Operator sieći komórkowej T-Mobile planuje zrobić krok w przód i wdrożyć sieć 5G. T-Mobile nie podało na jakim etapie rozwoju są ich prace, natomiast z informacji podanych przez operatora wynika, że chce on świadczyć usługi z wykorzystaniem 5G w jak najszybszym czasie.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.03.2018
Udostępnij:

Jeden z członków zarządu do spraw rynku prywatnego Frederic Perron poinformował, że chce stać się siecią, która będzie mogła oferować pakiety produktów skierowane ku rodzinom, ale też na przykład miastom. 

Konkurencja nie śpi

Kilka dni temu Orange poinformowało o tym, że w planach jest wdrożenie sieci 5G, a testy mają rozpocząć się w przyszłym roku. Mimo tego, że prawdopodobnego wdrożenia standardu 5G mamy doczekać się dopiero w latach 2020-2021, to zbieranie informacji na temat potrzebnych technologii jest bardzo ważnym elementem. Orange bardzo stawia także na rozbudowywanie sieći światłowodowej.

Potrzeba 5G

Coraz więcej korzystających z Internetu osób oraz coraz większe pojemności przesyłu danych sprawiają, że sieć 4G może niedługo okazać się bezużyteczna. 5G ma przynieść świeżość, nowe rozwiązania oraz większe prędkości i standardy. Kolejną zaletą mają być zniwelowane opóźnienia do nawet jednej milisekundy. 

Według szacunków, jedna stacja bazowa będzie miała przepustowość na poziomie minimum 20 Gbit/s.

Przepustowość minimum 20 Gbit/s ma mieć każda osobna stacja bazowa, szacuje T-Mobile.

5G odznacza się o wiele większym zagęszczeniem, dlatego też do sieci będzie mogło być podłączonych dużo osób więcej. 

Walka

Wiadomo, że topowi przedstawiciele tej samej branży chcą zajmować jak najwyższe pozycje, dlatego też walka o to, który operator jako pierwszy wdroży maksymalnie rozbudowaną sieć 5G będzie kluczowym elementem działania firm w ciągu najbliższych kilku lat.

Komentarze