Jesteś w kościele, chcesz dać na ofiarę, ale zapomniałeś gotówki? To nie problem. Wierni w Jastrzębiej Górze mogą złożyć ofiarę za pomocą karty płatniczej. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 16.05.2018
Udostępnij:

Kościół XXI wieku

Chociaż elektroniczna taca w kościele może dziwić, to dziś nic nowego. Już w styczniu bieżącego roku w paryskiej parafii św. Franciszka de Molitora, wierni pierwszy raz złożyli swoją ofiarę zbliżeniowo.

O pierwszej elektronicznej tacy piszemy w artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/elektroniczna-taca-w-kosciele/

Polska nie zostaje w tyle. Parafia św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu i wprowadziła terminale. Pojawiły się one w zakrystii i jak zapewnia jezuita o. Batorski, nie będzie on chodził z nimi po kościele. Dlatego każdy, kto będzie chciał złożyć ofiarę, może to zrobić właśnie w zakrystii.

Na Facebooku parafii czytamy:

Kochani. Na usilne prośby naszych Parafian i może nawet bardziej naszych Gości: Turystów i Wczasowiczów – nasza Parafia przystąpiła do programu POLSKA BEZGOTÓWKOWA. Od dziś można składać ofiary oraz dokonywać płatności w Zakrystii, Kancelarii Parafialnej i w Kancelarii Cmentarza przy pomocy Kart Płatniczych. Parafia serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w tym zaangażowaniu.”

Źródło: https://www.facebook.com/parafiaJG/

Duchowni argumentują, że ma to być ułatwienie dla wiernych, bo coraz więcej ludzi nie nosi przy sobie gotówki. Co więcej, w Jastrzębiej Górze zlikwidowano filię banku i w pobliżu nie ma bankomatu.  

O. Batorski zaznacza, że niedługo taka praktyka stanie się powszechna.

Źródło: https://www.facebook.com/parafiaJG/

Komentarze