Powrót żubra w Pekao

Powrót żubra w Pekao

author
Aneta Jankowska
01 lipca 2017
Na początku czerwca została sfinalizowana transakcja nabycia udziałów Pekao przez PZU i PFR. Razem z tym wydarzeniem rozpoczął się także rebranding banku. Jednym z jego efektów było przywrócenie znanego wcześniej „żubra” do logo banku. 


 
Duży potencjał
 
Prezes PFR Paweł Borys już po zamknięciu transakcji, podkreślił, że bank na pewno nie zmieni nazwy. Natomiast zniknęła z niej informacja, że jest członkiem grupy Unicredit. Co więcej, dodał, że widzi w Pekao potencjał, jeżeli chodzi o strategię i przyspieszenie inwestycji, obszar technologii, bankowości detalicznej oraz na rynku – w segmencie małych i średnich firm. 
 
Jest szereg inicjatyw, które mogłyby przyczyniać się do umocnienia pozycji banku na rynku i wzrostu wartości dla akcjonariuszy. Dla nas jest to inwestycja o charakterze finansowym. Nie mamy synergii z Pekao, więc będziemy się przede wszystkim koncentrowali na tym, aby bank zwiększył swoją wartość, kontynuował stabilną politykę wypłaty dywidend. Wydaje się, że jest potencjał, aby bank w najbliższych latach wypłacał stabilną dywidendę. Przy stopie 6-7% to jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów – komentował.
 
Repolonizacja sektora bankowego
 
Proces odkupienia od włoskiego UniCredit akcji Pekao SA jest jednym z elementów zapowiadanej przez rząd "repolonizacji" sektora bankowego. Już na początku maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła, że nie odnotowała podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez PZU SA za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju akcji Banku Pekao SA. Wówczas Paweł Borys zapowiedział, że finalizacja transakcji powinna nastąpić przed dniem dywidendy, co miało pozwolić na uzyskanie przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU dywidendy za ubiegły rok.
 
Historia żubra

Prawie od pięciu lat Bank Pekao SA identyfikował się wizualnie z oprawą UniCredit. Wcześniej logo banku składało się z charakterystycznego, biało-czerwonego motywu (identycznego jak w logo UniCredit) oraz nazwy zapisanej czarną czcionką. 
 
Żubr uczestniczył w identyfikacji Banku Pekao SA od początku 1999 roku, tuż po zakończeniu konsolidacji Grupy Pekao. Natomiast 10 lat później u dołu logotypu dodano napis: „Member of UniCredit Group”. W ostatnich pięciu latach żubr nie był w ogóle obecny w identyfikacji Banku Pekao SA, jednak jego wizerunek (czerwony zarys na białym tle) był na kwadratowych oznaczeniach wielu bankomatów i wpłatomatów banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski sponsorem głównym ECC Online
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 maja 2020

ING Bank Śląski sponsorem głównym ECC Online

Czy komornik może zająć zasiłek chorobowy ?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
05 lutego 2022

Czy komornik może zająć zasiłek chorobowy ?

Kredyt konsolidacyjny Bydgoszcz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Bydgoszcz

Ile zarabia fizjoterapeuta?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
10 września 2019

Ile zarabia fizjoterapeuta?

Porównaj