Uchwała w sprawie zmiany nazwy BZ WBK
Za decyzją, poza rebrandingiem, idzie również przeniesienie siedziby rejestrowej z Wrocławia do Warszawy. W oficjalnym komunikacie bank podkreśla, że bezustannie będzie wspierał swoich Klientów oraz prowadzone przez nich firmy.
Konsekwencje dla Klientów
Instytucja informuje, że Klienci nie muszą się o cokolwiek martwić. Numery rachunków, przypisane do nich narzędzia oraz ich ważność nie ulegną zmianie. Wszelkie umowy zawarte między Klientem a bankiem również pozostaną w mocy, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian, czy podpisywania dodatkowych dokumentów.
Kiedy zmiany wejdą w życie?
Zmiany zaplanowane są na wrzesień bieżącego roku. Całe wydarzenie zostanie poprzedzone rejestracją koniecznych zmian w KRS. Od tej chwili instytucja będzie prowadziła swoje działania pod nową nazwą, do której zostanie dopasowana wizualna identyfikacja, która także zostanie przedstawiona na początku trzeciego kwartału trwającego aktualnie roku. Za kampanię trwającą w momencie wcielania zmian będzie odpowiadała agencja Red8.
Skąd zmiany?
Strategia Grupy Santander jest skierowana głównie na innowacyjność. Instytucja podkreśla, że chce być „jedną z najbardziej innowacyjnych w Polsce”. Zmiana nazwy z BZ WBK na Santander Bank Polska jest również działaniem globalnym, bowiem instytucja ma swoje oddziały w różnych państwach na świecie i chce być znana wyłącznie z jednej marki.
BZ WBK
Bank Zachodni WBK powstał z połączenia Wielkopolskiego Banku Kredytowego i Banku Zachodniego. Od 2010 roku inwestorem instytucji jest Santander, grupa z Hiszpanii. BZ WBK jest trzecim w Polsce bankiem pod względem wielkości aktywów.
Światowa Grupa Santander skupia w sobie ponad 132 000 000 Klientów, obsługując ich w prawie 14 000 oddziałów, funkcjonując na 10 głównych rynkach świata.
Dodaj komentarz