Biuro Reklamy TVP od kilku lat przyznaje nagrody „Złota Mowa Reklamowa” za wysoką jakość języka reklam oraz kształtowanie kultury komunikacji. Wśród narodzonych firm znalazł się Provident Polska.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 10.02.2018
Udostępnij:

Provident Polska to największa firma pożyczkowa w Polsce. Działa na rynku już od 20 lat i dokłada wszelkich starań, aby przekazywane treści reklamowe czynić maksymalnie poprawnymi pod względem językowym.

„Od wielu lat niezmiennie przekazy na wysokim poziomie językowym: poprawne pod katem gramatyki, ortografii, interpunkcji i fonetyki. Nienaganne stylistycznie, prezentujące wzorcową kulturę przekazu. Wyraźna troska o dobrą, rzetelną komunikację z odbiorcą (zamieszczanie dużych, czytelnych i zrozumiałych przypisów). Przełamywanie schematów slangu branżowego. W przypadku bardzo rzadkich mankamentów – natychmiastowa gotowość zmiany” – napisano o Providencie w uzasadnieniu do przyznanej nagrody.

Dziewięciu nagrodzonych

Nagroda „Złota Mowa Reklamowa” ma docenić te firmy, które kładą szczególny nacisk na propagowanie poprawności językowej i piękna języka polskiego. TVP oceniało poczucie odpowiedzialności za słowo, wrażliwość językową oraz respektowanie wszelkich norm poprawności językowej.
 

Nagrodę TVP otrzymało 9 firm:

– Provident Polska,
– Ministerstwo Rozwoju,
– Studio Moderna Polska,
– Carat Poland,

– Five Media,
– Grupa Lotos,
– Mediacom,
– Hochland Polska,
– Media Expert.

Andrzej Zackiewicz, dyrektor Departamentu E-commerce i Komunikacji Marketingowej, wyjaśnia przyczynę sukcesu: „W Provident Polska bardzo dużą wagę przywiązujemy do jasnej i rzetelnej komunikacji z klientem. Dbamy o to, by nasze reklamy były nie tylko poprawne językowo czy atrakcyjne graficznie, ale także niosły ze sobą zrozumiały przekaz i budowały wizerunek Providenta jako marki przyjaznej konsumentowi. Bardzo cieszymy się z tego, że nasze działania w tym zakresie zostały docenione ”.
 

Komentarze