Według informacji serwisu Khaosod, Polak został zatrzymany przez policję w Bangkoku. Mężczyzna podejrzany jest o wysadzenie lokalnego bankomatu i kradzież 300 tys. bahtów, czyli około 33 tys. zł. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 28.09.2017
Udostępnij:

Zatrzymany Polak to Gracjan Paweł S. w wieku 38 lat. Dane podejrzanego potwierdził przedstawiciel posterunku policji w dzielnicy Prawet na południowym wschodzie Bangkoku. Zawiadomił również o tym, że Paweł S. został zatrzymany we wtorek i aktualnie przebywa na tym posterunku.

Konsul z wizytą w areszcie

Polska ambasada w Tajlandii została już poinformowana o zatrzymaniu obywatela naszego kraju przez tajlandzką policję. W mailu do PAP konsul RP w Bangkoku Wioletta Stefaniak-Kałużna, poinformowała, że jest w kontakcie z zatrzymanym i odwiedzi go w areszcie.

Czy Polak jest winny ?

Do przestępstwa doszło w środę 13 września nad ranem w okolicach supermarketu Tesco Lotus Express we wschodniej dzielnicy stolicy Tajlandii – Saphan Sung. Jak informowały tajlandzkie media, sprawca wysadził bankomat Bangkok Banku, a później uciekł na motorze z 300 tys. bahtów (około 33 tys. zł). Na konferencji prasowej szef tajlandzkiej policji Chakthip Chaijinda dodał, że sprawca posłużył się bombą wykonaną z butli gazowej. Zaznaczył też, że jest to pierwszy przypadek użycia takiej bomby w Tajlandii.

Lokalne media podają, że podejrzany został zatrzymany w mieszkaniu w Bangkoku przez funkcjonariuszy policji z posterunku Prawet. Mundurowi namierzyli go, dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu. W trakcie akcji skonfiskowano też motocykl, którym Polak miał teoretycznie posłużyć się podczas kradzieży, a także znalezione przy Polaku 1000 bahtów.

Aktualnie policja bada odciski palców. Śledczy poinformowali że znaleźli ciemne ubrania porzucone w plecaku w pobliskim kanale. Jak podaje policja, dwa dni po kradzieży podejrzany Polak przekroczył granicę z Kambodżą, jednak niedawno wrócił ponownie do Tajlandii. 

Serwis Khaosod, który nagłośnił sprawę, informuje, że zatrzymany odmawia współpracy ze śledczymi. Natomiast Thai PBS News dodaje, że według policji podejrzany przyznał się do wysadzenia bankomatu. Co więcej, Bangkok Post powołał się na źródła w policji i pisał we wtorek, że śledczy podejrzewają Polaka o popełnienie zbliżonych kradzieży również w innych krajach.

Komentarze