Pożyczka na wakacje – pieniądze na urlop

Pożyczka na wakacje – pieniądze na urlop

Wakacje to cel, na który Polacy bardzo często pożyczają pieniądze. Dzięki dużej dostępności kredytów i pożyczek z ciekawych ofert wakacyjnych, także z wycieczek z biura podróży, może korzystać praktycznie każdy. Sprawdzamy najlepsze oferty.

author
Dominika Byczek
26 czerwca 2023

Pożyczki na wakacje - ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki na wakacje - ranking
 2. Jak otrzymać kredyt na wakacje?
 3. Szybka pożyczka na wakacje – wymagania
 4. Dlaczego bierzemy wakacje na kredyt?
 5. Pożyczka czy kredyt na wakacje – porównanie
 6. Pieniądze na wczasy przez Internet
 7. Jak wybrać najlepszą ofertę?
 8. Plusy i minusy pożyczek na wakacje
 9. Pożyczka na wakacje bez BIK
Zwiń spis treści

Jak otrzymać kredyt na wakacje?

Otrzymanie kredytu na wakacje jest bardzo proste i składa się z zaledwie kilku kroków, które są uniwersalne w odniesieniu do praktycznie każdego banku.

1. Przeglądamy różne oferty dostępne w Internecie.
2. Wybieramy tę ofertę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.
3. Przechodzimy do składania wniosku poprzez kliknięcie „Złóż wniosek”.
4. Deklarujemy pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty.
5. Uzupełniamy wniosek naszymi danymi osobowymi.
6. Załączamy do wniosku dokumenty potwierdzające otrzymywane przez nas wynagrodzenie.
7. Potwierdzamy naszą tożsamość.
8. Czekamy na decyzję kredytową i wypłatę środków.

Szybka pożyczka na wakacje – wymagania

Wymagania do otrzymania szybkiej pożyczki na wakacje są naprawdę niewielkie – o wiele łatwiej będzie nam uzyskać pożyczkę niż kredyt bankowy. Kluczowe przy wnioskowaniu o pożyczkę jest to, żeby:

 • mieć co najmniej 18 lat (niektórzy pożyczkodawcy wymagają ukończenia 20 lub 21 roku życia),
 • mieszkać na terytorium RP,
 • być obywatelami Polski,
 • uzyskiwać regularne dochody (nie muszą być to dochody z tytułu pracy, często wystarcza np.: regularne świadczenie 500+),
 • legitymować się własnym i ważnym dowodem osobistym,
 • mieć prywatny e-mail i numer telefonu,
 • posiadać konto bankowe.

Jeżeli chodzi natomiast o dokumenty, które będą nam potrzebne, to lista ich jest naprawdę niedługa. Zawiera właściwie jedną pozycję – dowód osobisty. To jest bowiem dokument kluczowy. On otwiera nam drogę do praktycznie wszystkich kredytów i pożyczek online. Wiele z resztą ofert dostępnych jest tylko za okazaniem tego dokumentu (dotyczy to w szczególności pożyczek na dowód).

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki ratalne – minimum formalności

Pożyczki bez zaświadczeń – całkowicie online

Pożyczki prywatne – sprawdź oferty

Pożyczki w 15 minut – błyskawiczna wypłata

Dlaczego bierzemy wakacje na kredyt?

Kredyt online na wakacje bierzemy często dlatego, że nie udało się nam odłożyć na ten cel odpowiedniej kwoty. Wiele osób stara się w ciągu roku oszczędzać na wakacje, ale nie zawsze jest to możliwe – każdemu z nas zdarzyć się mogą bowiem nieplanowane wydatki związane z leczeniem lub konieczną naprawą samochodu. 

Równie często Klienci wnioskują o kredyt na wakacje lub wakacje na raty, jeżeli po prostu trafią na korzystną ofertę. Na promocje last minute albo first minute zazwyczaj nie jesteśmy gotowi – pojawiają się one nagle i wiele osób, nawet nie planujących wcześniej wyjazdu na wakacje, po prostu pod wpływem chwili chce skorzystać z nadarzającej się okazji. Tym, którzy nie mają awaryjnie odłożonej kwoty na taki cel, z pomocą przychodzą właśnie kredyty. Właśnie między sobą porównać oferty kredytów gotówkowych, które są aktualnie dostępne.

Wiele osób zadłuża się na wakacje również dlatego, że wolą spłacać kredyt niż oszczędzać. Niestety nie każdy ma taką siłę charakteru, by co miesiąc odkładać konkretną kwotę, a kredyt zdecydowanie to ułatwia. Wiele osób potrzebuje „bata” w postaci wiszącego nad nimi widma trafienia do bazy dłużników, by być w stanie rzeczywiście zmusić się do regularnego odkładania kwoty w ramach comiesięcznej raty na spłatę kredytu, by w konsekwencji doprowadzić do spłaty całości zadłużenia.

Pożyczka czy kredyt na wakacje – porównanie

Pożyczkę i kredyt na wakacje można porównać pod wieloma względami. Najważniejsze z nich postaraliśmy się ująć w poniżej:

Pożyczka na wakacje

Pożyczka gotówkowa udzielana jest zazwyczaj przez firmy pożyczkowe, ale może być także udzielona przez bank.

Koszt ostateczny: zazwyczaj wyższy niż w przypadku kredytu (szczególnie pożyczki pozabankowe).

Okres spłaty pożyczki: od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.

Ilość formalności: niewielka.

Wypłata: nawet w ciągu 15 minut na rachunek bankowy.

Wysokość raty: dostosowana do możliwości pożyczkobiorcy.

Maksymalna kwota: do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kredyt na wakacje

Udzielany jest zawsze przez banki.

Koszt ostateczny: zazwyczaj niższy niż w firmie pożyczkowej (rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest często niższa).

Okres spłaty kredytu: nawet do 10 lat.

Ilość formalności: znacznie większa w bankach niż w firmach pożyczkowych.

Wypłata: z reguły w następnym dniu roboczym.

Wysokość raty: dostosowana do możliwości kredytobiorcy.

Maksymalna kwota: nawet kilkaset tysięcy złotych.

Ponadto rozważyć można również limit kredytowy na rachunku osobistym czy karcie kredytowej albo kredyt odnawialny. Przy tego rodzaju finansowaniach również czeka nas badanie zdolności kredytowej. Niepolecane na wakacje są natomiast kredyty krótkoterminowe, które trzeba będzie spłacić tuż po powrocie z wyjazdu – spłata może być dla nas wtedy dużym obciążeniem finansowym. Bezpieczniej wybierać kredyty gotówkowe, w których okres spłaty jest dłuższy.

Pieniądze na wczasy przez Internet

Dodatkowe pieniądze na wykupienie wczasów możemy uzyskać w 100% przez Internet, czyli ani na chwilę nie ruszając się z domu. Oferty dostępne w pełni online znajdziemy zarówno wśród ofert kredytowych, jak i pożyczek. 

Na czym dokładnie polega dostępność ofert w 100% przez Internet? Przede wszystkim na tym, że od początku procesu pożyczkowego/kredytowego, aż po wypłatę środków na nasze konto bankowe, nie musimy podejmować praktycznie żadnej interakcji z żywym człowiekiem. Wszystkie załatwiamy we własnym domu, siedząc na kanapie.

Na samym początku przez Internet przeglądamy oferty i porównujemy je między sobą – szukamy tego, co najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Przez Internet składamy również sam wniosek kredytowy lub pożyczkowy. Online przebiega również weryfikacja naszej tożsamości – z reguły firmy i banki do tego celu wykorzystują tzw. przelew weryfikacyjny. Jest to metoda całkowicie bezpieczna.

Również przez Internet przychodzi do nas decyzja o tym, czy pożyczka lub kredyt zostały nam przyznane. Sama wypłata środków również odbywa się przez Internet – pieniądze wpływają bezpośrednio na nasze konto bankowe. Pamiętajmy, że bardzo ważna jest całkowita kwota pożyczki. Jeżeli całkowita kwota pożyczki jest zbyt wysoką dla nas kwotą, zrezygnujmy i poszukajmy innej oferty.

Niektórzy zastanawiają się, czy karta kredytowa jest rozwiązaniem na podobnym poziomie. Karta kredytowa to narzędzie płatnicze, które jest przedpłacone, a Klient musi spłacić to, co z karty wyda. Posiadanie karty kredytowej staje się nieopłacalne w momencie braku spłat w terminie – wówczas taką kartę można porównać do wysoko oprocentowanego kredytu gotówkowego. Narzędzie pozwala na płacenie za zakupy bez ryzyka, pod warunkiem dokonywania płatności bezgotówkowych.

Szukasz kredytu? Sprawdź najlepsze:

Kredyty gotówkowe – do 200 000 zł

Kredyty konsolidacyjne – zamień wiele rat w jedną

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Wybranie najlepszej oferty nie jest najłatwiejszym zadaniem. W tym wypadku najrozsądniej będzie zdać się na specjalistów i skorzystać z różnych rankingów internetowych, w których porównywane są wszystkie oferty kredytowe i pożyczkowe. Jeżeli chcemy jednak dokonać porównania na własną rękę, powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • RRSO (im niższe, tym mniej finalnie spłacimy),
 • okres spłaty (musimy zwrócić uwagę na to, czy dana firma lub bank oferują taki okres spłaty, jaki nas interesuje),
 • maksymalną kwotę pożyczki (nie wszystkie firmy i banki oferują tak duże kwoty pożyczki, jakimi możemy być zainteresowani),
 • czas wypłaty pożyczki (jeżeli chcemy skorzystać z oferty last minute i potrzebujemy opłacić ją jak najszybciej, musimy szukać takiej oferty, w której gwarantowana jest wypłata w 15 minut).

Plusy i minusy pożyczek na wakacje

Najczęściej wskazywane dobre strony pożyczek i kredytów na wakacje:

 • możliwość skorzystania z ofert last minute,
 • natychmiastowy przypływ gotówki,
 • okres spłaty i wysokość raty dostosowana do możliwości finansowych danej osoby,
 • szansa na wyjazd mimo braku oszczędności.

Najczęściej wskazywane złe strony pożyczek i kredytów na wakacje:

 • ryzyko wysokich kosztów,
 • konieczność spłaty comiesięcznej raty,
 • krótkotrwała przyjemność generuje długotrwałe zobowiązanie finansowe.

Podsumowanie

1. Z pożyczek i kredytów na wakacje mogą korzystać tylko pełnoletnie osoby.
2. Pożyczki gotówkowe i kredyty z naszego rankingu nie są dostępne dla osób, które mają negatywne wpisy w bazach dłużników.
3. Otrzymanie kredytu i pożyczki jest bardzo proste – od momentu złożenia wniosku do momentu wypłaty pieniędzy może minąć zaledwie 15 minut.
4. Z reguły korzystniejsze finansowo będą dla nas oferty bankowe niż oferty firm pożyczkowych (banki z reguły mogą zaoferować Klientom niższe RRSO).
5. Osoby, które potrzebują dodatkowego finansowania na wakacje, nie powinny raczej korzystać z ofert chwilówek, ponieważ ze względu na wyjazd będą mogły mieć trudności w ich spłacie.
6. Kredyty i pożyczki mogą pomóc nam szczególnie w sytuacji, kiedy nie mamy gotówki, a chcemy skorzystać z nadarzającej się okazji last minute.
7. Aby wybrać najlepszą ofertę, musimy najpierw porównać wszystkie oferty dostępne na rynku.
8. Oferta pożyczkowa lub kredytowa jest tym lepsza, im niższe ma RRSO.
9. Kredyt lub pożyczkę na wakacje mogą otrzymać zarówno osoby pracujące na umowę o pracę, jak i osoby pracujące na śmieciówkach (umowie zlecenie/umowie o dzieło).
10. Pożyczki i kredyty na wakacje mogą otrzymać jedynie osoby pełnoletnie, posiadające adres zamieszkania w Polsce oraz będące obywatelami RP.

Pożyczka na wakacje bez BIK

Wiele osób poszukujących dodatkowego finansowania na wakacje zastanawia się nad tym, czy na taki cel udzielane są także pożyczki bez BIK, czyli bez sprawdzania Klienta w najpopularniejszej bazie informacji kredytowych.

Oferty z powyższego rankingu są dostępne jedynie dla osób, które nie mają negatywnych wpisów w bazach dłużników, ale nie oznacza to, że osoby odnotowane w BIK z wpisem o zaległościach w spłacie swoich zobowiązań, nie mogą otrzymać pożyczki na wakacje. Na rynku jest wiele firm, które udzielają finansowania nawet tym Klientom, którzy mają negatywną historię pożyczkową.

Jeżeli bezwzględnie nie chcemy, by sprawdzano nas w bazach, możemy zainteresować się szerokim wachlarzem kredytów dla zadłużonych. Pożyczki tego typu otrzymamy bez zbędnych pytań i niemalże od ręki.

Pożyczka na urlop - pytania i odpowiedzi

Tak, oferty z naszego rankingu są w pełni dostępne bez wychodzenia z domu. Sam proces pożyczkowy rozpoczyna się od tego, że szukamy najlepszej dla nas oferty – czynimy to właśnie przez Internet, dzięki któremu możemy zapoznać się z ofertami wielu firm pożyczkowych jednocześnie. Następnie, nadal nie ruszając się z domu, wypełniamy cały wniosek pożyczkowy oraz potwierdzamy swoją tożsamość (w tym celu zwykle wykonujemy przelew weryfikacyjny przez Internet). Ostatnie kroki do wzięcia pożyczki również odbywają się w 100% zdalnie – przez e-mail lub SMS kontaktuje się z nami przedstawiciel firmy pożyczkowej i informuje nas o tym, czy pożyczka, o którą wnioskowaliśmy, została nam finalnie przyznana. Jeżeli tak – wypłata jest niezwłocznie przelewana na nasze konto.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zarówno kredyty, jak i pożyczki, mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, jakie są nasze potrzeby. Jeżeli mamy taką możliwość, żeby uzyskać kredyt bankowy, z reguły będzie to opcja bardziej opłacalna od pożyczek pozabankowych. Jeżeli natomiast o produkt bankowy nie możemy wnioskować (ponieważ np.: jesteśmy odnotowani w bazach), zorientujmy się dokładnie we wszystkich dostępnych ofertach i wybierzmy tę, która ma najniższe RRSO.

Nie, nie ma takiej możliwości. Przelew weryfikacyjny dlatego nazywa się przelewem weryfikacyjnym, że nie ma na celu wyłudzenia od nas zapłaty złotówki czy grosza, a ma po prostu potwierdzić nasze dane osobowe. Każde konto bankowe ma bowiem przypisanego właściciela – dane podawane w bankach nie są przypadkowe, pokrywają się każdorazowo z danymi z naszego dowodu osobistego. Wykonując przelew weryfikacyjny z naszego własnego konta potwierdzamy więc, że jesteśmy sobą. Jeżeli wykonamy przelew weryfikacyjny z konta innego niż nasze, nasz wniosek pożyczkowy/kredytowy zostanie odrzucony.

Nie, nie możemy uzyskać kredytu na wakacje z wypłatą na cudze konto, nawet jeżeli jest to konto bliskiej nam osoby, np.: partnera. Pieniądze z pożyczki są bowiem zawsze wypłacane od razu na konto osoby, która wnioskuje o kredyt – to jej konto używane jest przecież do przelewu weryfikacyjnego i to na nie automatycznie przekazywana jest wypłata środków. Żaden kredytodawca nie pyta osobno o numer konta, na który ma wysłać wypłatę kredytu.

Niestety nie, nie wszystkie oferty pożyczkowe i kredytowe w Polsce są dostępne od 18 roku życia. Wynika to z tego, że osoby w tym wieku zazwyczaj pozostają jeszcze na utrzymaniu rodziców i nie mają stałego źródła dochodu, które pozwoliłoby im na regularne spłaty rat.

Tak, nie ma czegoś takiego jak pożyczka/kredyt gotówkowy przeznaczony tylko na wyjazd wakacyjny. Tak naprawdę pożyczkodawca, bez względu na to, czy jest to bank, czy firma pożyczkowa, nie zwraca uwagi na to, na co wydamy wypłacone nam środki. Nawet jeżeli zawnioskujemy o pożyczkę/kredyt z myślą, że wydamy te pieniądze na wakacyjny wyjazd, możemy potem zmienić swoje zamiary. Nie musimy o tym informować naszego pożyczkodawcy/kredytodawcy – dla niego znaczenie ma tylko to, czy swoje zobowiązanie na czas spłacimy.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Gigapremia” w BNP Paribas

BNP Paribas wystartował z kolejną promocją na start, w której nowi Klienci w zamian za założenie konta i spełnienie bardzo prostych warunków mogą zgarnąć nawet 350 złotych premii. Promocja trwa do 31 marca 2021 roku. Sprawdź warunki promocji.

author
Patryk Byczek
07 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP, Getin Noble Bank i ING muszą zwrócić Klientom opłaty

Zgodnie z decyzją UOKiK niektóre polskie banki muszą wypłacić rekompensaty wypłacić swoim Klientom. Wcześniej pisaliśmy już o tym, że pieniądze przyznawane były przez BZ WBK i Idea Bank. Teraz czas na PKO BP, Getin Noble Bank oraz ING Bank Śląski. Urząd zdecydował, że banki te niepoprawnie informowały o warunkach umów i zmianach, które były w nich wprowadzane.

author
Dominika Byczek
11 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn

700 zł - tyle może wynosić różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn. Raport Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) “Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce w 2016 r.” opisuje zarobki zależne od płci pracownika.

author
Aneta Jankowska
20 września 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Provident wspiera program „Tak! Pomagam”

Wolontariusze biorący udział w dwudziestej piątej edycji programu „Tak! Pomagam” pomogą aż 2311 beneficjentom i przepracują aż 1083 godziny. Wsparcie finansowe otrzyma trzydzieści projektów wolontariackich, które zostały wybrane przez Radę Programową.

author
Patryk Byczek
11 października 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

E-sąd do zmiany

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu Postępowania Cywilnego zmieniającą m.in. przepisy dotyczące e-sądu. Zmiany zaczną obowiązywać po miesiącu od dnia ogłoszenia ustawy w Dzienniku Ustaw. Wcześniej, zgodnie z Konstytucją RP, projekt trafi do Senatu a następnie do Prezydenta, w oczekiwaniu na podpis głowy państwa.

author
Patryk Byczek
22 marca 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podstawowy rachunek płatniczy Bank BPS

Podstawowy rachunek płatniczy to bezpłatne konto, które od 8 sierpnia 2018 roku będzie dostępne w każdym banku w Polsce. To wynik wprowadzenia w życie unijnej dyrektywy. Sprawdź, jak będzie wyglądała oferta podstawowego rachunku płatniczego w Banku BPS.

author
Dominika Byczek
28 lipca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj