Minister Rolnictwa, Krzysztof Jurgiel, zapowiedział, że zostanie wprowadzona ustawa, która pomoże gospodarstwom rolnym w spłacie części odsetek bankowych. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 24.05.2018
Udostępnij:

Minister spotkał się kilka dni temu z mieszkańcami Błonia, gdzie zadeklarował, że zostanie wprowadzona ustawa o pomocy dla zagrożonych gospodarstw rolnych. Podkreślił, że to ustawa, która musi funkcjonować, bo szereg przedsiębiorstw czy producentów, często nie ze swojej winy, ma kłopoty z kredytami.

Skieruję do Sejmu ustawę, która umożliwi pomoc państwa w zakresie spłaty części odsetek i udzielania kredytu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – wyjaśnił.

Minister na spotkaniu wspominał również o problemach z Polskim Związkiem Łowieckim i o chorobie u dzików. 

Od początku współpraca z Polskim Związkiem Łowieckim nie jest najlepsza. Podtrzymuję, że na wzór innych państw musi tu być konkurencja. Muszą być stowarzyszenia, które w wyniku przetargu dzierżawią obwody łowieckie. (…) W Niemczech zwierzyny łownej rocznie rejestrowanej jest 1,2 mln sztuk, a w Polsce tylko 200 tys. Powstaje pytanie, gdzie te przynajmniej 500 tys. sztuk, biorąc pod uwagę wielkość krajów – zaznaczył minister.

Krzysztof Jurgiel podkreślił, że zwierzyna jest własnością państwa i po złowieniu musi być odprowadzona suma za każdą sztukę, a wszystko powinno być uporządkowane.

Minione spotkanie było elementem objazdu po kraju czołowych polityków obozu rządzącego pod hasłem "Polska jest jedna".

Komentarze