Trzeci pod względem wielkości aktywów bank w Polsce zmienia swoją nazwę. 16 maja bieżącego roku akcjonariusze z Banku Zachodniego WBK na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy przyjęli uchwałę stanowiącą zmianę nazwy instytucji z BZ WBK na Santander Bank Polska. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 18.05.2018
Udostępnij:

Za decyzją, poza rebrandingiem, idzie również przeniesienie siedziby rejestrowej z Wrocławia do Warszawy. W oficjalnym komunikacie bank podkreśla, że bezustannie będzie wspierał swoich Klientów oraz prowadzone przez nich firmy.


 

Konsekwencje dla Klientów

Instytucja informuje, że Klienci nie muszą się o cokolwiek martwić. Numery rachunków, przypisane do nich narzędzia oraz ich ważność nie ulegną zmianie. Wszelkie umowy zawarte między Klientem a bankiem również pozostaną w mocy, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian, czy podpisywania dodatkowych dokumentów

Kiedy zmiany wejdą w życie?

Zmiany zaplanowane są na wrzesień bieżącego roku. Całe wydarzenie zostanie poprzedzone rejestracją koniecznych zmian w KRS. Od tej chwili instytucja będzie prowadziła swoje działania pod nową nazwą, do której zostanie dopasowana wizualna identyfikacja, która także zostanie przedstawiona na początku trzeciego kwartału trwającego aktualnie roku. Za kampanię trwającą w momencie wcielania zmian będzie odpowiadała agencja Red8.


 

Skąd zmiany?
 

Strategia Grupy Santander jest skierowana głównie na innowacyjność. Instytucja podkreśla, że chce być „jedną z najbardziej innowacyjnych w Polsce”. Zmiana nazwy z BZ WBK na Santander Bank Polska jest również działaniem globalnym, bowiem instytucja ma swoje oddziały w różnych państwach na świecie i chce być znana wyłącznie z jednej marki.

BZ WBK
 

Bank Zachodni WBK powstał z połączenia Wielkopolskiego Banku Kredytowego i Banku Zachodniego. Od 2010 roku inwestorem instytucji jest Santander, grupa z Hiszpanii. BZ WBK jest trzecim w Polsce bankiem pod względem wielkości aktywów. 
 

Światowa Grupa Santander skupia w sobie ponad 132 000 000 Klientów, obsługując ich w prawie 14 000 oddziałów, funkcjonując na 10 głównych rynkach świata.


 

Komentarze