt 30 tys.?

Kredyt gotówkowy online jest bardzo wygodnym oraz powszechnie dostępnym finansowaniem, ponieważ wniosek o niego możemy składać w wybranej przez nas placówce bankowej. Uzyskamy go w każdym wybranym banku komercyjnym. Dodatkowo, jeśli nie mamy czasu oraz możliwości, aby złożyć wniosek w stacjonarnym punkcie banku, możemy bez problemu zrobić to za pomocą Internetu. Przygotowaliśmy ranking kredytów gotówkowych, które są dostępne całkowicie online. W powyższym rankingu kredytów gotówkowych na pewno znajdziesz ofertę dopasowaną do siebie.

Kredyt przez Internet jest dla Klienta bardzo wygodną formą finansowania. Dzięki tej opcji zaoszczędzimy czas, ponieważ nie musimy czekać w kolejkach w banku. Dodatkowo wnioskować możemy z każdego miejsca, bowiem wystarczy jedynie posiadać dostęp do sieci internetowej. Kolejną zaletą składania wniosku przez Internet jest fakt, że decyzję w sprawie przyznania finansowania otrzymamy naprawdę szybko. Niektóre banki już po wstępnych danych zamieszczonych przez Klienta, są w stanie podać informację o wstępnej decyzji.

Łatwiej wnioskować przez Internet

Czy łatwo jest dostać kredyt gotówkowy? Czy łatwo jest złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online? W odróżnieniu do kredytów, które udzielane są w tradycyjny sposób, w placówce bankowej, kredyt przez Internet znacznie upraszcza wymagania dotyczące dostarczanej dokumentacji. Znacznym ułatwieniem dla Klienta jest również kalkulator kredytu gotówkowego dostępny na stronach banków. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość oszacowania wysokości miesięcznej raty. Jeśli przybliżona kwota będzie dla nas odpowiednia, możemy przejść do złożenia wniosku. Pamietajmy, że otrzymanie pożyczki gotówkowej w firmach pozabankowych jest częściej o wiele łatwiejsze, niż otrzymanie kredytu w banku. Wszystko wiąże się oczywiście z większą/mniejszą ilością zalet i wad takiego rozwiązania. Przed Internet możemy również wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Wszystko dlatego, że możemy porównać wszystkie dostępne oferty na rynku i wybrać tę, która będzie nam odpowiadała najbardziej.

Kredyt na 30 tys. – kto może otrzymać?

Klienci, którzy podejmują decyzję o zasięgnięciu kredytu na kwotę 30 000 złotych muszą pamiętać o tym, że takie zadłużenie będzie dodatkowym obciążeniem dla ich sytuacji finansowej. Oznacza to również, że będą musieli spełnić kilka warunków, aby otrzymać taki kredyt. Najpierw należy spojrzeć na jakikolwiek ranking kredytów gotówkowych i wybrać ten, który najbardziej do nas pasuje. Poniżej przedstawiamy najczęściej stawiane wymagania przy kredycie konsumenckim:

– być pełnoletnia,

– posiadać pełne zdolności do czynności prawnych,

– mieć ważny dowód osobisty,

– posiadać własny numer telefonu, adres e-mail oraz konto w banku,

– mieć odpowiednią zdolność kredytową,

– mieć pozytywną historię kredytową,

– uzyskiwać stałe dochody.

Klienci, którym zależy na wzięciu kredytu w takiej kwocie muszą pamiętać o tym, aby nie posiadać opóźnień w spłacie pozostałych zobowiązań. W przeciwnym razie musimy się liczyć z otrzymaniem odmownej decyzji w sprawie przyznania kredytu. Osoby, które posiadają negatywną historię kredytową mogą skorzystać z wygodnej opcji, którą jest pożyczka dla zadłużonych.

