zadluzenia.com
zamknij

Ranking najdroższych kredytów

Do zestawień najlepszych kredytów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tym razem sprawdziliśmy, które produkty lepiej omijać z daleka. Przed Wami ranking najgorszych kredytów, w których zapłacicie najwyższą ratę.

 

Mimo rekordowo niskich stóp procentowych, na rynku znajdziemy wiele ofert kredytowych, które trudno uznać za atrakcyjne. Przygotowując zestawienie braliśmy pod uwagę RRSO podawane w przykładach reprezentatywnych konkretnych produktów.

 

Przypomnijmy: RRSO to jedyna metoda pozwalająca szybko ocenić, który kredyt jest dla nas korzystny. Nie dajmy się zwieść najniższemu oprocentowaniu, zerowej prowizji czy specjalnym promocjom. Banki robią co mogą, żeby do kosztu kredytu doliczyć dodatkowe opłaty. Jedyna metoda to szybka weryfikacja kredytu na podstawie RRSO, podawanego przez banki.

 

 

1. BZ WBK "Druga połowa dla Ciebie - Oprocentowanie niższe nawet o 50%"

 

Zestawienie otwiera „promocyjny” kredyt gotówkowy w BZ WBK. Do wzięcia kredytu zachęca nas Mateusz Borek i Anna Lewandowska. Nie dajmy się jednak zwieść.

 

Ile kosztuje kredyt: RRSO w przykładzie reprezentatywnym wynosi…29,27%. Dawno nie widzieliśmy tak drogiego kredytu, w dodatku szumnie nazwanego „promocją”.

 

Biorąc kredyt 13 148 zł na okres 5 lat, łącznie oddajemy 23 792 zł. Wysoki koszt kredytu to efekt prowizji (1851 zł) oraz składki na ubezpieczenie (łącznie 3531 zł).

 


2. Pekao S.A. "PEX Pożyczka Ekspresowa"

 

Drugie miejsce dla PEX Pożyczki Ekspresowej w Pekao S.A. Pożyczka jest mocno reklamowana w telewizji i internecie.

 

Ile kosztuje pożyczka: RRSO może wynieść nawet 29,09%. Wszystko za sprawą ubezpieczenia i kosztów prowadzenia konta Eurokonto Premium Plus.  

 

Pożyczamy 17 534 zł, po 3 latach oddajemy 22 385 zł.

 


3. PKO Mini Ratka

 

Ostanie miejsce na podium zajmuje niestety PKO BP z ofertą Mini Ratka. Dlaczego niestety ? Bo PKO BP to największy bank w Polsce, który jednocześnie udziela najwięcej kredytów. Szkoda, że tak drogich.

 

Ile kosztuje kredyt: RRSO w przykładzie reprezentatywnym wynosi 25,05%. Pożyczając 11 406 zł, po 5 latach oddajemy łącznie 19 122 zł.

 


Jak przygotowaliśmy ranking

 

Przejrzeliśmy oferty kredytów gówkowych największych banków działających w Polsce. Poniżej pełne zestawienie:

 

1) Alior Bank "Pożyczka gotówkowa", RRSO 17,2%

2) BGŻ BNP Paribas "Kredyt gotówkowy" 10,52%

3) Bank BPH "Powrót odsetek" 24,55%

4) Citi Handlowy "Pożyczka gotówkowa" 11,06%

5) Bank Millennium "Pożyczka gotówkowa" 19,75%

6) BZ WBK "Oprocentowanie niższe nawet o 50%" 29,27%

7) Credit Agricole "Kredyt gotówkowy" 17,09%

8) Deutsche Bank "db Kredyt gotówkowy" 12,89%

9) Euro Bank pożyczka gotówkowa „wypożyczka” 19,76%

10) Smart Bank "SMART Kredyt gotówkowy" 15,28%

11) ING Bank Śląski "Pożyczka gotówkowa" 20,08%

12) mBank "Kredyt gotówkowy" 17,63%

13) PKO BP "Mini Ratka" 25,05%

14) Pekao S.A. "PEX Pożyczka Ekspresowa" 29,09%

15) Plus Bank "Kredyt na urodziny" 22,85%

16) Raiffeisen Bank "Kredyt bez odsetek" 23,75%

17) Santander Consumer Bank 12,69%

18) Toyota Bank "Pożyczka nr 1" 10,82%

 

Ranking najtańszych kredytów dostępnych przez Internet znajdziecie tutaj:

https://www.zadluzenia.com/kredyt-online/

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~dziura po ospie

banksterzy i tyle. Trzeba z nimi walczyć bo to jedna wielka mafia to nie jest zwykły biznes, że ja ci pożyczam a ty mi zwracasz nieco więcej. To już dawno poszło za daleko   Odpowiedź

~jimmiH

ranking najgorszych kredytów, świetny pomysł :)   Odpowiedź

~koenig

uuu nie ładnie. pko, pekao i bz wbk ( czyli santander) to trzy największe banki w polsce. i wszystkie trzy jednocześnie uchodzą za n:.ajdroższe... teraz niestety wiadomo blaczego są największe - nabiajają kabzę na solidnym oprocentowaniu :/   Odpowiedź

~dawid

każdy szuka najlepszej opcji dla siebie:/ a ciekawe jak to jest z kontami. można się teraz wypowiedzieć, jest fajna akcja Miliony Polaków, tu o tym czytałem: http://jakdorobic.com/miliony-polakow-wez-udzial-w-najwiekszym-w-polsce-badaniu-preferencji-finansowych-pomoz-bankom-stworzyc-konto-idealne-i-zdobadz-cenna-nagrode-w-postaci-smartwatcha-sony-sw2/ , a tu akcja: https://miliony-polakow.pl/   Odpowiedź