zadluzenia.com
zamknij

Standard Chartered zatrudni 750 osób w Polsce

Standard Chartered, jedna z największych instytucji bankowych na świecie, zamierza w ciagu pięciu najbliższych lat zatrudnić 750 pracowników w swoim polskim oddziale. Globalne Centrum Usług, które zostało otwarte w Warszawie, jest jedynym miejscem ulokowanym poza Azją.


W polskim oddziale, zakres usług wykonywanych przez Standard Chartered, to:


- zapobieganie przestępczości finansowej
- HR
- cyberbezpieczeństwo.
 

Dyrektor zarządzająca Standard Chartered Global Business Services, Rowena Everson mówiła, że „Polska będzie hubem usługowym wspierającym naszą działalność na zachodniej półkuli”. Ponadto, Brytyjski bank ma nadzieję, że nasz kraj stanie się „centrum wynajdywania talentów i wsparciem dla rozwoju naszych aktywności w Europie.


 

Cyberbezpieczeństwo


Usługi, które będzie oferowało warszawskie centrum Global Business Services odnoszą się do faktu, że to właśnie w Warszawie odbywać się będzie rekrutacja talentów na Afrykę, Bliski Wschód, Europę i USA. Polski hub Standard Chartered będzie jedynym w Europie, a szóstym na świecie, który będzie zajmował się specjalizacją w procesach zaawansowanych.


 

Standard Chartered w Polsce


Brytyjski bank postanowił otworzyć hub w Polsce, ze względu na liczną bazę talentów. Gigant bierze pod uwagę i myśli przede wszystkim o kadrach z działu:


- IT
- finansowego
- prawniczego.


Ponadto, bardzo dobry wpływ na rozwój firmy ma również rosnące PKB. To właśnie te czynniki pozwoliły wygrać z innymi lokalizacjami, takimi jak na przykład Dublin i Budapeszt. Finalnie, centrum Global Business Services w Warszawie stanie przy Rondzie Daszyńskiego, w budowanym przez  Ghelamco budynku The Warsaw Hub.Standard Chartered

Standard Chartered jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych ze stupięćdziesięcioletnią historią. Usługi firmy są oferowane w sześćdziesięciu różnych krajach świata. Gigant zatrudnia ponad 86 000 pracowników, którzy pochodzą ze 125 różnych państw. Do tej pory, w Polsce zatrudniono osiemdziesięciu specjalistów, natomiast do końca roku ma być ich już 150.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY