zadluzenia.com
zamknij

Deutsche Bank kończy działalność w Polsce ?

Jak informuje Reuters, Deutsche Bank AG rozpoczął sprzedaż części swojej polskiej działalność. Agencja powołała się na anonimowe źródła.  Deutsche Bank Polska działa w kraju już od października 1995 roku. 

 


 

Deutsche Bank Polska jest dwunastym w kraju pod względem wielkości pożyczkodawcą. Reuters podaje, że sprzedaż polskich aktywów to element strategii Deutsche Banku. Zakłada ona uwalnianie kapitału i opuszczanie segmentów rynku, które nie są dla firmy po prostu kluczowe. Cena za przejęcie Deutsche Bank Polska miałaby wahać się w granicach 400 mln euro (1,7 mld zł). 

 

Jak podaje źródło, Detusche Bank prawdopodobnie podzieli polskie aktywa i sprzeda m.in. segment pożyczek konsumenckich i firmowych, a także kredytów hipotecznych  denominowanych w złotych (zgodnie z obowiązującymi regulacjami KNF, zachowa zaś kredyty frankowe).

 

Agencja sporządziła listę potencjalnych nabywców. Jest na niej np. niemiecki Commerzbank (czyli właściciel mBanku), hiszpański Santander (to właściciel BZ WBK) oraz portugalski BCP (właściciel Millennium).

 

Pierwsze doniesienia o planach wyjścia Deutsche Banku z Polski, Agencja Reutera podała w listopadzie 2016 r. Wówczas zostały one zdementowane przez centralę banku. Obecnie, Deutsche Bank Polska nie komentuje sprawy.  
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY