Karta Instant od PKO Banku Polskiego

Karta Instant od PKO Banku Polskiego

author
06 kwietnia 2020

PKO Bank Polski postanowił wyjść naprzeciw potrzebom pewnej grupy swoich klientów i przygotował dla nich specjalne rozwiązanie. Karta Instant to narzędzie, które pozwoli na ciągły dostęp do środków zgromadzonych na koncie klienta, który woli wypłacać środki bezpośrednio w oddziale banku. W obecnej sytuacji takie działanie jest utrudnione.

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na codzienny komfort wielu ludzi. Z pewnymi problemami borykają się na przykład osoby, które od bankomatów wolą dokonywać wypłaty w placówce banku. Karta Instant od PKO Banku Polskiego to rozwiązanie, które pomoże im nie stracić dostępu do swoich środków z konta.

Kartę można odebrać bezpłatnie i od ręki, podczas jednej wizyty w oddziale. Działanie banku podyktowane jest oczywiście chęcią ochrony zdrowia pracowników i klientów. Dlatego też propozycja bezpłatnej karty debetowej może skrócić kolejki do oddziału, jak i zachęcić chociaż część klientów, by przekonała się do wypłat z bankomatu.

Warto jednak wspomnieć, że karta Instant jest do odbioru tylko dla osób posiadających konto w PKO BP, które wcześniej wypłacały środki bezpośrednio w placówkach. Co więcej, niestety nie w każdym oddziale banku będzie można odebrać taką kartę. Plastiki będą jednak dostępne w 300 wybranych placówkach spółki.

Karta Instant dla klientów PKO BP

Jak w praktyce wygląda odbiór karty Instant w oddziale PKO Banku Polskiego? Prawo do jej odebrania posiada każdy pełnoletni posiadacz konta osobistego w tym banku dowolnego rodzaju. Co więcej, w przypadku konta będącego własnością dwóch osób, kartę Instant może otrzymać każdy ze współwłaścicieli.

Gdybyśmy na zasadzie pełnomocnictwa chcieli odebrać kartę dla na przykład starszej osoby mającej konto w PKO BP, musimy liczyć się z odmową pracownika banku. Przedstawiciele posiadacza rachunku nie zostali uprawnieni do odbioru kart Instant. Dzięki temu karta umożliwiająca wypłatę z konta trafi do jego właściciela i tylko jego.

Po pojawieniu się właściciela konta w oddziale dochodzi do zawarcia umowy. Tym samym do rąk klienta trafia karta opatrzona kodem PIN, niezbędnym do wypłaty środków i dokonywania niektórych transakcji płatniczych. Jakie dodatkowe funkcje i promocje będą dostępne dla klientów mających kartę Instant?

Karta Instant – oferty i promocje

Jakich czynności dokona klient PKO Banku Polskiego po odebraniu swojej nowej karty Instant? Naturalnie będzie można nią wypłacać środki z bankomatów lub w formie cashback podczas płatności w terminalu. Co więcej, klienci będą mogli także wpłacać gotówkę przy użyciu wpłatomatów PKO Banku Polskiego.

Kolejną opcją są płatności bezgotówkowe, których klient dokona zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Karta Instant wydawana jest ponadto na okres 24 miesięcy. Po upływie tego okresu jej ważność kończy się i nie będzie można jej w żaden sposób wydłużyć. Bank poleca wówczas zamówienie karty do posiadanego konta.

Ciekawostką w przypadku kart Instant jest fakt, iż bank nie życzy sobie żadnych opłat czy prowizji zarówno za wydanie karty, jak i jej użytkowanie. Dzięki karcie można także sprawdzić saldo w bankomacie. W przypadku jakichkolwiek problemów będzie można ją również zastrzec, jak i zmienić limity transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybka Gotówka
Bez kategorii
author
13 stycznia 2020

Szybka Gotówka

Bank Spółdzielczy w Niechobrzu – sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
25 września 2019

Bank Spółdzielczy w Niechobrzu – sesje przychodzące i wychodzące

Produkt miesiąca: Wonga.com
Wpisy
author
02 grudnia 2015

Produkt miesiąca: Wonga.com

Ranking kredytów konsolidacyjnych – październik 2015
Wpisy
author
06 października 2015

Ranking kredytów konsolidacyjnych – październik 2015

Kredyt gotówkowy Piła
Kredyty miasta
author
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Piła