Wymarzone wakacje to takie, którym towarzyszy dobra pogoda. Niestety, w obecnym sezonie odczuwamy braki ciepła i słonecznych dni. Prognozy pogody psują urlopy polskim turystom i sprawiają, że coraz częściej odwołują oni swoje rezerwacje w hotelach.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 13.07.2018
Udostępnij:

Chociaż nasz klimat nie gwarantuje zawsze udanego wypoczynku pod względem pogody, to wielu Polaków planuje wakacje właśnie w kraju. Co w sytuacji, kiedy nad naszym wyjazdem zbierają się ciemne chmury?

Portal Nocleg.pl przygotował raport, z którego wynika, że już ponad 33% rezerwacji nad morzem oraz 25% terminów w górach jest odwoływanych właśnie przez zmiany pogody.

Takie decyzje znacząco wpływają na zyski hoteli i pensjonatów. Jak podaje portal, w wybranych miejscach nad morzem straty wynajmujących wyniosły średnio 813 zł

Turysta stracił na rezygnacji z pobytu około 316 zł zadatku.

W czasie deszczu turyści się nudzą

Największą ilość rezygnacji z zaplanowanych wakacji odnotowuje się np. w Krynicy Morskiej czy Łebie. Pogoda ma mniejsze znaczenie w takich miejscach jak Sopot, Gdańsk czy Gdynia. W Trójmieście turyści korzystają z innych atrakcji w przypadku, kiedy odpoczywanie na plaży po prostu odpada. 

Komentarze