Sposoby na tanie wakacje – poradnik

Sposoby na tanie wakacje – poradnik

author
Dominika Byczek
26 czerwca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Oszczędnie, ale pierwszorzędnie – czyli o niedrogich sposobach spędzania wakacji w kraju. Przedstawiamy krótki poradnik wakacyjny. Sprawdź szczegóły.

Wakacje nie muszą być drogie

Nie wiedzieć czemu, wszyscy żyjemy w przeświadczeniu, że wspaniałe wakacje, to drogie wakacje. Niektórzy z powodu braku pieniędzy poprzestają na wyjazdach do rodziny i nawet nie marzą o przeżyciu czegoś więcej. Warto jednak spojrzeć na sprawę zupełnie z drugiej strony.

Nie każdy z nas wie, że dobrze zaplanowana podróż może mieć naprawdę niski koszt. Wystarczy jedynie przy wybieraniu rozrywek racjonalnie podejść do sprawy – co jednak warto wziąć pod uwagę? Na to pytanie odpowiemy w naszym wakacyjnym poradniku. Na końcu artykułu znajdziecie także podsumowanie porad dotyczących oszczędnego spędzania wakacji. Potrzebujesz dodatkowej gotówki na okres wakacyjny? Sprawdź oferty pożyczek na wakacje lub oferty wakacji na raty.

Potrzebujesz pieniędzy? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki na dowód – w pełni online

Pożyczki bez zdolności kredytowej – dla zadłużonych

Pożyczki online – minimum formalności

Przed wyjazdem na wakacje

Każdy specjalista powie nam, że to, od czego powinniśmy zacząć, to ustalenie kwoty, którą chcemy przeznaczyć na wyjazd. Jeśli planujemy kilkudniowe wakacje, dwuosobowe kwota nie musi nawet przekraczać 1000 zł, w przypadku wakacji z dziećmi kwota ta może być dwa razy większa (ewentualnie przy niższym koszcie spędzimy na wyjeździe trochę mniej czasu).

Gdzie spać na wakacjach?

1. Namiot

Koszt dobowy pobytu na polu namiotowym z własnym namiotem to średnio 10-15 zł od osoby dorosłej i 5 zł za dziecko (górna granica wieku dziecięcego jest różnie traktowana). Niech nas to jednak nie zwiedzie – wcale nie oznacza to, że rodzinny pobyt na polu będzie kosztował w sumie 40 zł. Pola namiotowe zazwyczaj jako oddzielny koszt dobowy liczą jeszcze postawienie namiotu – cena jest zależna od ilości osób śpiących w namiocie i wynosi średnio 10-20 zł.

Jeżeli dojeżdżamy na wakacje własnym samochodem, trzeba liczyć się z tym, że dobowy postój auta na polu namiotowym będzie nas kosztował kolejne 20 zł. Korzystanie z ogólnodostępnej łazienki i kuchni jest zazwyczaj wliczone w koszt pobytu na polu.

Podsumowanie średniego kosztu tygodniowego noclegu w namiocie:
– dla 2 osób: 210 zł (+ ewentualnie 90 zł za postój samochodu osobowego)
– dla rodziny z dwojgiem dzieci: 380 zł (+ ewentualnie 90 zł za postój samochodu osobowego)

2. Przyczepa kempingowa

Koszt postawienia własnej przyczepy na polu namiotowym jest zazwyczaj podobny, jak cena za nocleg w namiocie. Większość z nas nie posiada jednak własnych kamperów i wolimy zastać na miejscu gotową do zamieszkania przyczepę. Koszt wynajmu zbliża się do ceny wynajmu domku – jest jednak zasadnicza różnica.

Pola namiotowe są zazwyczaj usytuowane w miejscach bardzo korzystnych turystycznie – blisko morza, nad brzegiem jeziora lub u podnóża gór. Zapewnia to maksymalne korzystanie z dóbr natury i możliwość nieograniczonego napawania się pięknym krajobrazem. Domki są zazwyczaj usytuowane w miejscu korzystnym ze względów praktycznych – dostępu do sklepów, poczty – czyli zazwyczaj w centrum miasteczka turystycznego.