Kredyt na 30 000 zł – najważniejsze informacje:

Wysokość kredytu:30 000 zł
Okres spłaty:do 10 lat
Średnia wysokość raty:333,06 zł
Jakie zarobki: kryterium dochodowe dostosowywane indywidualnie
Oprocentowanie:od 6%
Gdzie dostanę:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Dodatkowe zabezpieczenia:nie
RRSO:od 6,16%

Wymagane dokumenty przy kredycie

Wzięcie kredytu w wysokości 30 000 zł wymaga od Klienta wypełnienia kilku formalności. Nie musimy się tym przejmować, ponieważ ilość wymaganych dokumentów jest naprawdę niewielka. Z pewnością konieczne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Jest to dokument wymagany, gdy naszym celem finansowym jest wzięta w firmie pożyczkowej pożyczka gotówkowa, która często określana jest jako pożyczka na dowód.

Do uzyskania kredytu w placówce stacjonarnej lub przez Internet potrzebne są:

– imię i nazwisko osoby wnioskującej,

– dane z dowodu osobistego Klienta (numer i seria, data wydania, data ważności, numer PESEL),

– dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,

– adres zameldowania/korespondencyjny,

– numer telefonu,

– adres e-mail,

– informacje dotyczące wykształcenia i stanu cywilnego.

Dodatkowo potrzebne mogą być szczegółowe informacje dotyczące zarobków i sytuacji finansowej Klienta. Tutaj wyróżnić można takie dane jak:

– umowa lub inny dokument potwierdzający uzyskiwany dochód,

– nazwa stanowiska,

– data zatrudnienia,

– wysokość dochodów,

– NIP, nazwa miejsca zatrudnienia,

– miesięczne koszty utrzymania,

– liczba osób w gospodarstwie domowym,

– wysokość pozostałych zobowiązań finansowych (jeśli takie są).

Kredyt na 30 000 zł – także bez zaświadczeń?

Klienci, którzy mają w planach uzyskanie kredytu gotówkowego w wysokości 30 000 złotych mają w obowiązku dostarczenie dokumentów, które potwierdzają ich dochody. W większości przypadków jest to zaświadczenie, które możemy uzyskać od swojego pracodawcy. Czy w sytuacji kiedy nie jesteśmy w stanie okazać potwierdzenia naszych dochodów, mamy możliwość uzyskania kredytu w banku?

Niestety nie mamy dobrej wiadomości, ponieważ osoby, które nie mogą udokumentować swoich miesięcznych dochodów, nie mają możliwości uzyskania kredytu w takiej kwocie, ponieważ może być problem z wykazaniem, jaką zdolność kredytową generuje Klient. Wynika to z faktu, że bank uznaje za zbyt ryzykowne udzielenie finansowania osobie, która nie może okazać swoich dyspozycji pieniężnych. Dla Klientów, którzy z danych powodów nie mogą uzyskać potwierdzenia swoich dochodów, istnieje opcja pożyczki bez zaświadczeń. Udzielenie tego typu pożyczki gotówkowej następuje jedynie na podstawie złożonego przez Klienta oświadczenia o dochodach. Pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej jest, z perspektywy Klienta, łatwiej dostępna, niż kredyt gotówkowy w banku.

Kredyt na 30 000 – ile trzeba zarabiać?

Nie można jednoznacznie wskazać optymalnej kwoty dochodów, jeśli staramy się o kredyt gotówkowy w wysokości 30 tysięcy złotych. Wysokość naszych miesięcznych dochodów jest bardzo ważna, ponieważ to dzięki niej bank może ustalić zdolność kredytową Klienta. Bank weryfikując dane finansowe osoby, która stara się o kredyt, może odmówić przyznania finansowania, jeśli zarobki Klienta są zbyt niskie, w porównaniu z regularnymi wydatkami. Dla banku jest to sygnał, że Klient może mieć problem w terminowym spłacaniu tego typu kredytu. Jak widać, warunki udzielanego kredytu są uzależnione od naszego miesięcznego budżetu. To właśnie do niego bank dopasowuje wysokość raty kredytowej oraz czas spłaty takiego zadłużenia.

Rekomendacja T – czym jest rozporządzenie wydane przez KNF?

Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Kredyt na 30 tys. – jakie są warunki?

