zadluzenia.com
zamknij

Trzeźwi kierowcy - miejskie alkomaty w Warszawie

W Polsce pojawią się pierwsze miejskie alkomaty, dzięki którym kierowcy sprawdzą swój stan trzeźwości zanim zdecydują się na jazdę samochodem.

 

 

Trzeźwa i bezpieczna stolica

 

Mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję skorzystać z miejskich alkomatów. Mają one trafić na razie przede wszystkim na parkingi osiedloweoraz w okolicepubów i barów, czyli w miejsca, gdzie sprzedaje się alkohol i po prostu wsiada do aut.


Miejskie alkomaty to pomysł stołecznych urzędników z Miejskiego Biura Pomocy i Projektów Społecznych. Portal haloursynow.pl informuje, że rozesłali oni właśnie do wszystkich dzielnic w Warszawie pismo z prośbą o wskazanie odpowiedniej lokalizacji pod urządzenia.

 

Urządzenia mają być certyfikowane, a wyglądem zbliżone do tych, których używa policja. Urzędnikom chcą, aby alkomaty były estetyczne - mają zostać umieszczone w obudowie, która może być elementem małej architektury. Wstępna założenia zapowiadają, że mają mieć około 2 metrów wysokości.

 

O finalnej lokalizacji mają zdecydować mieszkańcy w konsultacjach społecznych.

 

Usługa za symboliczną opłatą

 

Aktualnie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się testy nowej usługi. Urzędnicy zapewniają jednak, że najwcześniej mieszkańcy skorzystają z alkomatów w wakacje w 2018 roku. 

 

Korzystanie z publicznych alkomatów nie będzie darmowe - przez okres testów od kierowców ma być pobierana symboliczna opłata w wysokości 1 zł.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY