Strona główna Bez kategorii Getin Bank partnerem projektu „Bankowcy dla Edukacji”

Getin Bank partnerem projektu „Bankowcy dla Edukacji”

patryk
Patryk Byczek
22 lipca 2021

Getin Bank poinformował w komunikacie prasowym, że wspiera piątą już edycję akcji „Bankowcy dla Edukacji”, która ma na celu budowanie świadomości oraz edukację ekonomiczną w zakresie zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Projekt edukacyjny realizowany jest w ramach Związku Banków Polskich. Sprawdzamy szczegóły.

Akcja „Bankowcy dla Edukacji” jest pomysłem, który jest niezwykle istotny i bliski codziennej działalności i aktywności Getin Noble Banku w obszarze dbania o bezpieczeństwo swoich Klientów w wirtualnym świecie finansów.

Żyjemy w czasach, w których cyberataki są coraz częstszym zjawiskiem. Cały czas słyszy się o atakach hakerskich czy wykradaniu danych. Często ofiarami w takich sytuacjach są instytucje finansowe i ich klienci. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest budowanie świadomości, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę i tym samym pomagamy w uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest edukacja w zakresie finansów, bankowości oraz przede wszystkim bezpieczeństwa. Bankowość mobilna i internetowa, karty płatnicze, płatności zbliżeniowe telefonem czy smartwatchem to już codzienność wielu osób. To ważne, żeby wiedzieć jak korzystać z nich mądrze i bezpiecznie.\

– mówił cytowany w komunikacie Rafał Winnicki, Dyrektor Departamentu Ryzyka Operacyjnego i Nadużyć w Getin Noble Banku.

Bankowcy dla Edukacji

W ramach projektu przygotowano 8 mini-klipów o tematyce edukacyjnej, w których główną rolę odegrał Michał Piela. Klipy opublikowano pod nazwą „Bądź bezpieczny!” i dotyczą najważniejszych zagadnień, o których warto pamiętać, to znaczy:
– Czytaj, co autoryzujesz!,
– Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!,
– Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!,
– Rób kopie zapasowe!,
– Stosuj podwójne uwierzytelnienie!,
– Uważaj na fałszywe linki do płatności!,
– Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!.
W trwającej kampanii pierwszy raz zrealizowano film “CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?” w całkowicie nowej, interaktywnej formule “nauka przez działanie”. Osoby oglądające mogą indywidualnie wpływać na losy bohaterów dokonując wyborów w trakcie seansu. Każda ścieżka kończy się finalnie analizą działań oraz podsumowaniem. Film przygotowano w specjalnej, interaktywnej aplikacji.

Projekt edukacyjny

Program „Bankowcy dla Edukacji” jest wspólną inicjatywą banków oraz firm bankowych. Projekt zrealizowano we współpracy z instytucjami publicznymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi oraz mediami. Organizatorem działań w ramach programu „Bankowcy dla Edukacji” jest Warszawski Instytut Bankowości.


Getin Bank

Getin Bank powstał w 2004 roku w wyniku połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Instytucja kieruje swoją ofertę od małych i średnich firm, dużych korporacji, wspólnot mieszkaniowych oraz Klientów indywidualnych. Bank obsługuje może obsługiwać swoich Klientów w ponad 400 oddziałach własnych i franczyzowych oraz poprzez bankowość internetową i mobilną. Ponadto dostępne są równie punkty samoobsługowe Getin Point oraz bardzo wielu pośredników. Z usług Getina korzysta ponad 2 400 000 Klientów. Prezesem zarządu jest Artur Klimczak.


źródło: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/getin-noble-bank-wspiera-projekt-bankowcy-dla-edukacji.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Zawierciu
Oddziały
patryk
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Zawierciu

Kłopoty komornika
Wpisy
maciej_stanko
Maciej_Stanko
06 grudnia 2012

Kłopoty komornika

Kredyt hipoteczny Gniezno
Wpisy Inne
dominika
Dominika Sobieraj
29 kwietnia 2017

Kredyt hipoteczny Gniezno

Kredyt gotówkowy Opoczno
Wpisy Inne
dominika
Dominika Sobieraj
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Opoczno

Alior Bank w Wyszkowie
Oddziały
aleksandra
Aleksandra Gościnna
08 czerwca 2019

Alior Bank w Wyszkowie