Jedną z najważniejszych informacji jest to, że wzięcie kredytu na 30 000 zł wymaga od Klienta spełnienia kilku procedur. Przede wszystkim należy okazać dokument, który będzie potwierdzeniem uzyskiwania przez nas miesięcznych dochodów. W większości przypadków jest to zaświadczenie, które otrzymamy od naszego pracodawcy. Istnieje również możliwość, że bank uzna takie zaświadczenie w formie deklaracji podatkowej lub wyciągu z konta bankowego, na które wpływają nasze przychody. Wybierajmy najtańszy kredyt gotówkowy, który znajdziemy na rynku.

Dodatkowo musimy dostarczyć kredytodawcy najważniejsze informacje o Kliencie. Takie podstawowe wiadomości widnieją na dowodzie osobistym, dlatego koniecznie musimy posiadać go przy sobie, podczas wnioskowania o kredyt. Musimy również pamiętać o tym, że w zależności od oferty, bank może wymagać również dokupienia dodatkowego ubezpieczenia lub założenia konta. W niektórych ofertach wymagane od Klienta jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Nieważne czy jest to kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa, takie ubezpieczenie czasami jest konieczne.

Warto również zwrócić uwagę na to, że bank może wymagać od nas dostarczenia zgody na pobranie finansowania, którą wyraża nasz współmałżonek. Oczywiście nie jest to warunek, który pojawia się za każdym razem, lecz warto pamiętać o takiej możliwości.

Kredyt to nie pożyczka – należy o tym pamiętać

Należy wziąć pod uwagę fakt, że kredyty gotówkowe nie wliczają się do pożyczek bez baz. Pożyczki bez baz to tego typu finansowania co pożyczka gotówkowa, i nie wymagają weryfikacji Klienta w rejestrze zadłużonych. W przeciwieństwie do nich bank udzielający finansowania, zawsze sprawdza historię kredytową Klienta. W tym przypadku istotne jest, aby Klient nie posiadał żadnych opóźnień w spłacaniu swoich zobowiązań. W przypadku posiadania innych zobowiązań finansowych, warto rozpatrzyć opcję kredyt konsolidacyjny online, który pozwala uniknąć możliwych zadłużeń.

Jeżeli Amma wybraną ofertę, upewnijmy się, że jest ona polecana czy korzystna i przejrzyjmy jakiś ranking kredytów gotówkowych. Jeżeli oferta w takim zestawieniu będzie wysoko upozycjonowana, wtedy śmiało z niej korzystajmy. Można też, dla ułatwienia sobie sytuacji, skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych, gdzie również są zebrane niemalże wszystkie oferty kredytów gotówkowych. Zwróćmy uwagę na koszty kredytu. Tani kredyt gotówkowy to ten, którego zarówno RRSO jak i kwota całkowita będą najniższe. Na chwilę obecną maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego określa kodeks cywilny.

Kredyt na 30 tys. – jaka rata?

We wcześniejszej części artykułu poinformowaliśmy, że wysokość raty kredytu uzależniona jest od wielu czynników. Najczęściej dopasowywana jest do indywidualnych możliwości finansowych Klienta. Warto jednak wiedzieć, że wiele banków udostępnia obecnie kalkulator kredytu gotówkowego, który pozwala oszacować mniej więcej wysokość raty na podstawie określonych parametrów (wysokości kwoty i okresu spłaty). Wszystkie informacje można dostrzec również przeglądając profesjonalny ranking kredytów gotówkowych.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaka będzie rata kredytu. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników, takich jak:

– oprocentowanie,

– prowizja bankowa,

– dodatkowe opłaty (najczęściej ubezpieczenia).

Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?

Wiele w tej kwestii zależy od tego, jaka jest sytuacja finansowa indywidualnego Klienta. W sytuacji określania czasu spłaty kredytu warto pamiętać o tym, że im krótszy okres kredytowania wybierzemy, tym większe koszta poniesiemy za miesięczną ratę.

Kredyt na kwotę 30 000 złotych posiada stosunkowo długi czas spłaty. Jest to dobra informacja dla Klienta, ponieważ maksymalnie może on rozłożyć okres kredytowania nawet do 10 lat. Banki, które posiadają tak długi czas spłaty oferują rozłożenie spłaty aż na 120 rat.

Gdzie dostaniemy kredyt na 30 tysięcy?

Kredyt gotówkowy na 30 000 zł uzyskać można w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Finansowanie otrzymać można w pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. Zobacz nasz ranking z najlepszymi ofertami dostępnymi w całości online.

Pieniądze uzyskać można w bardzo krótkim czasie. W przypadku kredytów online formalności zredukowane są bowiem do zupełnego minimum, dzięki czemu proces ubiegania się o kredyt jest bardzo krótki.

Czy można wziąć kredyt 30 000 na 10 lat?

Kredyt na 30 000 zł jest zobowiązaniem w wysokiej kwocie. Jednak w wielu bankach uzyskanie takich pieniędzy jest dostępne. Co ważne, środki otrzymać można nawet bez wychodzenia z domu. Obecnie większość ofert dostępna jest bowiem w całości online. Oznacza to, że proces wnioskowania, weryfikacji Klienta oraz wypłaty środków odbywa się w całości zdalnie.

Kredyt na 30 000 zł to kredyt gotówkowy, który przeznaczyć można w każdym celu. Może to być więc remont, zakup samochodu, czy większa inwestycja. Tak naprawdę dla kredytodawcy nie cel wykorzystania uzyskanych pieniędzy nie będzie miał większego znaczenia. Dużo bardziej istotna jest natomiast zdolność i historia kredytowa Klienta. Czas spłaty kredytu wynosi do 120 miesięcy, czyli kredyt gotówkowy udzielany jest nawet na 10 lat.

Także kredyt hipoteczny

W bankach wskazanych w rankingu, oprócz pożyczki gotówkowej i kredytu gotówkowego, można wziąć również kredyt hipoteczny. Kredyty hipoteczne to obecnie bardzo ciężki temat, ponieważ sytuacja w Polsce bardzo ograniczyła ich przyznawanie. W ofertach banków znajdują się kredyty hipoteczne, lecz warunki, które muszą spełniać Klienci są czasami bardzo abstrakcyjne. Z opinii Klientów można się dowiedzieć, że mimo wszystko, najkorzystniejsze kredyty hipoteczne są dostępne w bankach: PKO Bank Polski, Citi Handlowy, Credit Agricole. PKO Bank Polski to największy polski bank i nawet on ma aktualnie bardzo niską przyznawalność.

Kredy na 30 000 zł – informacje ogólne

Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowych, dokładnie przeczytaj regulamin oraz szczegóły definiujące ofertę kredytu gotówkowego wybranego przez Ciebie. Świetnie może sprawdzić się porównywarka kredytów, dzięki której dostaniemy na talerzu wszystkie informacje i najlepszych produktach. Bardzo ważna jest oczywiście zdolność kredytowa Klienta. Pierwsze co zweryfikuje bank, to właśnie zdolność kredytowa.

Porównaj kilka ofert, skorzystaj z dostępnych narzędzi

Kalkulator kredytowy jest narzędziem, które bardzo ułatwi nam wybranie produktu kredytowego. Wówczas złożeniem wniosku zajmujemy się sami. Możemy iść również do placówki banku i tam w naszym imieniu taki wniosek złoży odpowiedni pracownik. Wybieramy kwotę kredytu i okres spłaty. Pamietajmy, że im dłuższy okres spłaty, tym większa kwota całkowita kredytu. Z reguły Klientom zależy na tym, aby wziąć tani kredyt gotówkowy. Aby wziąć kredyt, najczęściej wystarczy dowód osobisty (numer dowodu osobistego) i konto osobiste. Kredyty gotówkowe są dostępne w wielu bankach i firmach pozabankowych. Ofertę kredytu gotówkowego warto sprawdzić w każdym aspekcie. Możesz wziąć kredytu gotówkowy, lecz naprawdę warto porównać ze sobą kilka ofert i wybrać najlepszą z nich. Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, skorzystaj z narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów gotówkowych. W przygotowanym profesjonalnie rankingu kredytów gotówkowych możemy znaleźć wiele porad odnośnie do dobrego wyboru. Oferty kredytów gotówkowych są dostępne na wyciągnięcie ręki – wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę.

