zadluzenia.com
zamknij

Turyści odwołują rezerwacje z uwagi na pogodę

Wymarzone wakacje to takie, którym towarzyszy dobra pogoda. Niestety, w obecnym sezonie odczuwamy braki ciepła i słonecznych dni. Prognozy pogody psują urlopy polskim turystom i sprawiają, że coraz częściej odwołują oni swoje rezerwacje w hotelach.

 

 

Chociaż nasz klimat nie gwarantuje zawsze udanego wypoczynku pod względem pogody, to wielu Polaków planuje wakacje właśnie w kraju. Co w sytuacji, kiedy nad naszym wyjazdem zbierają się ciemne chmury?

 

Portal Nocleg.pl przygotował raport, z którego wynika, że już ponad 33% rezerwacji nad morzem oraz 25% terminów w górach jest odwoływanych właśnie przez zmiany pogody.

 

Takie decyzje znacząco wpływają na zyski hoteli i pensjonatów. Jak podaje portal, w wybranych miejscach nad morzem straty wynajmujących wyniosły średnio 813 zł

 

Turysta stracił na rezygnacji z pobytu około 316 zł zadatku.

 

W czasie deszczu turyści się nudzą

 

Największą ilość rezygnacji z zaplanowanych wakacji odnotowuje się np. w Krynicy Morskiej czy Łebie. Pogoda ma mniejsze znaczenie w takich miejscach jak Sopot, Gdańsk czy Gdynia. W Trójmieście turyści korzystają z innych atrakcji w przypadku, kiedy odpoczywanie na plaży po prostu odpada. 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY