Zaszły zmiany w zarządzie Alior Banku. Katarzyna Sułkowska, doczesny prezes instytucji, zrezygnowała z zajmowanego stanowiska. Jej miejsce powołany na stanowisko wiceprezesa Aliora - Krzysztof Bachta. Będzie on pełnił funkcję prezesa banku do momentu, w którym KNF nie wyrazi na zajęcie przez Bachtę stanowiska prezesa.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 18.10.2018
Udostępnij:

Katarzyna Sułkowska była prezesem zarządu zaledwie kilka miesięcy. Stanowisko objęła w maju, wcześniej zaś pełniła jedynie funkcję prezesa Alior Banku.


 

Krzysztof Bachta

Krzysztof Bachta jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto, ukończył także studia na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Jego kariera zaczęła się od pracy w The Boston Consulting Group oraz Ernst&Young jako konsultant. W 2010 roku trafił do PZU, gdzie jako dyrektor zarządzający zajmował się strategią i rozwojem. 

Współpraca z Aliorem

Wiceprezes Bachta mówił, że miał już okazję współpracować z Alior Bankiem i za każdym razem trafiał na osoby bezpośrednie, zaangażowane i nastawione na osiągnięcie jak najlepszych wyników. Możliwość nawiązania współpracy, jak sam mówił, jest nie lada zaszczytem. Pełniący obowiązki prezesa ma zamiar postawić na nowatorskie rozwiązania i kreatywność zespołu. 


 

Dobre światło

Prezes zarządu PZU, Paweł Surówka twierdzi, że Krzysztof Bachta wniesie do Aliora bardzo dużo dobrego. „W nową rolę wniesie nie tylko szerokie spojrzenie na rynek usług finansowych w Polsce i na świecie, głębokie zrozumienie trendów biznesowych i technologicznych, które wpływają na ten rynek, ale również bogate doświadczenie menedżerskie zdobyte przez lata, w czasie których prowadził najważniejsze projekty rozwojowe grupy, w tym przejęcie banku Pekao SA" – mówił Paweł Surówka.

Alior BankBank został otwarty w 2008 roku, a jego oferta skierowana do Klientów biznesowych oraz indywidualnych. Bank zamknął ubiegły rok z wypracowanym zyskiem netto na poziomie 143 100 000 złotych. Pierwszy kwartał roku bieżącego przyniósł instytucji zysk wynoszący 171 100 000 złotych.

Komentarze