Koszt wynajmu przyczepy zaczyna się z reguły od 120 zł (przy dwuosobowych), a kończy nawet na 220 zł (przy sześciu osobach). W kwotę wynajmu przyczepy jest zazwyczaj wliczone korzystanie z ogólnodostępnej łazienki i kuchni.

Podsumowanie średniego kosztu tygodniowego noclegu w wynajętej przyczepie kempingowej:
– dla 2 osób: 700 zł
– dla rodziny z dwojgiem dzieci: 900 zł

3. Pokój w pensjonacie

W przypadku wynajmu pokoju rozstrzał cen jest naprawdę duży. Głównym czynnikiem podnoszącym cenę jest prywatna łazienka. Niektóre pensjonaty oferują bowiem pokoje z łazienką wspólną na całe piętro, czyli na przykład na 4 pokoje. Jest to dobra opcja dla pary, ponieważ – szczególnie przy aktywnie spędzonym dniu – z łazienki korzysta się jedynie wieczorem i chwilę rano, nie warto zatem przepłacać.

Jeżeli natomiast planujemy wyjazd z dziećmi, które potrzebują często szybkiego dostępu do toalety, umycia rąk, czy przechodzą okres dojrzewania i będą wstydziły się korzystać z łazienki na korytarzu – warto zadbać o to, by jednak mieć ją w pokoju.

Podsumowanie średniego kosztu tygodniowego noclegu w pokoju w pensjonacie z prywatną łazienką:
– dla 2 osób: 800 zł
– dla rodziny z dwojgiem dzieci: 1000 zł

4. Domek letniskowy

Koszt domku letniskowego jest dużo wyższy nad morzem i w górach, a szokująco niski nad jeziorami. Jeśli zatem zależy nam na niedrogim wyjeździe i nocowaniu w komfortowych warunkach, to domek nad jeziorem będzie idealnym rozwiązaniem – średnia cena domku dla czterech osób to zaledwie 200 zł za dobę.

Ceny te są znacznie wyższe nad morzem i w górach – tutaj ceny domków w dobrej lokalizacji zaczynają się od 300 zł. Dwie osoby z reguły płacą niewiele mniej, niż cztery, dlatego że i tak zajmują taką samą powierzchnię mieszkalną, dlatego przedstawimy cenę wyjazdu rodzinnego oraz wyjazdu ze znajomymi, który parze dwóch osób opłaciłby się o wiele bardziej.

Podsumowanie średniego kosztu tygodniowego noclegu w domku nad jeziorem:
– dla 8 osób – para + 6 osób: 1500 zł (za wszystkie osoby!)
– dla rodziny z dwojgiem dzieci: 1200 zł

Podsumowanie średniego kosztu tygodniowego noclegu w domku nad morzem lub w górach:
– dla 8 osób (para + 6 osób): 2200 zł (za wszystkie osoby!)
– dla rodziny z dwojgiem dzieci: 1800 zł

5. Pokój lub apartament w hotelu 

Opcja ta, jak wiemy, jest tylko dla osób zarabiających więcej. Ceny doby w hotelu w kurorcie wakacyjnym zaczynają się od 90 zł za osobę. Jeżeli mamy więc chęć spędzić wakacje oszczędnie, skorzystajmy z mniej luksusowych miejsc noclegu. Jeśli jednak cenimy komfort, zainteresujmy się wynajmem pokoju w hotelu dużo wcześniej – przy zamawianiu z dużym wyprzedzeniem można liczyć na obniżenie ceny pokoju.

Sposób rezerwacji miejsca noclegu

Warto pamiętać, że obojętnie na jaką opcję się zdecydujemy, warto zawsze zamówić nocleg nie przez pośredników, a osobiście. Wszystkie firmy zajmujące się rezerwacją miejsc pobierają prowizję od promowanych pokoi – a prowizję opłaca oczywiście klient. Dlatego niech nie zdziwi nas, że cena pensjonatu na stronie rezerwacyjnej będzie wynosiła 150 za dobę, a gdy wejdziemy bezpośrednio na stronę internetową tego pensjonatu, kwota będzie o 30 zł niższa. Warto to sprawdzić i nie przepłacać!

Jak dojechać?

1. Pociąg

Ten środek transportu sprawdzi się wtedy, kiedy nie mamy zbyt dużej ilości bagażu do zabrania. Zawsze należy wziąć bowiem pod uwagę ograniczoną pojemność miejsca na rzeczy własne w pociągu oraz odległość stacji kolejowej od docelowego miejsca naszego pobytu – bagaże trzeba będzie donieść lub zapłacić taksówkarzowi za ich transport.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na podróż pociągiem, okaże się ona jedną z najbardziej ekonomicznych decyzji – szczególnie przy dalekich podróżach. Wszystkie połączenia PKP Intercity objęte są promocją „Wcześniej Taniej” – oznacza to w praktyce, że za bilet kupiony 3 tygodnie przed wyjazdem zapłacimy 30% ceny mniej (odpowiednio za bilety kupiony 2 tygodnie wcześniej zniżka wynosi 20%, a do tygodnia przed dniem odjazdu 10%). Jeżeli obowiązuje nas jakakolwiek zniżka z tytułu uprawniającego nas do niej dokumentu, promocje te sumują się.

Przykładowo – za bilet na odległość 800 km przy uldze 50%, która obejmuje osoby powyżej 60 roku życia oraz studentów (w tym przypadku jest to dokładnie 51%) i zakupie trzy tygodnie przed wyjazdem zapłacimy jedynie 28 zł. Oprócz tego spółka PKP oferuje jeszcze wiele zniżek dla rodzin z dziećmi oraz grup młodzieży.

2. Bus

Wybierając transport busem musimy się liczyć z ograniczonym miejscem na bagaż oraz mniejszą (w porównaniu z pociągiem) liczbą stacji, na których się zatrzymuje. Zakup biletu w dobrej cenie na przejazd tanim busem przypomina polowanie – kiedy ktoś kilka dni przed wyjazdem zrezygnuje ze swojego miejsca, możemy kupić bilet na kilkaset kilometrów za dosłownie kilka złotych.

Przy rezerwacji miejsca noclegu nie zawsze możemy pokładać nadziei na ekonomiczny zakup w takich okazjach, ponieważ równie dobrze nikt może nie zrezygnować ze swojego biletu, a co gorsza – wszystkie miejsca mogą zostać zarezerwowane wcześniej. Jest to oferta dla tych, którzy mają czas i ochotę w wakacje spędzić kilka godzin w internecie, żeby wyszukać dobrą ofertę cenową, ponieważ regularne ceny biletów na busy krajowe są wysokie, a w dodatku w większości są to firmy komercyjne, w których nie obowiązują państwowe ulgi wynikające z posiadanego dokumentu, czy osiągnięcia pewnego wieku.

3. Samolot 

Samoloty kojarzone są głównie z wysokimi cenami przelotu. Tak jednak nie jest – bilety krajowe zaczynają się już od 20 zł za osobę! Taki środek transportu może być atrakcją dla dzieci, które nigdy wcześniej nie leciały samolotem. Dodatkowym atutem jest to, że przelot w atrakcyjnych cenach możemy zaplanować dużo wcześniej, a nawet do niego dostosować rezerwację noclegu. Ograniczeniem są jednak miasta, do których możemy dolecieć – w Polsce tylko kilka lotnisk oferuje loty krajowe.

4. Własny samochód 

Najczęściej wybieraną przez nas opcją dojazdu jest samochód. Ceny paliwa są wysokie, ale – szczególnie przy wyjeździe rodzinnym – koszt rozłożony na wiele osób może nie być aż tak duży. Wybierając transport samochodowy nie musimy martwić się o odległość miejsca dojazdu od miejsca docelowego oraz o limit bagażu. Może jednak dla oszczędności i przygody warto wybrać inny środek transportu?

Jak oszczędzać podczas pobytu na wakacjach?

Ile miast w Polsce, tyle kierunków wakacyjnych wyjazdów. Większość z nich da się jednak sklasyfikować w trzech grupach. Pierwsza z nich to czas spędzany nad wodą, czyli nad morzem lub jeziorem. Druga, niejako opozycyjna, to oczywiście południe Polski, czyli góry. Pośrednią opcją jest podziwianie dorobku kultury i natury w miastach – zwiedzanie ich, wypoczywanie w parkach lub odwiedzanie rodziny. Każda z tych grup charakteryzuje się innymi sposobami spędzania wolnego czasu, a co za tym idzie – innymi sposobami na oszczędzenie pieniędzy.

1. Wyjazd w góry

Góry to specyficzne środowisko – wymaga zdrowia, sprawności fizycznej oraz dobrego – adekwatnego do warunków pogodowych – ubrania. Te ostatnie warto kupować dużo wcześniej, ponieważ wiosną zaczynają się wyprzedaże ciepłych ubrań i obuwia górskiego. Niech nie zwiedzie nas pogoda – temperatura spada o stopień na każde 100 m w górę, dlatego mimo letniej pogody na szczycie możemy zastać śnieg.

Stałym kosztem wędrówki po górach jest opłata za codzienne jednorazowe wejście do parku narodowego – jeżeli wybieramy się na dłuższy pobyt, lepiej kupić od razu bilet tygodniowy lub miesięczny, ponieważ wtedy koszty są znacznie niższe.

Przy wyruszeniu na całodzienną wędrówkę musimy też brać pod uwagę spożywanie posiłków. Suchy prowiant warto wziąć ze sobą, ponieważ zwykła kanapka w schronisku może kosztować tyle, co zrobienie kanapek z całego chleba i zabranie ich ze sobą. Nie warto brać ze sobą napojów słodkich ani ciężkich zapasów wody – wystarczy pusta butelka, ponieważ w górach w wielu miejscach są naturalne źródła czystej i bardzo zdrowej wody górskiej – wybór tej wody to zatem nie tylko oszczędność, ale i korzyść dla naszego organizmu.

Często – szczególnie przy dłuższym pobycie – chcemy zwiedzić różne rejony gór. Nie musimy się martwić brakiem samochodu, jeśli chcemy dojechać na wejście na zupełnie inny szlak. Na najpopularniejszych trasach stale kursują niedrogie busy – koszt przejazdu to z reguły od 3 do 10 zł. W górach dojazd własnym samochodem i tak wiązałby się z wysokim kosztem pozostawienia auta na parkingu przed wejściem na szlak.

2. Wyjazd nad morze 

W tym przypadku głównym kosztem pobytu jest zakup jedzenia (kwestia wyboru miejsc do jedzenia jest poruszona w poniższym dziale „Gdzie się stołować?”). Poza tym warto zwrócić uwagę na dostępność parawanów w miejscu noclegu, bo może okazać się, że wcale nie musimy zbierać swojego z domu albo kupować nowego. Warto natomiast zabrać ze sobą wszelkie akcesoria plażowe dla dzieci – pontony, koła ratunkowe, zabawki do piasku, ponieważ przy plaży ich koszt jest nawet trzykrotnie większy, niż w sklepie.

3. Wyjazd nad jezioro 

Warto zwrócić uwagę na dostęp do sprzętu wodnego – często możemy znaleźć oferty, w których rower wodny, czy kajak są wliczone w cenę domku lub pokoju. Godzinny koszt wypożyczenia takiego sprzętu to ok. 25 zł, dlatego możemy sporo zaoszczędzić wybierając miejsce, w którym będziemy mieli nielimitowany dostęp do takich atrakcji. Tutaj również korzystne będzie zabranie zabawek plażowych dla dzieci z domu.

4. Zwiedzanie miasta

Jeżeli mamy zamiar zwiedzać duże miasto i jedziemy samochodem, warto zabrać ze sobą rowery. Dzięki temu zaoszczędzimy na komunikacji miejskiej i płatnych parkingach.  Poza tym warto wziąć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy lub parasolki, ponieważ bez sensu kupować takie rzeczy na miejscu. Pamiętajmy o legitymacjach dla dzieci, ponieważ w wielu miejscach kultury obowiązują zniżki dla uczniów.

Gdzie się stołować na wakacjach?

1. Jedzenie przygotowywane samemu

To opcja najbardziej oszczędna – możemy w obcym miejscu stołować się podobnie, jak we własnym domu. Łatwe jest to szczególnie wtedy, kiedy w miejscu noclegu jest prywatna lodówka. Na polach namiotowych często lodówka jest ogólnodostępna, dlatego własne jedzenie trzeba przechowywać w podpisanych torbach termicznych.

Przygotowywanie jedzenia to opcja oszczędna, ale nie do końca pozwalająca na skorzystanie z zupełnego odpoczynku. Optymalne byłoby zatem przygotowywanie niewymagających śniadań i kolacji we własnym zakresie i zjedzenie obiadu w mieście.

2. Jedzenie w restauracji

Rozstrzał cen w restauracjach jest duży – od 10 do 60 zł za obiad. Od nas zależy wybór miejsca jedzenia oraz podjęcie decyzji, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na obiad dla rodziny.

3. Wykupienie gotowych posiłków w miejscu noclegu 

To jest zazwyczaj opcja najdroższa, ale zarazem pozwalająca na największy odpoczynek – nie musimy przejmować się niczym, ponieważ gotowe jedzenie zawsze będzie na nas czekało. Opcja ta jest dostępna głównie przy wynajmie pokoju w hotelu.

Dodatkowe usługi na wakacjach

1. Opłata klimatyczna

Pamiętajmy, że w całej Polsce dodatkową dobową opłatą obowiązującą każdego turystę (dorosłego i dziecko) jest opłata klimatyczna, której koszt waha się w granicach od 3 do 5 zł.

2. Zwierzę

Jeżeli na wakacje chcemy zabrać naszego pupila, musimy o tym odpowiednio wcześnie powiadomić osoby wynajmujące nam miejsce noclegowe, ponieważ zwierzę nie wszędzie jest akceptowane. Na polu namiotowym zazwyczaj można trzymać zwierzęta pod warunkiem nieustannego trzymania ich na smyczy – warto się zatem zastanowić, czy warto, aby ukochany piesek spędził 3 tygodnie przywiązany do palika w gorącym słońcu, a czy nie lepiej zostawić go u krewnych lub sąsiadów. W hotelach i domkach zazwyczaj dopuszczane jest trzymanie niedużych zwierząt domowych.

3. Pojazd

Z tym kosztem musimy liczyć się szczególnie w przypadku pól namiotowych – niech nie zdziwi nas, że opłata za dobowy postój osobowego auta może wynosić nawet 20 zł. Koszt postawienia motocykla lub skutera jest zazwyczaj niższy, ale z praktyki wiemy, że trudno jest zabrać się na wakacje w jeden plecak. Z problemem drogiego parkowania nie spotkamy się raczej w przypadku domków i hoteli, ponieważ każdy klient powinien mieć tam dostęp do darmowego miejsca parkingowego.

4. Odległość do docelowego miejsca wypoczynku

Warto sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się wybrane przez nas miejsce noclegu. Może się bowiem okazać, że mimo wynajęcia „domku w centrum Władysławowa” do morza mamy na piechotę aż 40 minut. Jest to szczególnie istotne przy wyjeździe z dziećmi, które mogą nie być zadowolone z codziennej długiej wędrówki na miejsce wypoczynku.

Jeszcze inaczej sprawa wygląda w górach – tam ważna jest nie bezpośrednia odległość do gór, ale raczej odległość do wejścia na szlak. Często bywa tak, że niewprawieni turyści wynajmą pokój w centrum Zakopanego, a potem okazuje się, że aby w ogóle wejść na jakikolwiek szlak, trzeba dojechać do wejścia do parku narodowego (oczywiście zaparkowanie auta to zazwyczaj dodatkowy niepotrzebny koszt). Jeżeli jedziemy w góry w celu aktywnego wypoczynku, wybierzmy takie miejsce, z którego będziemy mieli dwa kroki do wejścia na szlak – wtedy nie będziemy zależni od autobusu i od dostępności miejsc parkingowych.

5. Godziny zameldowania i wymeldowania

Zawsze przed wyjazdem powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, o której możemy przyjechać na miejsce – każdy z nas pewnie przeżył kilkugodzinne czekanie z torbami na zwalniający się pokój. Niedoinformowanie może też spowodować naliczenie dodatkowych kosztów z powodu zbyt późnego opuszczenia pokoju, czy domku. Można uniknąć tego w prosty sposób i zapisać sobie dokładnie godziny zameldowania i wymeldowania w miejscu noclegu.

