zadluzenia.com
zamknij

Ponad milion Polaków spędza wakacje w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. W ubiegłym roku ten kraj odwiedziło prawie milion z nas. W tegorocznym sezonie wynik będzie jeszcze wyższy.

 

 

Państwo położone nad Morzem Adriatyckim odwiedzają co roku rzesze turystów. Jak pokazuje badanie „Plany wakacyjne Polaków”, które zrealizował Ipsos Polska dla Mondial Assistance, Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc na wakacje. 

 

W tym roku padnie rekord

 

Chorwację najchętniej odwiedzają mieszkańcy Niemiec, Słowenii, Austrii oraz Polski. W tym roku, dokładnie 12% z nas spędzi wakacje w tym państwie.

 

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes, Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, wyjaśnia, że Chorwacja od wielu lat jest hitem wśród Polaków. 

 

- Polacy kochają ją przede wszystkim za różnorodność i bogactwo oferty, która jest dostosowana do wymogów gości. Możemy się pochwalić tym, że w zeszłym roku odnotowaliśmy rekordowy sezon. Prawie milion Polaków odwiedziło Chorwację. Był to wzrost w stosunku do 2016 roku o ponad 23% - mówi.


Chorwacja - czym przyciąga Polaków?

 

Zgodnie z informacjami jakie podaje portal Nocleg.pl, wakacje nad Adriatykiem najczęściej  spędzamy z rodziną i przyjaciółmi w okolicach Splitu oraz Riwiery Makarskiej. Wyjazdy organizujemy zwykle na własną rękę, a Chorwację cenimy za dobre jedzenie i spontaniczność jej mieszkańców.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY