zadluzenia.com
zamknij

Sprawdź, które banki nie wypłacą dywidendy

PKO BP, BZ WBK, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski – to banki, które prawdopodobnie nie wypłacą dywidendy za 2016 rok. To efekt zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Bez dywidendy w BZ WBK

 

W piątek o sytuacji poinformował w komunikacie Bank BZ WBK. KNF stwierdził wprawdzie, że bank spełniał kryteria uprawniające do wypłaty 50% dywidendy dotyczącej zysku banku osiągniętego w okresie 01.01.2016 - 31.12.2016.

 

Jednak „po zastosowaniu dodatkowych kryteriów, określonych przez KNF w polityce dywidendowej, z tytułu posiadanego przez bank istotnego portfela walutowych kredytów mieszkaniowych dla gospodarstw domowych dokonano korekty stopy dywidendy do poziomu 0 proc.”

 

PKO BP również bez dywidendy

 

Podobna informacja dotarła z największego polskiego banku. Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła PKO BP zwiększenie tzw. funduszy własnych poprzez niewypłacanie dywidendy za rok 2016. W poprzednim roku zysk netto całej grupy PKO BP wyniósł aż 2,87 mld złotych.

 

Bez dywidendy także w BGŻ BNP Paribas oraz ING

 

Bank BGŻ BNP Paribas wskazał w komunikacie, że zarząd wydał rekomendację walnemu zgromadzeniu dotyczącą niewypłacania zysku za 2016 rok. To efekt zalecenia KNF.

 

Podobny komunikat wydał ING Bank Śląski, który cały zysk zamierza przeznaczyć na zasilenie środków własnych banku.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY