zadluzenia.com
zamknij

Wonga stawia na pożyczki ratalne

Firma pożyczkowa Wonga będzie się koncentrować głównie na pożyczkach ratalnych. Stali Klienci będą mogli liczyć nawet na 15 000 zł, udzielane na okres do 36 miesięcy.

 

W tej chwili już 90% portfela firmy pożyczkowej stanowią pożyczki ratalne. Jak wyjaśnia Marcin Borowiecki, prezes Wonga na Polskę:

 

„Odchodzimy od pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek, ponieważ uważamy, że to produkt, który jest i powinien zostać niszowy”.

 

Misja Wongi to udzielanie Klientom indywidualnym pożyczek ratalnych zbliżonych cenowo do bankowych ofert. Osoby z pozytywną historią kredytową i dobrą zdolnością kredytową mogą liczyć na całkowity koszt pożyczki w wysokości 20%.

 

Stali Klienci nadal mogą również liczyć na więcej – maksymalnie pożyczą 8000 zł na okres do 24 miesięcy.

 

Wonga - najważniejsze informacje

 

  • 5000 zł – maksymalna kwota pożyczki
  • 18 miesięcy – maksymalny okres spłaty
  • 90% portfela to pożyczki ratalne
  • 8000 zł i 24 miesiące – oferta dla stałych Klientów
  • Docelowo maksymalna kwota pożyczki ma wynieść 15 000 zł
  • 3700 zł – średni dochód klienta Wongi

Należy pamiętać, że Wonga to nie pożyczka dla zadłużonych. Firma koncentruje się na młodych Klientach, którzy mogą się wyróżnić pozytywną historią kredytową i wysokimi dochodami. Wszyscy z nich są doskonale obeznani z nowymi technologiami i posiadają konto w banku oraz telefon z dostępem do Internetu.

 

Jak wynika z badań Wonga, połowa jej Klientów przynajmniej raz wnioskowała o udzielenie pożyczki za pomocą smartfona.

 

Co istotne - większość osób spłaca swoje zobowiązania przed czasem. Firma może się pochwalić stratami na udzielonych pożyczkach poniżej 3% (w okresie 12 miesięcy po udzieleniu pożyczki).

 

Wonga otrzymała również finansowanie od swojego właściciela w kwocie 75 mln złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na powiększenie portfela. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY