Temat 500+ dla emerytów od samego początku budzi wiele emocji. Nic dziwnego, że Polacy cały czas nad nim debatują. Instytut Badań Pollster przeprowadził badania dla “Super Expressu”, z których wynika, że za wprowadzeniem tego typu programu dla seniorów jest 78% ankietowanych.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 25.10.2018
Udostępnij:

Wsparcie finansowe osób najstarszych jest kolejnym pomysłem rządu. Według prawie 80% badanych Polaków, najbiedniejsi emeryci i renciści powinni otrzymywać raz w roku dodatek 500+. 

Czy 500+ dla emerytów dojdzie do skutku?

Pod koniec września, lider Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński, w rozmowie z „Super Expressem” zadeklarował, że emeryci otrzymają dodatkowe świadczenia: 

Zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany. To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty” – mówił.

Dotacja dla seniorów zakładała 500 zł na osobę, jeśli jej dochody nie przekraczają progu 2500 zł lub 300 zł na osobę,w przypadku, gdy otrzymuje ona świadczenie w wysokości powyżej 2500 zł.


 

Polacy chcą wsparcia dla emerytów

Aktualnie, nie ma pewności, czy najbardziej potrzebujący seniorzy otrzymają rządowe wsparcie. Pomysł na 500+ dla emerytów popierają jednak Polacy. 

"Super Express" zapytał ankietowanych, czy opowiadają się za przyznaniem takiego dofinansowania dla emerytów i rencistów, których świadczenie wynosi mniej niż 1500 zł. 

Zgodnie z wynikami badania:

  • 78% respondentów opowiedziało się za
  • 10% ankietowanych jest stanowczo na nie
  • 12% badanych nie ma w tej kwestii żadnego zdania

Badanie przeprowadzono w dniach 17-18 października na próbie 1086 dorosłych Polaków.

Instytut Badań Pollster to firma badawcza, która specjalizuje się w analizach z wykorzystaniem nowych technologii. Zajmuje się przede wszystkimi badaniami rynku oraz organizacji, do czego wykorzystuje najnowsze rozwiązania.

Komentarze