Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. W ubiegłym roku ten kraj odwiedziło prawie milion z nas. W tegorocznym sezonie wynik będzie jeszcze wyższy.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 13.08.2018
Udostępnij:

Państwo położone nad Morzem Adriatyckim odwiedzają co roku rzesze turystów. Jak pokazuje badanie „Plany wakacyjne Polaków”, które zrealizował Ipsos Polska dla Mondial Assistance, Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc na wakacje. 

W tym roku padnie rekord

Chorwację najchętniej odwiedzają mieszkańcy Niemiec, Słowenii, Austrii oraz Polski. W tym roku, dokładnie 12% z nas spędzi wakacje w tym państwie.

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes, Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, wyjaśnia, że Chorwacja od wielu lat jest hitem wśród Polaków. 

Polacy kochają ją przede wszystkim za różnorodność i bogactwo oferty, która jest dostosowana do wymogów gości. Możemy się pochwalić tym, że w zeszłym roku odnotowaliśmy rekordowy sezon. Prawie milion Polaków odwiedziło Chorwację. Był to wzrost w stosunku do 2016 roku o ponad 23% – mówi.

Chorwacja – czym przyciąga Polaków?

Zgodnie z informacjami jakie podaje portal Nocleg.pl, wakacje nad Adriatykiem najczęściej  spędzamy z rodziną i przyjaciółmi w okolicach Splitu oraz Riwiery Makarskiej. Wyjazdy organizujemy zwykle na własną rękę, a Chorwację cenimy za dobre jedzenie i spontaniczność jej mieszkańców.

Komentarze