zadluzenia.com
zamknij

Polacy dorabiają na potęgę

O hucznie obchodzonym sylwestrze i bogatej kolacji wigilijnej zapomnieliśmy już dawno. Jednak nasze portfele nadal odczuwają skutki zabawy sylwestrowej czy zakupionych prezentów. 

 

Badania przeprowadzone na zlecenie aplikacji rekrutacyjnej Jobsquare wykazały, że coraz więcej Polaków poświąteczną dziurę w swoim domowym budżecie stara się zakleić pieniędzmi z dodatkowej pracy.

 

 

 

Bierzemy pożyczki


Według badań IBRIS, w 2016 roku przeciętna rodzina wydała na święta około 1475,80 złotych. Jest to o ponad 112 złotych więcej niż rok wcześniej. Część z nas nie stać na pokrycie tych bożonarodzeniowych wydatków. Dlatego też Polacy zaciągają pożyczki z sektora pozabankowego. W okresie świątecznym zainteresowanie takimi ofertami jest większe o 26%. Natomiast średnia wartość takich kredytów rośnie o 17%
 
Szukając środków na pokrycie swoich zadłużeń polacy chętnie chwytają się prac dodatkowych. Jak wynika z przeprowadzonych analiz - 79% badanych deklaruje, że dorabia do podstawowego źródła dochodu.


Dodatkowa praca fizyczna

 

Najczęściej pracujemy fizycznie - 21%, dorabiając na budowach, remontach czy pracach magazynowych. Taką dodatkową pracę deklarują najczęściej osoby ze średnim i wyższym wykształceniem - po 43%. Dominują kobiety, stanowiące 53% dorabiających.
 


Dorabiamy cały rok 

 

Jak tłumaczy Marcin Fiedziukiewicz, twórca aplikacji rekrutacyjnej Jobsquare, Polacy dorabiają nie tylko w okresie okołoświątecznym:

 

- Pokazują to badania, które zleciliśmy, ale także aktywność użytkowników naszej aplikacji kojarzącej pracodawców i pracowników. Jeszcze większej aktywności spodziewamy się w okresie wakacji, kiedy rośnie zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników w gastronomii, hotelarstwie i usługach. Co zresztą potwierdza nasze badanie.  
 
Polacy dorabiają cały rok, bo ich dochody nie są wystarczające. Taką odpowiedź wskazało 79% badanych. Prawie 24% stanowiły osoby, których miesięczne zarobki netto nie przekraczają 2000 złotych. Co ciekawe jednak, 9% osób decydujących się na pracę dodatkową zarabia więcej 5000 złotych miesięcznie.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY