Polacy a telefony komórkowe – raport UKE
Ilu z nas posiada telefon komórkowy? Decydujemy się na abonament czy kartę? Badanie UKE przedstawia obraz przeciętnego Polaka korzystającego z telefonu komórkowego.
Chociaż rachunek Kowalskiego za telefon komórkowy wynosi średnio dokładnie 48,70 zł, to rekordziści potrafią płacić nawet 500 zł miesięcznie. Wśród ankietowanych, więcej niż 97% posiada tylko jeden numer komórkowy. Nieczęsto używamy także telefonów służbowych, bo jedynie 5,3% respondentów taki właśnie posiada.
Źródło: https://www.uke.gov.pl/akt/badanie-konsumenckie-2017,50.html
Telefon na kartę czy w abonamencie ?
Polacy raczej korzystają z komórki opłacanej w abonamencie – tak zadeklarowało 58,6% ankietowanych. Z drugiej strony, telefon na kartę posiada 35% respondentów, a 6,5% z nas korzystało z oferty typu mix.
Internet w telefonie
Dziś dostęp do sieci ma prawie każdy z nas. W telefonie również. Polacy chętnie korzystają z aplikacji, które wykorzystują Internet. Ponad 71% badanych zadeklarowało, że ma dostęp do sieci w telefonie. Nie ma na to wpływu forma opłacanego rachunku. Dodatkowe pakiety kupuje 14% Polaków.
Do czego używamy mobilnego Internetu? Polacy najczęściej za pomocą mobilnego połączenia:
- surfują w sieci
- sprawdzają skrzynkę e-mail
- logują się na portalach społecznościowych
- używają komunikatorów
- grają w gry online
- robią zakupy
- korzystają z aplikacji bankowych
- załatwiają sprawy urzędowe
Finanse w telefonie
Czy Polacy chętnie korzystają z aplikacji bankowych? Zgodnie z raportem, trzech na dziesięciu badanych posiada taką w swoim smartfonie. Mniej niż połowa respondentów korzysta z niej kilka razy w tygodniu. Zdecydowanie mniej osób decyduje się jednak na zbliżeniową płatność telefonem, bo 26,1% ankietowanych. Jeśli już, to respondenci robią to raz w tygodniu.
Źródło: https://www.uke.gov.pl/akt/badanie-konsumenckie-2017,50.html
Konkursy SMS
Badanie pokazało, że Polacy niechętnie korzystają z usług premium opłacanych dodatkowo SMS-em. Taką odpowiedź zgłosiło to 3,6% respondentów. O ile decydujemy się na płatne SMSy, są to zwykle wiadomości biorące udział w konkursach radiowych czy w celu wsparcia instytucji charytatywnych.
Dodaj komentarz