Porady na oszczędne wakacje - podsumowanie

1. Planowanie wyjazdu rozpocznij co najmniej miesiąc wcześniej.

2. Najpierw ustal kwotę, którą chcesz przeznaczyć na cały wyjazd, a dopiero potem zastanów się, jak najkorzystniej rozdysponować te pieniądze.

3. Jeżeli Twój budżet jest naprawdę niewielki, zdecyduj się na nocleg pod namiotem i samodzielnie przygotowywane posiłki. Weź pod uwagę dojazd innym środkiem transportu, niż własny samochód, ponieważ jego postój będzie dużym niepotrzebnym kosztem.

4. Zawsze sprawdzaj odległość morza, gór lub jeziora od miejsca noclegu, z którego chcesz skorzystać. Jeżeli wyjeżdżasz z dziećmi, zwróć uwagę na to, by odległość ta była jak najmniejsza.

5. Na wyjazd zabierz ze sobą wszystkie te przedmioty, za które musiałbyś potem płacić. Przy wyjeździe nad morze lub jezioro istotne jest wzięcie parawanu i akcesoriów plażowych dla dzieci, a przy wyjeździe w góry – ciepłe ubranie i buty odpowiednie do wspinaczki.

6. Niezależnie od miejsca docelowego nie zapomnij o dokumentach uprawniających do zniżek.

7. Weź ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy dla dzieci, żeby uniknąć niepotrzebnego kosztu w przypadku złej pogody.

8. Wynajmując miejsce noclegowe przez Internet, wejdź na bezpośrednią stronę danego ośrodka, żeby uniknąć opłat manipulacyjnych na stronach pośredników zajmujących się wynajmem.

9. Jeżeli chcesz jechać pociągiem, zarezerwuj bilet z trzytygodniowym wyprzedzeniem, a otrzymasz 30% zniżki.

10. Wybierając transport busem lub samolotem, zwróć uwagę na ilość bagażu, który możesz ze sobą zabrać i koszt ewentualnej opłaty za zwiększenie limitu.

11. Planując wydatki, weź pod uwagę dodatkowy koszt opłaty klimatycznej.

12. Dokładnie sprawdź godziny zameldowania i wymeldowania z miejsca noclegowego.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Załóż kartę Citi Simplicity i zdobądź 400 zł do Allegro” w Citi Handlowym

W Citi Handlowym trwa promocja, w której nowi Klienci banku za spełnienie prostych warunków mogą zgarnąć voucher na kwotę 400 złotych do serwisu Allegro.pl. Promocja trwa do 13 grudnia 2019 roku.

author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Paczkowie

Santander Bank Polska to drugi w Polsce największy bank detaliczny pod względem wielkości aktywów. Sprawdzamy oddziały w Paczkowie – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i ofertę.

author
Patryk Byczek
21 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Suntago Wodny Świat – kontakt, infolinia

Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w całej Europie. Zlokalizowany jest w centrum Polski, w podwarszawskiej Wręczy. Sprawdzamy dane kontaktowe, godziny otwarcia oraz sposoby dojazdu do Suntago.

author
Dominika Byczek
24 lutego 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Santander Consumer Bank Zgorzelec

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Zgorzelcu – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
01 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Kredyt hipoteczny Gryfino

Kredyt mieszkaniowy jest bardzo pomocny dla osób, które chcą kupić własne mieszkanie, lecz nie posiadają pełnej sumy na ten cel. Oferty przedstawione poniżej są dostępne w Gryfinie. Maksymalny czas spłaty kredytu to aż 35 lat.

author
Patryk Byczek
08 grudnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus?

Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że 21 października projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Projekt ten określa czynsz normowany, który będzie znacznie niższym czynszem, niż średnie czynsze rynkowe. Koszt budowy jednego metra kwadratowego dla miasta, które jest siedzibą wojewody albo sejmiku województwa, określono na 3000 zł, a dla pozostałych miast - 2500 zł. 

author
Dominika Byczek
23 września 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj