Deutsche Bank przeprowadził sondaż, w którym zapytał Polaków o najbardziej luksusowe miejsca. Wśród wymienianych lokalizacji, znalazły się także te z Polski.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 18.08.2018
Udostępnij:

Które miejsca najbardziej kojarzą się Polakom z luksusem? Przede wszystkim są to lokalizacje zagraniczne, ale nie brakuje także miejsc prosto z naszego kraju.

Kategoria: POLSKA

Gałkowo

Miejsce 4. w zestawieniu najbardziej luksusowych miejsc w Polsce, według badanych przez Deutsche Bank, zajęła wieś – Gałkowo, położona w centrum Krainy Wielkich Mazurskich Jezior. 

To miejscowość założona 187 lat temu, która aktualnie znana jest z hodowli koni (stadniny Ferensteinów) i zawodów oraz pokazów konnych i jazdy konnej. 

Jurata

Miejsce 3. należy do Juraty, czyli miejscowości położonej w gminie Jastarnia na Mierzei Helskiej. Turystów przyciągają do Juraty plaże, lasy oraz typowo nadmorski klimat. W Juracie znajdziemy wiele ekskluzywnych hoteli i SPA.

Trakt Królewski w Warszawie

Miejsce 2. zajmuje Trakt Królewski w Warszawie. Dawniej był to szlak komunikacyjny, a dziś ciąg ulic w Warszawie, przy którym znajduje się szereg zabytkowych budowli. Trakt zaczyna się na placu Zamkowym i biegnie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, ulicami Belwederską i Sobieskiego do Wilanowa. W 1994 roku uznano go za pomnik historii.

Dziś przy Trakcie znajdziemy Hotel Europejski, Pałac Prezydencki, Główny Kampus Uniwersytetu Warszawskiego, Belweder czy liczne ambasady i kamienice.

Sopot

Miejsce 1. w zestawieniu należy do nadmorskiego kurortu. Sopot zajął najwyższe miejsce na podium według ankietowanych przez Deutsche Bank. Za co Polacy cenią Sopot? Z pewnością za popularny deptak i szerokie plaże, ale i długie molo, które powstało na przełomie XIX i XX wieku. Część spacerowa pomostu ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

Sopot co roku odwiedzają tłumy. Nic dziwnego – bo ulica Bohaterów Monte Cassino jest pełna klubów, restauracji czy hoteli.

Kategoria: ŚWIAT

W badaniu Deutsche Banku pojawiły się również luksusowe lokalizacje zagraniczne. Jako czwarte, najbardziej ekskluzywne miejsce na całym globie określono Wall Street, czyli ulicę na Manhattanie w Nowym Jorku. Podium otwiera Beverly Hills w Los Angeles, a zaraz za nim Monte Carlo w Monaco. Zwycięzcą i zdobywcą miana najbardziej luksusowego miejsca według badanych okazał się Dubaj.

Komentarze