Jak wyłączyć Spotify Premium?

Jak wyłączyć Spotify Premium?

author
Aleksandra Gościnna
24 listopada 2021

Spotify jest popularną platformą z dostępem do wielu utworów i podcastów. Użytkownicy mogą korzystać z usług zupełnie za darmo (wersja z reklamami i ograniczeniami), a także w wersji Premium, która funkcjonuje na zasadach modelu subskrypcyjnego. Z konta abonenta co miesiąc pobierana jest kwota przypisana do wybranego pakietu. Jednak co zrobić w przypadku, gdy nie jesteśmy już zainteresowani płatną usługą? Sprawdzamy, jak wyłączyć Spotify Premium.

Jak anulować Spotify Premium? Poradnik

Spotify cieszy się zainteresowaniem wielu użytkowników, dzięki czemu obecnie jest jedną z najpopularniejszą aplikacją z utworami muzycznymi i podcastami. Użytkownicy mają możliwość korzystania z darmowej opcji albo płatnej w modelu subskrypcyjnej. Płatny pakiet Spotify Premium nie może narzekać na brak zainteresowania, umożliwia bowiem dostęp do całej biblioteki bez żadnych reklam. Sprawdź, ile kosztuje Spotify.

Zdarza się jednak, że nie jesteśmy już zainteresowani płatną opcją i chcemy powrócić do korzystania z platformy bez żadnych opłat. Co w takiej sytuacji? Całe szczęście istnieje możliwość anulowania Spotify Premium w dowolnym momencie bez żadnego uzasadnienia.

Poniżej przedstawiamy, jak anulować Spotify Premium krok po kroku:

1.Wchodzimy na stronę spotify.com/account i logujemy się do swojego konta.

2. Po zalogowaniu przeniesiemy zostaniemy do informacji o naszym koncie.

3. Przewijamy stronę aż do sekcji „Mój plan”, a następnie klikamy „Zmień plan”.

4. Następnie przechodzimy na sam dół strony, aż do planu Spotify Free i klikamy “Anuluj Premium”.

Po rezygnacji przywrócony zostanie darmowy pakiet z dniem zakończenia naszego okresu rozliczeniowego.

Spotify Free

Korzystanie ze Spotify nie wymaga wykupienia żadnego pakietu Premium. Istnieje bowiem możliwość korzystania z opcji Spotify Free. Użytkownicy, którzy decydują się na bezpłatną wersję, muszą się jednak liczyć z pewnymi nieudogodnieniami, są nimi przede wszystkim reklamy, które pojawiają się co jakiś czas podczas odtwarzania utworów. W przypadku Spotify Premium możemy zapomnieć o jakichkolwiek reklamach i cieszyć się muzyką bez żadnych przeszkód.

W darmowej opcji nie ma również możliwości odtwarzania dowolnej piosenki z playlisty. Muzyka odtwarzana jest samodzielnie w losowej kolejności. To z pewnością może być także dużym utrudnieniem dla wielu słuchaczy. Inną przeszkodą może być także ograniczenie w postaci możliwości przeskoczenia maksymalnie 6 piosenek w ciągu jednej godziny. Co więcej, podczas korzystania z bezpłatnej wersji platformy, musimy liczyć się również z nieco gorszą jakością odtwarzanych utworów.

Pakiety Spotify Premium

Użytkownicy Spotify mają możliwość wyboru jednego spośród 4 płatnych pakietów Spotify Premium. Podobnie jak w przypadku innych platform oferujących płatne pakiety w modelu subskrypcyjnym, Spotify umożliwia wykupienia wersji Premium na jedną lub kilka osób. Co ciekawe istnieje także wersja ze zniżką, z której skorzystać mogą osoby z aktywnym statusem studenta.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące każdego z pakietów wersji Premium:

Individual

Jest to pakiet, z którego korzystać może jeden użytkownik. W ramach subskrypcji otrzymujemy dostęp do muzyki i podcastów bez żadnych reklam, odtwarzania na żądanie, a także możliwości słuchania ulubionych piosenek nawet bez dostępu do Internetu – w trybie offline. Cena za miesiąc wynosi 19,99 zł.

Student

To pakiet, który różni się od opcji Individual wyłącznie tym, że jest to tańsza wersja skierowana do studentów. Z Premium Student korzystać może więc jeden użytkownik, który wcześniej przejdzie pozytywnie weryfikację aktywnego statusu studenta. Cena za miesiąc w tym przypadku wynosi więc o połowę mniej, niż w przypadku osób niestudiujących, czyli 9,99 zł.

Duo

To wersja Premium skierowana dla dwóch osób mieszkających pod tym samym adresem. Z pakietu korzystać można więc na dwóch różnych kontach. Dodatkową opcją w przypadku tej opcji jest “Duo Mix”, czyli playlista stworzona na podstawie upodobań obu użytkowników. Za pakiet ten zapłacimy 24,99 zł co miesiąc.

Family

To opcja rodzinna. W ramach pakietu familijnego z nieograniczonego dostępu do utworów korzystać może aż 6 osób wspólnie zamieszkałych. W przypadku tego pakietu dodatkową opcją także jest playlista złożona z piosenek, które lubią wszyscy użytkownicy. Co ciekawe, z uwagi na możliwość konta dla dziecka, istnieje także możliwość blokowania wulgarnych treści. W kwestii ceny pakiet ten opłaca się najbardziej, kosztuje bowiem wyłącznie 29,99 zł za miesiąc. Przy założeniu, że kwotę tę podzieli się na 6 użytkowników, zapłacimy niecałe 5 zł miesięcznie.

Spotify Premium – dlaczego warto?

Korzystanie z płatnej wersji Spotify umożliwia użytkownikom dostęp do ogromnej biblioteki muzyki i podcastów. Kolejność odtwarzania jest całkowicie dowolna, a co najważniejsze, nie musimy obawiać się, że naszą ulubioną piosenkę przerwie reklama.

Co więcej, dzięki opcji Premium możemy pobrać ulubione utwory na nasze urządzenie, a następnie słuchać ich w dowolnym momencie nawet bez dostępu do Internetu. Warto pamiętać także o także o tym, że jakość dźwięku w przypadku płatnych pakietów jest dużo lepsza, niż w wersji darmowej.

 


źródło:

https://www.spotify.com/pl/account

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Promocja: „Premia z mBankiem za wynagrodzenie”
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
04 grudnia 2018

Promocja: „Premia z mBankiem za wynagrodzenie”

Klienci firmowi Nest Banku z ułatwieniami
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
17 maja 2020

Klienci firmowi Nest Banku z ułatwieniami

Santander Consumer Bank Wrocław
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Wrocław

PKO BP w Lubiczu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 września 2019

PKO BP w Lubiczu

Millennium Alfa najładniejszą kartą
Blog
author
Aleksandra Gościnna
05 grudnia 2015

Millennium Alfa najładniejszą kartą

Deutsche Bank w Świnoujściu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 listopada 2017

Deutsche Bank w Świnoujściu