Jesienni Klienci hipoteczni mBanku mogą liczyć na dobre warunki kredytu. W sytuacji, kiedy wkład własny Kredytobiorcy wyniesie minimum 20% wartości nieruchomości, uzyska on marżę kredytu na poziomie 1,9%. Średnia udzielanego dziś kredytu wynosi 255 000 złotych i wciąż rośnie.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 10.10.2018
Udostępnij:

Ponadto, po spełnieniu jeszcze kilku dodatkowych warunków ustalonych przez bank okazać się może, że prowizja towarzysząca umowie będzie zerowa. Aktualnie mówi się, że rok bieżący jest najlepszym (od 2010 roku) rokiem pod względem przyznawanych kredytów hipotecznych. Łączna kwota, która trafiła do Klientów, to blisko 14 000 000 000 złotych.


 

Kredytowe boom

Od momentu, kiedy środki programu „Mieszkanie dla Młodych” wyczerpały się, banki muszą konkurować ze sobą, żeby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę Klientów. Wiele marek rozpoczyna wówczas falę promocji, których celem jest:

dotarcie do jak największej grupy potencjalnych Kredytobiorców
zainteresowanie Kredytobiorców daną ofertą.

Promocje jednak muszą być rzetelne, a dla Klientów przede wszystkim opłacalne i korzystne. Nie zawsze jest tak, że decydujemy się na podjęcie kredytu w banku, w którym posiadamy konto bankowe. Ważne jest zatem podjęcie takiej decyzji, której w przyszłości nie będziemy mogli żałować.


 

„Jesień w nowym M” od mBanku

Promocja skierowana do osób, które planują w najbliższym czasie nabyć nieruchomość wspomagając się kredytem, trwa do 7 listopada bieżącego roku. Klienci, którzy o tego czasu zdecydują się na złożenie wniosku, czy też otrzymają formularz informacyjny, mogą liczyć na inne stawki marżowe podczas udzielania kredytu:

pożyczka hipoteczna – 3,7% (standard – 5,55%)
kredyt konsolidacyjny – 4,35% (standard – 6,53%)
kredyt hipoteczny z wkładem niższym niż 20% – 1,9% (standard – 2,9%)
kredyt hipoteczny z wkładem równym lub wyższym niż 20% – 2% (standard – 3%).

Regulamin promocji przewiduje także dodatkowe ulgi dla Klientów, którzy podejmują kredyt na zakup lub budowę nieruchomości o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Wówczas takie osoby mogą spodziewać się obniżenia prowizji o 0,5%.

Obniżki nie dotyczą jednak tylko lokali nowych. Należy wspomnieć, że Klienci, którzy otrzymują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, starający się o kredyt na zakup lokalu z rynku wtórnego, mogą liczyć na obniżenie marży o 0,05%.


 

Promocja przez cały okres kredytu

mBank przygotował także promocje, które mogą towarzyszyć Klientom podczas całego okresu kredytowania – wystarczy spełnić dwa warunki ustalone przez instytucję:

założyć nowy rachunek w mBanku ze wskazaniem go, jako rachunek spłaty. Przez 5 lat Klient będzie zobowiązany do przelewanie na tenże rachunek ustalonej wcześniej kwoty. Ten warunek musi spełniać przynajmniej jedna z dwóch wspólnie podejmujących osób kredyt.

wykupić ubezpieczenie na życie, opłacając składki przez 5 lat trwania kredytu. Opłata pobierana jest co miesiąc, a jej wysokość to 0,045% salda zadłużenia.

Spełniając te dwa warunki, Kredytobiorcy będą mogli cieszyć się marżowymi promocjami przez cały okres trwania kredytu hipotecznego.


 

Komentarze