Za wcześniejszą, czyli przedterminową spłatę zobowiązania, należy się Klientowi zwrot prowizji. W zależności od tego, jakie kredyty gotówkowe posiadaliśmy, prowizja może się różnić. Wszystkiego należy dowiedzieć się w banku. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Kredyt na 30 tysięcy zł - pytania i odpowiedzi

Jeżeli pilnie potrzebujemy pieniędzy, a w banku są aktualnie bardzo dobre warunki kredytu hipotecznego, to z pewnością warto pożyczyć. Pamiętajmy jednak, że zawsze oddajemy więcej, niż pożyczamy. Trzeba wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować.

Jeżeli spełniasz warunki, to kredyt gotówkowy 30 tysięcy zł dostaniesz w każdym banku.

Tak, każdy kredyt bankowy jest widoczny w BIK.

Najprawdopodobniej nie. Bank ceni sobie Klientów, którzy na czas spłacają raty zobowiązań finansowych i nie zalegają ze spłatami.

Jeżeli korzystamy z oferty sprawdzonego banku, to jak najbardziej wzięcie kredytu na 30 tysięcy zł jest bezpieczne.

Tak. Aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online wystarczy posiadać dowód osobisty. Cały wniosek wymaga od nas kilkunastu minut wolnego czasu.

Oczywiście, że tak. Spłata kredytu gotówkowego w terminie to obowiązek Klienta, który swoim podpisem na umówię kredytowej ręczył za dotrzymanie warunków kredytu. W przypadku generowania opóźnień w spłacie, udzielenie kredytu gotówkowego w przyszłości może wiązać się z dużymi problemami.

Jeżeli posiadasz wysoką zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową to możesz wziąć kredyt gotówkowy od ręki. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego dostępna dla Klienta będzie oczywiście ustalona przez bank.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Jeśli chcemy odnowić nasz parkiet, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się cyklinowaniem parkietu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka usługa.

author
Sandra Tessmer
01 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Jak płacić BLIKiem w mBanku?

Chcesz używać BLIKA do płatności zbliżeniowych lub przelewów BLIK w mBanku, ale nie wiesz jak? Sprawdź nasz poradnik, w którym krok po kroku wyjaśniamy, jak wykonać wszystkie czynności związane z BLIKIEM w mBanku.

author
Dorota Grycko
01 kwietnia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Super Credit – pożyczka bez BIK do 1500 zł

Super Credit to kolejna firma udzielająca pożyczek chwilówek bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). To wystarczająca reklama dla wielu osób z negatywną historią kredytową.

author
Patryk Byczek
29 stycznia 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kantor walutowy Alior Banku coraz popularniejszy

Od kiedy banki pozwalają swoim Klientom na wymianę walut online, opcja ta staje się coraz bardziej popularna. Użytkownicy tego typu transakcji zaczynają zauważać, że jest to o wiele wygodniejsza i szybsza metoda, niż tradycyjna wymiana walut. Równie dużą popularnością cieszy się Kantor Alior Banku.

author
Patryk Byczek
05 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Mężczyźni częściej korzystają z bankowości mobilnej

#MobilnyPortretPolaka to badanie Banku Millennium, które przeanalizowało, w jaki sposób korzystamy ze smartfonów. Czy płeć w tym przypadku ma znaczenie?

author
Aneta Jankowska
07 września 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kto oferuje najszybszy Internet w Polsce ?

Który Internet jest najszybszy? Jaki Internet mobilny wybrać, aby cieszyć się płynnością działań w sieci? Ranking przygotowany przez portal SpeedTest.pl wyłonił ubiegłorocznych faworytów.

author
Aneta Jankowska
08 lutego 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj